ŁKS przegrywa w pierwszym meczu ligowym na nowym stadionie [ZDJĘCIA]

Piłkarze ŁKS-u Łódź przegrali u siebie z rezerwami Legii Warszawa 0:2. Było to pierwsze ligowe spotkanie łodzian na nowym stadionie.

W 9. kolejce grupy łódzko-mazowieckiej III ligi piłkarze ŁKS-u Łódź rozegrali historyczny mecz. Łodzianie po raz pierwszy w spotkaniu ligowym wystąpili na nowym Stadionie Miejskim. To wydarzenie nie będzie jednak najlepiej zapamiętane. Ełkaesiacy przegrali w środę (23 września) z rezerwami Legii Warszawa 0:2.

Gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze. Już w 1. minucie gola powinien strzelił Łukasz Dynel. Później kilku okazji nie wykorzystał Adam Patora. Z drugiej strony najgroźniejszy był Pablo Dyego. W 32. minucie Brazylijczyk rozegrał kontratak, który wykończył Adam Ryczkowski.

Po zmianie stron groźniejsi byli goście. W 76. minucie Bartłomiej Urbański wykorzystał niezdecydowanie Rafała Serwacińskiego i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu ŁKS Łódź - Legia II Warszawa.

ŁKS Łódź - Legia II Warszawa
(Wynik końcowy)
0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 A. Ryczkowski (32. minuta) 0:2 B. Urbański (76. minuta)

Salski, Ślęzak (ŁKS) Kopczyński, Zawal (Legia)

M. Kołba - Sz. Salski, M. Cichowlas, A. Golański, Rodrigo (55. R. Serwaciński), D. Sarafiński (70. D. Griżas), B. Placek, Ł. Dynel (81. M. Kacela), A. Ślęzak, D. Cibulskas, A. Patora (62. T. Ostalczyk) A. Malarz - J. Szrek, A. Najemski (81. W. Kochański), M. Zawal, E. Rakowski, M. Kopczyński, F. Karbowy (79. M. Trąbka), M. Suchanek, A. Ryczkowski (46. K. Michalak), R. Bartczak (69. B. Urbański), Pablo Dyego

Koniec tego spotkania. ŁKS w pierwszym meczu ligowym na nowym stadionie przegrywa z rezerwami Legii 0:2

90'+4 Żółtą kartkę ogląda Kopczyński

90'+2 Michalak jeszcze wywalczył rzut rożny

90' Cichowlas wybija piłkę z pustej bramki, uprzedzając jednego z nadbiegających rywali. Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty

88' Michalak wychodzi sam na sam, ale Kołba dobrze skraca kąt i przejmuje piłkę

87' Malarz pewnie interweniuje na 14. metrze od własnej bramki

84' Dyego zablokowany przez Salskiego. W odpowiedzi kontra gospodarzy. Kacela zagrywa do Griżasa, który myli obrońców, przepuszczając futbolówkę, ale Kacela nie spodziewał się tego i zdążył tylko "dziubnąć" piłkę, która mija słupek

83' Jeszcze jeden zryw fanów biało-czerwono-białych

81' Kochański zmienia Najemskiego, a Kacela wbiega za kulejącego Dynela

Wracając do drugiej bramki, to Urbański strzelił pewnie po długim rogu z ok. 11-12 metrów. Wcześniej fatalnie zachował się Serwaciński, który nie ruszył do zagrywanej wszerz pola karnego piłki

79' Griżas skacze wysoko, ale zabrakło mu z 10 centymetrów, żeby strzałem głową pokonać Malarza

79' Trąbka wchodzi na murawę w miejsce Karbowego

78' Malarz pewny w bramce

76' GOL! 0:2!

76' Dwa rzuty rożne dla gospodarzy. Kończy się na wymuszonym uderzeniu Golańskiego wprost w rywali

75' Wzmaga się doping kibiców. Czy "Hej Ełksa gol!" pomoże piłkarzom?

73' Serwaciński znów za mocno odgrywa do Golańskiego...

