Superpuchar Europy dla FC Barcelony

Piłkarze FC Barcelony pokonali po dogrywce Sevillę FC 5:4 w meczu o Superpuchar Europy.

Lionel Messi zdobył dwie bramki i zaliczył asystę przy decydującym golu Pedro (Fot. http://pl.wikipedia.org)

Niesamowite emocje i mnóstwo goli obejrzeli kibice we wtorkowy (11 sierpnia) wieczór w Tbilisi. W meczu o Superpuchar Europy FC Barcelona wygrała z Sevillą FC 5:4. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce.

Już pierwszy kwadrans pokazał, że naprzeciw siebie stanęli najlepsi piłkarze świata. W 3. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ever Banega. Po 16 minutach było już 2:1 dla "Barcy", a dwa wolne wykorzystał inny Argentyńczyk - Lionel Messi. Do notesu arbitra w tym czasie zdążył się też wpisać Grzegorz Krychowiak. Polak z konieczności występował na środku obrony i szybko obejrzał żółtą kartkę. Później grał już niemal bezbłędnie, ratując kilka razy drużynę od utraty gola.

Nie udało mu się to w 44. minucie. Luis Suarez wspaniałym podaniem oszukał przeciwników i wyłożył piłkę Rafinhi. Urugwajczyk w 52. minucie podwyższył na 4:1 i wydawało się, że emocje już minęły. Pięć minut później ożywili się fani Sevilli. Podanie Vitolo wykorzystał Jose Antonio Reyes. W 72. minucie Kevin Gameiro skutecznie wykonał rzut karny, a niespełna dziesięć minut później premierowego gola w debiucie zdobył Ewhen Konoplyanka. Ukrainiec wykorzystał podanie Ciro Immobile.

W dogrywce decydujące trafienie zaliczył Pedro, który miał już odejść do Manchesteru United. FC Barcelona po raz piąty zdobyła Superpuchar Europy.