Widzew wygrywa w Zelowie [ZDJĘCIA]

Piłkarze RTS Widzewa Łódź wygrali na wyjeździe z Włókniarzem Zelów 2:0. Mecz z trybun oglądał sam Zbigniew Boniek.

W środę (19 sierpnia) odbyła się druga kolejka sezonu 2015/2016 Grupy łódzkiej IV ligi. Piłkarze Widzewa Łódź na wyjeździe pokonali Włókniarza Zelów 2:0. Łodzianie prowadzenie objęli już w 15. minucie. Mariusz Rachubiński ze spokojem wykorzystał ładną akcję Michała Czaplarskiego i Adriany Budki po prawej stronie boiska. Gospodarze próbowali wyrównać, ale brakowało im skuteczności. Dwie doskonałe okazje zmarnował Norbert Dregier.

Goście uspokoili się w 77. minucie. Damian Gilarski zabrał piłkę Muszyńskiemu i strzałem przy słupku pokonał Robakiewicza. Więcej bramek nie padło i widzewiacy mogli się cieszyć z trzech punktów.

Po raz kolejny mecz czerwono-biało-czerwonych obejrzała liczna grupa kibiców. Wśród nich był Zbigniew Boniek.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu Włókniarz Zelów - Widzew Łódź.

Włókniarz Zelów - Widzew Łódź
(Wynik końcowy)
0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Rachubiński (15. minuta) 0:2 D. Gilarski (77. minuta)

Ratajczak, Muszyński (Włókniarz)

