Dwie czerwone kartki. Widzew remisuje w Rosanowie [ZDJĘCIA]

Piłkarze RTS Widzewa Łódź zremisowali na wyjeździe z LKS-em Rosanów 0:0. Łodzianie kończyli spotkanie w dziewięciu po czerwonych kartkach dla Princewilla Okachiego i Michała Czaplarskiego.

Po efektownej wygranej 5:1 ze Stalą Głowno, piłkarze i kibice RTS Widzewa Łódź mieli nadzieję na pójście za ciosem w sobotę (3 października). Widzewiacy grali osłabieni kontuzjami Adriana Budki i Kamila Bartosa. Szczególnie było widać absencję tego pierwszego. Łodzianie mieli problemy z forsowaniem dobrze ustawionej defensywy gospodarzy. Rosanowianie wyprowadzali natomiast groźne kontrataki. Do przerwy bramki nie padły.

Po zmianie stron działo się bardzo wiele. W 69. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Princewill Okachi. Siedem minut później przyjezdni mogli nieoczekiwanie objąć prowadzenie. Mariusz Rachubiński nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Chwilę później rzut wolny z ok. 30 metrów wykonywał Michał Czaplarski. Po raz drugi w tym spotkaniu próbował strzelać prostym podbiciem tuż nad ziemią i po raz drugi skończyło się to na bloku rywali. Tym razem gospodarze wyszli z kontrą, a "Czapla" próbował ją zatrzymać, za co później otrzymał drugą żółtą.

LKS chciał wykorzystać przewagę dwóch graczy, ale to chyba sparaliżowało trochę miejscowych. W końcówce widzewiacy wyprowadzili kilka kontrataków, a po jednym z nich z najbliższej odległości spudłował głową Kamil Zieliński.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu LKS Rosanów - RTS Widzew Łódź.

LKS Rosanów - RTS Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
0:0 (0:0)

Bramki:

Czerwone kartki: Okachi, Czaplarski (Widzew)
 Stokłosa, Słyścio, Rosiak (LKS) Pietras, Okachi x2, Czaplarski x2, Świątkiewicz (Widzew)

Michał Lewandowski - A. Głowiński, P. Słyścio, P. Słodkiewicz, Michał Lewandowski, W. Mordzakowski, M. Rosiak (90. A. Błaszczyk), J. Stokłosa (83. S. Dresler), Piotr Lewandowski (74. P. Cębrzyński), G. Gałecki (87. B. Bujalski), T. Kurstak  Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź  M. Sokołowicz - M. Pietras, V. Bednar, M. Czaplarski, M. Milczrek, N. Kasperczak (67. I. Świątkiewicz), P. Okachi, M. Rachubiński, D. Maczurek (61. D. Kozieł), A. Kralkowski (72. D. Dudała), K. Zieliński
LKS Rosanów - RTS Widzew Łódź (Fot. Robert Zwoliński)

Koniec tego meczu. LKS remisuje u siebie z Widzewem 0:0

90'+5 Zieliński skacze najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale świetnie Lewandowski broni!

90'+4 Błaszczyk otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla łodzian niemal na rogu pola karnego...

90'+1 Błaszczyk zmienia Rosiaka

90'+1 Lewandowski źle piąstkuje, pusta bramka, ale zdążyli obrońcy gospodarzy. Po chwili strzela Zieliński, nad poprzeczką. Sędzia doliczył 4 minuty

89' Zieliński świetnie rusza z kontrą, ale zamiast podawać na prawą stronę do Rachubińskiego, wdaje się w drybling i traci futbolówkę

87' Bujalski wchodzi za Gałeckiego

86' Kapitalna kontra łodzian! Zieliński przerzuca na lewe skrzydło do Świątkiewicza, ten dorzuca w pole karne i Zieliński strzela, ale obok słupka. Zastanawiałem się jednak, czy Zieliński nie próbuje wystawić do pustej siatki dla Rachubińskiego

85' Żółta kartka dla Rosiaka

84' Zieliński pada w kontrataku, sędzia uznaje, że nie było faulu

83' Dresler zmienia Stokłosę. Gospodarze czują, że mają świetną okazję na wygranie z Widzewem

Czerwona kartka dla Czaplaraskiego padła w efekcie źle wykonanego rzutu wolnego przez właśnie tego zawodnika

80' Druga żółta kartka dla Czaplarskiego za wejście nogą na wysokości klatki piersiowej. "Czapla" wyrzucony z boiska!

78' Żółta kartka dla Stokłosy

76' Kontra rosowian i Kozieł ratuje swoją drużynę przed utratą gola

76' Lewandowski świetnie broni strzał Rachubińskiego z 11 metrów!

