Athletic z Superpucharem Hiszpanii

Piłkarze Athleticu Bilbao zdobyli Superpuchar Hiszpanii. W dwumeczu pokonali FC Barcelonę 5:1.

Kibice Athleticu mają powody do radości (Fot. Tsutomu Takasu - Liga/wikimedia.org (CC BY 2.0))

Nie udało się piłkarzom FC Barcelony odrobić strat z pierwszego meczu o Superpuchar Hiszpanii. W Bilbao gospodarze wygrali 4:0, a w Katalonii faworytami była "Blaugrana".

Podopieczni Luisa Enrique tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Lionel Messi wykorzystał podanie od Luisa Suareza i kibice gospodarzy mieli nadzieję na dalsze odrabianie strat po zmianie stron.

W 56. minucie marzenia Mistrzów Hiszpanii prysły. Gerard Pique naubliżał sędziemu liniowemu i otrzymał czerwoną kartkę. Środkowemu obrońcy grozi teraz kilkumeczowa dyskwalifikacja.

Niespełna 20 minut później Baskowie wyrównali. Uczynił to Aritz Aduriz, który w pierwszym spotkaniu zdobył hat-tricka. W 86. minucie czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Sola, ale wynik już się nie zmienił.

Po ponad 30-letniej przerwie Athletic zdobył jakieś trofeum.