Historyczna wygrana Termalici, Cracovia przegrywa

Piłkarze Termalici Bruk-Bet Nieciecza wygrali po raz pierwszy w ekstraklasie. W Mielcu pokonali Zagłębie Lubin 1:0. Piast Gliwice wygrał z Cracovią 2:1.

Mateusz Cetnarski tym razem nie zdobył bramki dla Cracovii (Fot. Robert Zwoliński)

Pierwsze punkty w historii, a zarazem premierowe zwycięstwo odnieśli w piątek (7 sierpnia) piłkarze Termalici Bruk-Bet Nieciecza w ekstraklasie.

Podopieczni Piotra Mandrysza pokonali w Mielcu, gdzie na razie grają jako gospodarze, Zagłębie Lubin 1:0. Losy rywalizacji dwóch beniaminków rozstrzygnęły się już po kwadransie.

W 15. minucie Pavol Stano wykorzystał podanie Wojciecha Kędziory.

Drugie piątkowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości. Piast Gliwice wygrał z Cracovią 2:1. Prowadzenie objęli jednak gospodarze. W 38. minucie gla strzelił Boubacar Dialiba.

Gliwiczanie uderzyli mocno po zmianie stron. Patrik Mraz od razu wyrównał, a w 49. minucie decydującą bramkę zdobył Martin Nespor.