75' Żółta kartka dla Słyścio

74' Rzut karny dla Widzewa! Zagranie ręką

74' Michał Lewandowski opuszcza murawę, a w jego miejsce pojawia się Cębrzyński

73' Lewandowski Michał strzela technicznie, ale pudłuje

72' Dudała wbiega w miejsce Kralkowskiego

72' Żółta kartka dla Świątkiewicza

70' Trener Płuska woła na zmianę Dudałę

69' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Okachiego

69' Jeden z chłopców do podawania piłek został "skoszony" przez zawodnika gospodarzy

67' Świątkiewicz zmienia Kasperczaka

67' Sokołowicz wyjściem za pole karne zatrzymuje rajd Głowińskiego

66' Kurstak nie dochodzi do piłki podanej między bramkarza a obrońców Widzewa

65' Sokołowicz skraca kąt w sytuacji sam na sam, Kurstak pada w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy. Wydaje się, że słusznie

64' Kozieł potyka się na piłce. To na razie słaba zmiana

63' Zieliński rusza z piłką, ale nikt mu się nie pokazuje

62' Kasperczak strzela z dystansu... Lewandowski paruje na rzut rożny

61' Kozieł zmienia Maczurka

60' Kralkowski zupełnie nie pilnuje linii spalonego i tak kończy się akcja łodzian

59' Czaplarski ukarany żółtą kartką za taktyczny faul w środku boiska

58' W Widzewie szykuje się zmiana

56' Naprawdę solidnie gospodarze prezentują się w dzisiejszym spotkaniu

54' Niezła kontra łodzian, Zieliński sprytnie zagrywa do Rachubińskiego, ale dobrze prezentują się obrońcy LKS-u

52' Dwa rzuty rożne dla gospodarzy, ale oba źle wykonane

49' Co za kocioł w polu karnym łodzian! Gospdoarze dwa razy strzelali z kilku metrów, ale świetnie blokowali widzewiacy, raz zrobił to Milczarek, który uratował swój zespół. Zaczęło się od błędu Pietrasa, który zagrał piłkę nie po ziemi

48' Czaplarski uderza z ok. 5-7 metrów głową... pudło

47' Rosiak strzela z dystansu... piłka przelatuje blisko słupka

46' O 15.58 rozpoczęła się druga część gry. Na razie bez zmian w obu zespołach

Koniec pierwszej połowy meczu. Bezbramkowy remis

45'+1 Sokołowicz czujny na linii

45' Sędzia dolicza jedną minutę

44' Czaplaraski strzela w miarę mocno, ale wprost w nogi obrońców stojących w murze

43' Niezła okazja łodzian. Rzut wolny z ok. 25-30 metrów na wprost bramki

40' Czaplarski w ostatniej chwili wybija piłkę z własnego pola karnego

40' Żółta kartka dla Okachiego za spięcie w środku pola

38' Mordzakowski mocno uderza z ok. 25 metrów, po błędzie Pietrasa... Sokołowicz łapie z problemami

37' Zieliński świetnie szuka prostopadłym podaniem Kasperczaka, jednak ten się nie połapał

34' Niezła wymiana podań Zielińskiego z Okachim, ale Nigeryjczyk gubi piłkę na 20. metrze od bramki. W drużynie LKS-u potrzebna jest nowa para butów - numer 44. Nie wiemy jeszcze dla kogo

32' Zamieszanie w polu karnym LKS-u. Najpierw próbuje strzelać Kasperczak nożycami, później Maczurek przewrotką, ale zbyt lekko i piłka trafia w ręce bramkarza

32' Bednar prosi o zmrożenie kostki

31' Kralkowski w polu karnym, ale dobry powrót Lewandowskiego Piotra

30' Dobra akcja gospodarzy prawą stroną, piłka wrzucona w pole karne, ale przelatuje przez szesnastkę, nikt nie zamyka

27' Żółta kartka dla Pietrasa za faul w środku pola

25' Okachi ustawiony dzisiaj bardziej ofensywnie niż dotychczas

24' Mocne uderzenie Gałeckiego... piłka mija okienko o kilka metrów

22' Zieliński przedziera się środkiem. Mija dwóch, trzech rywali, ale w końcu zatrzymuje go czwarty przeciwnik

22' Z kontrą groźną wychodzą gospodarze... spalony!

20' Niezła próba dośrodkowania z prawej strony, ale trochę za wysoko dla Kasperczaka

17' Spory wiatr przeszkadza w graniu długich piłek górą

16' Na razie trwa walka w środku pola. LKS dzielnie stawia czoła rywalom

14' Gospodarze nie zamknęli dośrodkowania z rzutu wolnego. To mógł być gol

13' Pietras wybija piłkę głową po ostrym dośrodkowaniu z wolnego... prawie samobój!

11' Okachi dostaje piłkę w środku pola, podbiega kilka metrów i strzela potężnie... Piłka przelatuje kilka centymetrów nad poprzeczką

9' Od początku trwa głośny doping kibiców Widzewa

7' Łodzianie rozgrywają na własnej połowie

5' Rachubiński wrzuca z rzutu wolnego niemal z narożnika, ale piłka wychodzi na aut po przeciwnej stronie

4' Zieliński próbuje urwać się, ale dobrze interweniują obrońcy

1' Zieliński pokazuje, że nie obce są mu zwody a'la Zidane, ale nic z tego nie wynika w środku pola

1' Punktualnie o godzinie 15 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie w czerwonych strojach, gospodarze na granatowo i w czarnych getrach

Godzina 14.53 Rezerwowi w LKS-ie: J. Światłowski - S. Dresler, P. Cębrzyński, A. Błaszczyk, B. Bujalski, K. Wiktorski, J. Gajewski. Trenerem jest Marcin Herski

Godzina 14.52 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: M. Chachuła - D. Dudała, D. Gilarski, D. Kozieł, A. Majerz, K. Puchalski, I. Świątkiewicz. Trenerem jest Marcin Płuska