Janowicz w drugiej rundzie turnieju ATP w Rotterdamie

Jerzy Janowicz wygrał z Julienem Benneteau 2:1 i awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Rotterdamie.

(Fot. Creative Commons (mat. prasowe))

Jerzy Janowicz jest już w drugiej rundzie turnieju ATP w Rotterdamie. Łodzianin spotkanie z Julienem Benneteau rozpoczął nieudanie. Już w piątym gemie dał się przełamać, a później przegrał jeszcze własne podanie w 9. gemie i całego seta 3:6.

Łodzianin w drugiej partii zabrał się do odrabiania strat, wygrywając już pierwszego gema serwisowego Francuza. Tenisista MKT Łódź pilnował swojego podania i zwyciężył do 4. Decydujący set wyglądał podobnie, tylko "Jerzyk" złamał rywala w jego drugim gemie serwisowym. Wynik trzeciego seta to też 6:4 dla Polaka.

Janowicz w meczu z Benneteau nie wykorzystywał swojego głównego atutu - serwisu. Zdobył tylko 5 asów (8 rywala), popełnił dwa błędy serwisowe (1 Francuza), a skuteczność pierwszego podania wyniosła ledwie 56 procent.

Kolejnym rywalem łodzianina będzie Tommy Hass lub Fernando Verdasco. Ich mecz zaplanowany jest na dzisiaj (12 lutego) na godzinę 11.