Trzy kwarty to za mało. Polacy przegrali z Hiszpanią

Koszykarze Reprezentacji Polski przegrali z Hiszpanią 66:80. "Biało-Czerwoni" po trzech kwartach jeszcze remisowali 55:55.

Przemysław Karnowski może z powodzeniem zastąpić w kadrze Marcina Gortata (Fot. Andrzej Romański / pzkosz.pl / wikimedia.org (CC BY-SA 3.0))

Jesteś kibicem? Słuchaj i czytaj relacje na żywo z meczów w Radiu Łódź.
Wszystkie transmisje dostępne są tutaj.

Przez trzy kwarty meczu 1/8 EuroBasketu 2015 koszykarze Reprezentacji Polski stawiali zacięty opór Hiszpanom. Po 30 minutach gry był remis 55:55 i wydawało się, że "Biało-Czerwoni" mogą wywalczyć awans do ćwierćfinału. Nic takiego się nie stało.

W ostatniej części gry Hiszpanie podkręcili tempo. W ataku i obronie szalał Pau Gasol. Środkowy Chcago Bulls był nie do zatrzymania, trafił nawet 4 trójki w całym spotkaniu (zdobył łącznie 30 punktów). Polacy z kolei nie mogli się wstrzelić i ostatecznie ulegli 66:80.

Prawdopodobnie były to ostatnie Mistrzostwa Europy dla Marcina Gortata. Łodzianin nie zachwycił. Nie był takim liderem kadry, na jakiego wszyscy liczyli. Środkowy Washington Wizards ma jednak dobre zastępstwo w osobie Przemysława Karnowskiego, który pokazał się z dobrej strony.