72' Płaska centra Ostalczyka z prawej strony, żaden z jego kolegów nie doskoczył do piłki

70' Griżas debiutuje w ŁKS-ie. Zmienia Sarafińskiego

69' Urbański zmienia Bartczaka

66' Karbowy wygrywa we własnym polu karnym pojedynek bark w bark z Golańskim, który dostał jednak niedokładne podanie od Serwacińskiego

64' Sędzia główny zmienia decyzję liniowego odnośnie autu. Wznowią grę legioniści

63' Kołba wychodzi na 20. metr i wybija daleko nogą

62' Ostalczyk zmienia Patorę

62' Malarz zaczyna grać na czas. Pokazuje sędziemu, że piłka jest źle napompowana

60' Żółta kartka dla Zawala za faul 23 metry od własnej bramki

59' Sarafiński znów rusza lewą stroną. Mija jednego, drugiego, ale trzeciego rywala już nie zdołał

58' Sarafiński szaleje na lewym skrzydle, seria zwodów i podanie w szesnastkę, ale Golański bardzo lekko strzela wprost w Malarza

57' A teraz żółtko dla Ślęzaka

55' Rodrigo zmieniony przez Serwacińskiego

54' Salski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola. W pierwszej połowie arbiter nie był tak chętny do pokazania kartki legioniście

54' Cibulskas pada w polu karnym Legii, ale sędzia pokazuje zdecydowanie, że nic nie było

52' Piłka krąży w środku pola. Kibice nawołują się do głośniejszego dopingu

50' Golański zakręcił rywalem na lewym skrzydle, ale Zawal wybija piłkę z pola karnego. Po chwili dośrodkowanie Rodrigo i piąstkuje daleko Malarz

49' Opatrywany jednak Golański, schodzi za linię boczną, ale zaraz wróci

48' Dyego zablokowany na 20. metrze. W jednym ze starć urazu doznał jeden z łodzian. To chyba Dynel

47' Ślęzak w polu karnym warszawian po rzucie wolnym, ale strzela obok słupka

46' Minutę po godzinie 17.30 rozpoczęła się druga część gry. Michalak wszedł w Legii w miejsce Ryczkowskiego

Godzina 17.17 W przerwie spotkania na murawie zaprezentują się siatkarki ŁKS-u

Koniec pierwszej połowy. Łodzianie przegrywają 0:1, a przyjezdni mieli jeszcze okazję w ostatnich sekundach, ale Karbowy spudłował

45' Nieporozumienie Sarafińskiego z Patorą na linii pola karnego rywali

42' Kontra gości. Dyego przebiega z piłką kilkanaście metrów i strzela z 16 metrów, ale bardzo niecelnie. Dobrze, że nie próbował podawać do Ryczkowskiego, który znów był niepilnowany

41' Patora dobrze przepycha się z Rakowskim. Łodzianin faulowany przy linii bocznej. Sarafiński szybko rozgrywa rzut wolny, piłka trafia do Patory, ale ten znów nie trafia z dobrej pozycji

39' Kołba znów świetnie! Dyego celował tuż przy słupku

38' Rodrigo znów wyprowadza kontrę, przerzucenie ze środka na lewą stronę. Piłka trafia do Golańskiego, który podaje prostopadle do Patory. Snajper ŁKS-u wyprzedze Rakowskiego i strzela obok Malarza... i obok słupka

37' Kocioł w polu karnym ŁKS-u. Dyego blisko trafienia do siatki, ale wyjaśnia wszystko Salski!

35' Ełkaesiacy nie mogą na razie dojść do siebie po stracie gola. Warszawianie rozgrywają piłkę na połowie gospodarzy, którzy mają problem, żeby wyjść do przodu

Legioniści rozklepali łódzką obronę. Dyego wyszedł z kontrą, zagrał w pole karne do Karbowego, który rozegrał jeszcze na prawo do Ryczkowskiego. Ten strzelił po długim rogu, Kołba nie miał szans. Łódzcy fani i piłkarze mogą żałować wcześniejszych okazji Dynela i Patory

32' GOL! 0:1! Adam Ryczkowski

31' Malarz wychodzi na 14. metr, ale Patora nie był w stanie skutecznie lobować

30' Kołba znów czujny, tym razem łapie na linii bramkowej

29' Świetna parada Kołby, który piąstkuje na rzut rożny po strzale Dyego. Piłka leciała w okienko bramki

28' Patora goni daleko zagraną piłkę, Malarz znów popisuje się refleksem i w porę wychodzi na 14. metr od linii

27' Groźny rzut wolny dla gości. 25 metrów do bramki Kołby, ale złe dośrodkowanie i bramkarz ŁKS-u przejmuje piłkę

22' Rodrigo wyprowadza środkiem piłkę z własnej połowy. Łapie go Najemski, Brazylijczyk jednak się wyswobadza, ale legionista jeszcze raz łapie za koszulkę... Rodrigo znów się wyrwał, jednak zagrywa niecelnie do Dynela. Sędzia cofa grę, ale nie karze Najemskiego kartką!