Robakiewicz, Muszyński, Ratajczyk, Perka, Grudziński, Jarosiński (80. Grzelak), Boczkiewicz (85. Krajda), N. Dregier, J. Dregier (61. Piotrowski), Kaliński (73. Różycki), Bednarek Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź  Sokołowicz - Pietras, Dudała, Maczurek, Fornalczyk, Budka, Czaplarski (63. Bartos), Okachi, Świątkiewicz, Rachubiński, Kasperczak (70. Gilarski)
Koniec meczu. Widzew wygrywa w Zelowie 2:0
90'+2 Żółta kartka dla Muszyńskiego za ostre wejście przy linii bocznej
88' Bartos strzałem z dystansu zamyka rzut rożny. Piłka przeleciała dwa metry nad poprzeczką
86' Budka dostaje dobre podanie, ale nie ma wsparcia kolegów
85' W miejsce Boczkiewicza, który został zniesiony do szatni, a pani doktor wykonała jakiś telefon, prawdopodobnie po karetkę, wchodzi Krajda
82' Boczkiewicz opuścił murawę, nie wygląda to dobrze. Zawodnik Włókniarza próbował mocno kopnąć piłkę, a w tym samym czasie trafił w nią Okachi. Noga Boczkiewicza przyblokowała się w kolanie, może to być nawet zerwanie więzadeł krzyżowych
80' Jarosiński schodzi z murawy, w jego miejsce pojawia się Grzelak
79' Robakiewicz czujnie we własnej bramce, broni strzał Rachubińskiego z dystansu
Muszyński popełnił duży błąd, Gilarski zabrał mu piłkę i strzelił technicznie obok słupka, pokonując bezradnego Robakiewicza
77' GOL!!! 0:2! Gilarski!
76' Widzewiacy źle kryją przy rzucie rożnym rywali, ale piłka przelatuje w bezpiecznej odległości od bramki Sokołowicza
73' Fornalczyk przed szansą na zdobycie bramki, ale strzela głową niecelnie
73' Kaliński opuścił murawę, w jego miejsce wszedł Różycki
72' Fornalczyk strzela w mur z wolnego...dobitka mocna...ale to nie rugby
71' Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany nią Ratajczak z Włókniarza
70' Kasperczak schodzi z murawy, w jego miejsce pojawia się Gilarski
69' Trener Obarek szaleje przy linii bocznej boiska, zachęcając podopiecznych do wyjścia do przodu
68' Majerz szykuje się do zmiany
65' Przycisnęli zelowianie. Boczkiewicz zamyka akcję i strzela sprzed pola karnego... Sokołowicz czujny na linii
63' Bartos wchodzi za Czaplarskiego, który w ostatnich minutach utykał
62' Świetna okazja dla gospodarzy. Norbert Dregier marnuje piłkę z 11 metrów. W pierwszej połowie Rachubiński wykorzystał podobną okazję, ale kapitan Widzewa miał mniej miejsca
61' Za Jakuba Dregiera wchodzi Arkadiusz Piotrowski
58' Kibice zachęcają do dopingu Zbigniewa Bońka, prezes PZPN podnosi ręce do góry jak inni fani
57' Groźna kontra gospodarzy. Piłkę w polu karnym dostaje Dregier, napastnik Włókniarza strzela...Sokołowicz pewnie łapie
53' Czaplarski strzela z wolnego z ok. 30 metrów, piłka kozłuje przed bramkarzem... Robakiewicz z problemami, ale łapie futbolówkę
52' Okachi świetnie wymienia piłkę z Budką i podaje na wolne pole do Pietrasa, który dał się jednak nabić rywalowi
49' Rachubiński dośrodkowuje z rzutu rożnego, niestety, żaden z łodzian nie przeciął toru lotu piłki
48' Kasperczak miał okazję obrócić się z piłką do zewnątrz i ruszyć prawym skrzydłem, ale ten odwraca się do środka i jest zablokowany
46' Sokołowicz świetnie paruje do boku po strzale Norberta Dregiera
46' Początek drugiej połowy. Bez zmian w obu drużynach
Koniec pierwszej połowy meczu. Widzew prowadzi 1:0
45'+1 Rzut wolny dla łodzian na koniec pierwszej połowy. Dudała zamyka dośrodkowanie z prawego skrzydła i strzela...piłka podskakuje na nierówności, odbija się od słupka i wychodzi w pole
44' Sędzia przerywa grę i podchodzi do ławki rezerwowych Widzewa. Trener Obarek ma ogromne pretensje do arbitra, że ten nie reaguje na popychanie jego zawodników
43' Pietras na raty, ale radzi sobie z Bednarkiem, który próbował wyjść sam na sam z bramkarzem
41' Czaplarski spowalnia kontrę, zagrywa w końcu do Budki, którego przeciwnik wycina przy linii bocznej. Rzut wolny, ale bez kartki
40' Okachi świetnie zagrywa na wolne pole do Budki. Ten z prawego skrzydła centruje w pole karne, Kasperczak uprzedzony przez obrońcę, ale piłka trafia do Okachiego... Nigeryjczyk celuje w okienko, jednak się myli
39' Okachi próbuje indywidualnego rajdu środkiem, ale zatrzymał się na trzecim rywalu. Po chwili Rachubiński strzela z ponad 20 metrów, jednak zbyt lekko, żeby zaskoczyć Robakiewicza
37' Sędzia liniowy po raz kolejny podnosi chorągiewkę - to już co najmniej 5 spalony łodzian dzisiaj
35' Gra toczy się w środku pola. Widzewiacy cofnięci czekają na kontry, zelowianie nie mają pomysłu jak stworzyć sobie sytuację
32' Dudała w ostatniej chwili przecina prostopadłe podanie do BEdnarka
29' Groźna sytuacja po rzucie rożnym Włókniarza, Sokołowicz źle wychodzi, ale jakoś dał radę obronić strzał. Będzie kolejny korner
26' Teraz z kolei kibice skandują: "Zbigniew! Boniek!". A na murawie znów niezła akcja widzewiaków, ale Okachi nie trafia dobrze w piłkę i strzela wysoko nad bramką
25' Na trybunach: "Krzysztof! Surlit!"
23' Sokołowicz czujny po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale Kalińskiego. Dobrze naciskał przeciwnika Fornalczyk
23' Zelowianie próbują przedrzeć się w rejon bramki Sokołowicza, ale goście dobrze ich wypychają
19' Dośrodkowanie z prawej strony, Świątkiewicz składa się do strzału szczupakiem, ale nieczysto trafia w piłkę, która przelatuje obok słupka
Bardzo ładna akcja widzewiaków prawą stroną. Budka z Czaplarskim poradzili sobie z obrońcami i wycofali na 11. metr, gdzie spokojnym, plasowanym strzałem w lewy róg bramkarza popisał się Rachubiński
15' GOL! 0:1! Mariusz Rachubiński!
14' Groźne uderzenie jednego z gospodarzy z ok. 18 metrów... piłka przelatuje tuż nad poprzeczką
12' Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego przez widzewiaków, ale wyszło to fatalnie - dośrodkowanie Rachubińskiego wychodzi za linię końcową, a sędzia liniowy pokazuje jeszcze spalonego
11' Włókniarz zamknięty na własnej połowie, ale na razie nic z tego nie wynika
9' Dobra okazja dla zelowian na kontratak, ale łodzianie wychodzą obronną ręką mimo błędu Dudały
8' Faul Budki w środku pola, na razie bez konsekwencji. Po chwili dobrze na 14. metr wychodzi Sokołowicz
5' Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu - dla gospodarzy
4' Trwa walka w środku pola. Na trybunach słychać: "Zelów to miasto Widzewa!"
1' Minutę przed planowaną godziną (17.30) rozpoczęło się to spotkanie. Widzewiacy w czerwonych strojach, gospodarze na zielono
Godzina 17.27 Przed spotkaniem upamiętniono Krzysztofa Surlita. Prezesi klubów złożyli pod jego pamiątkową tablicą kwiaty
Godzina 17.15 Na ławce rezerwowych Widzewa zasiądą dzisiaj: Chachuła - Gradecki, Polit, Gilarski, Puchalski, Bartos, Marzej. Trenerem jest Witold Obarek