21' Dyego strzela z linii pola karnego... piłka mija dalszy słupek bramki Kołby, który jednak kontrolował sytuację

19' Dobra akcja Sarafińskiego. Skrzydłowy zbiega z prawej strony do środka i zagrywa w uliczkę do Patory. Malarz rzuca się pod nogi najlepszego strzelca ŁKS-u i daje radę wyłuskać czysto piłkę

17' Ełkaesiacy rozgrywają piłkę na własnej połowie

15' Nieudany strzał z dystans łodzian. Wydaje się, że gospodarze opanowali sytuację w środku pola

13' Cibulskas nieoczekiwanie włączył się do akcji ofensywnej. Lewy obrońca zamknął akcję strzałem z powietrza. Do spojenia słupka z poprzeczką zabrakło ok. 2 metrów

12' Sarafiński daleko wypuszcza sobie piłkę, ale przegrywa pojedynek biegowy z Najemskim

9' Malarz szybkim wyjściem z bramki uprzedza Patorę, który próbował dojść do piłki na 5. metrze

9' Pierwszy korner dla ŁKS-u. Golański wrzuca na krótki słupek, ale tu są obrońcy Legii

8' Trwa walka w środku pola

4' Dyego w polu karnym łodzian, ale dobry powrót Salskiego. Wracając do komunikatu pożarowego, był to tylko test

1' Kapitalna okazja na początku! Dynel puszczony na wolne pole, wpada w pole karne, ale strzela obok zewnętrznej części słupka

1' Punktualnie o godzinie 16.30 rozpoczęło się to spotkanie. Łodzianie w białych koszulkach i getrach, warszawianie w strojach w kolorze moro

Godzina 16.27 Z głośników rozległ się jakiś komunikat o zagrożeniu pożarowym. Piłkarze pojawiają się jednak na murawie, a był to chyba tylko fałszywy alarm

Godzina 16.20 Piłkarze obu drużyn zeszli już do szatni. Kibice powoli gromadzą się na trybunie

cichy1981r

no nic, szkoda. Trzeba wyciągnąć wnioski z tego meczu i przygotować się do następnego. A swoją drogą to był mój ostatni kontakt z radiem łódź choć mieszkam na polesiu. pozdrawiam ełkaesiaków

A widzew jak zwykle najbardziej aktywny - trzeba było chłopcy osobiście udać się na Al. Unii, mielibyście okazję, by osobiście wylać wszystkie swoje żale.

bo ap to zenada zule patola nic wiecej TYLKO WIELKI WIDZEW

cos cie tak cicho hej zydki cos cie tak cicho

buhahaha

AP przegrywa w najpiękniejszcym amfiteatrze w Polsce - a czemu nie ma transmisji z Łodzi tylko z oddalonego o 80 km Nieborowa ?

Bo przed ostatni pojedynek słuchało RTS-u w kulminacyjnym momencie ponad 5 tys osób nie licząc tych co na stadionie - to więcej niż może pomiescić ten ar tystyczny bubel

Lks gol

Wielki Rts idź lepiej do kabiny sklepać bo jak czytam twoje wypociny to kabareton możesz nagrywać .Pewnie jesteś mięśniakiem hehe który waży 50 kg jakbym ci pizgnął w łeb to bys zębów szukał z 40 lat hehe ciskaj bo tylko tyle potrafisz

cichy1981r

no właśnie, gdzie wasz herb

a co mają to do powiedzenia wstydzwiacy, bez stadionu, herbu, trenera, itp hahaha

pejsy z jedna trybuna cieszcie sie ze dajemy wam relacje tekstowa jestes zbednym balastem Lodzi wiec tylko tyle mozna wam dac buahahaha

Wielki RTS

ale polegla cisnie zks nie istnieja pejsy zatorowe z jedna trybuna ahahahah

jestescie taka kupa ze zadna nawet tv internetowa meczu waszego nie pokazala bo co tam ogladac ta zatrowa patologie z zks W Lodzi Tylko Wielki RTS

wachacie z sie z legla slyszalem ze sie niezle wymacaliscie na limance pod murem legla zks wieczna gejownia

RTS weź se walnij browar i idź pieprzyć od rzeczy gdzie indziej

no masz racje pejsy zleca do 4 ligi smieszny klubik z jedna trybuna ewenement na skale swiatowa ahahaha

pacanie slucham i patrze na wasza nedze ..a ty przerzucie nie na meczu mama nie puscila no tak lekcje jutro...NA POMORZU TYLKO RTS

cichy1981r

jakie derby, łks nie ma zamiaru spaść do waszej CZWARTEJ

cichy1981r

RTS nie słuchasz relacji swojego cackowego klubiku z CZWARTEJ ligi?

TYLKO Widzew na kolana przed wielkim RTS w przyszlym seonie derby i znow bedziecie bici na trybunach i na boisku

Pejsy już w tytkę, oby tak dalej.

jak tam jednotrybunowcy zatorowscy zule z limanki juz w dostajecie becki ojojojo jak przykro cienkie bolki bez kibicow

cichy1981r

Aimar po tym co napisałeś to jest ostatni mój kontakt z tym pseudoradiem, dzięki za info

@cichy1981r
Zdjęcia będą, jak to jest w zwyczaju.

@aimar 1972
Meczu Widzewa nie ma na antenie RŁ, tylko w kanale internetowym. Ale nie ma z niego relacji tekstowej. Ta jest z ŁKS-u. A na antenie są meldunki i z meczu ŁKS-u, i z Widzewa.

Komandos

To jest skandal!!!!!! Gdzie mecz Łódzkiego Klubu Sportowego????!!!!!

Gośćman on the moon

Jak się reaktywacja roz;leci to jeszcze rmf im zostanie do podniety ...

cichy1981r

widać jak was boli, że ŁKS zaraz będzie w drugiej lidze i wy się będziecie pałętać po tej czwartej następne 10 lat

aimar 1972

Pańska odpowiedź panie Zwoliński to szczyty nieprawdy........Jeszcze się nie zdarzyło się byście dawali relację z ŁKS na antenie, a Widzew tylko w necie......Postolski każe panu tak kłamać???????

Można kibicować jednej drużynie, ale wtedy należy zrezygnować z nazwy ŁÓDŹ. Bo łódzką rozgłośnią sportową nie jesteście od dawna......

ps: rok 1998 DERBY ŁODZI a mister Postolski przy ataku widzewa wali na antenie "TERAZ ATAKUJĄ NASI"......
Od tej pory pozbyłem się złudzeń........

22 minuta spotkania, 2-0 dla drużyny łódzkiego Widzewa.

Nie ma transmisji AP bo nikogo ten patologiczny klubik nie interesuje.

pisz co chcesz wstydzewski kmiocie a ja i tak kocham ŁKS!

cichy1981r

Panie Zwoliński, i gdzie te zdjęcia

łks gra pierwszy mecz na nowym stadionie, gra klasę wyżej a i tak transmitowany jest mecz spoza łodzi

cichy1981r

od dawna słucham transmisji w radiu łódź i niestety muszę przyznać, że od zawsze widzew był faworyzowany

skandal !!!
Dlaczego nie ma transmisji z ŁKS??
My nie chcemy słuchać o reanimacji tylko o ŁKS.

Nawet tutaj faworyzowani są czerwoni !!! Szok !!!

radio to nie jest łódzkie ...... wydarzenia z ŁODZI radio nie obchodzi

man on the moon

Bo to jest wstydzewskie radio

@cichy1981r
Z jednego meczu prowadzimy relację audio z drugiego tekstową ze zdjęciami. Poza tym z obu spotkań meldunki są na antenie.

cichy1981r

dlaczego nie ma transmisji meczu łks-u mimo ze grają w łodzi, a jest transmisja Widzewa który gra na wyjeździe