PGE GKS przegrywa na inaugurację [ZDJĘCIA]

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali u siebie ze Stomilem Olsztyn 0:1 w pierwszym meczu sezonu 2015/2016 I ligi.

Po jednym sezonie spędzonym w ekstraklasie, piłkarze PGE GKS-u Bełchatów powrócili do I-ligowej rywalizacji. "Brunatni" nie mają powodów do zadowolenia po inauguracji sezonu 2015/2016. Podopieczni Rafała Ulatowskiego przegrali w sobotę (1 sierpnia) na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn 0:1.

Kibice gospodarzy na murawie ujrzeli wiele nowych twarzy. Od pierwszej minuty wystąpili m.in. Maciej Krakowiak, Lukas Kubań i Jakub Serafin. Lepsze wrażenie sprawiali jednak goście. Ich gra była bardziej dojrzała i składniejsza. Przełożyło się to na wynik. W 42. minucie po ładnej akcji gola strzelił Łukasz Suchocki.

Po zmianie stron szans na wyrównanie nie wykorzystali Seweryn Michalski oraz rezerwowi Szymon Stanisławski i Dawid Flaszka. Goście nie podwyższyli prowadzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu PGE GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn.

PGE GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn
(Wynik końcowy)
0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Ł. Suchocki (42. minuta)

Klemenz, Flis (PGE GKS) Ratajczak (Stomil)

M. Krakowiak - P. Witasik, S. Michalski, M. Flis, L. Kubań, Ł. Wroński, P. Rachwał, J. Serafin (65. D. Flaszka), L. Klemenz, M. Szymorek (46. Sz. Stanisławski), B. Bartosiak (72. P. Zięba) P. Skiba - J. Bucholc, A. Czarnecki, J. Ratajczak, R. Remisz, P. Głowacki, G. Lech, I. Meskhiia (71. M. Trzeciakiewicz), Ł. Suchocki (78. K. Żwir), D. Szymonowicz, R. Kujawa (84. P. Łukasik)
Koniec meczu. Stomil Olsztyn pokonuje PGE GKS Bełchatów 1:0
90'+3 Łukasik pokonuje Krakowiaka, ale był na spalonym i gol nie może być uznany
90'+2 Długie zagrania na Michalskiego nie przynoszą żadnego skutku
90'+1 Zięba popisał się teraz kilkudziesięciometrowym rajdem, minął dwóch rywali i wywalczył rzut z autu przed linią końcową boiska
90' Flaszka przejmuje piłkę w polu karnym rywali...strzela lewą nogą, ale bardzo nieczysto i niecelnie. Sędzia przedłuża spotkanie o 3 minuty
88' Groźny strzał gości, ale Krakowiak na posterunku
85' Michalski poszedł do przodu, gra jako wysunięty napastnik. Na stoperze gra Klemenz
84' Kujawa schodzi z boiska, wchodzi za niego Łukasik
82' Wroński przedziera się prawym skrzydłem i groźnie wrzuca... Flaszka uprzedzony przez obrońców
81' Wroński do Stanisławskiego, ten robi ładny zwód, ale strzela źle, jeszcze na spalonym Zięba
80' Flaszka strzela z 16 metrów, ale zbyt lekko i w środek bramki
78' Żwir pojawia się w miejsce Suchockiego, który boisko "przebiegł" wszerz w prawie minutę
76' Wroński wychodzi z kontratakiem, świetnie dostrzega Flaszkę na drugim skrzydle i podaje. Rezerwowego dogonili jednak rywale i udało mu się wywalczyć tylko rzut rożny
74' Ładny strzał nad murem Michalskiego z wolnego... Skiba paruje na rzut rożny
73' Rzut wolny dla Bełchatowian z ok. 23 metrów
72' Zięba wchodzi za Bartosiaka
71' Trzeciakiewicz zmienia Meskhiię
70' Bartosiak ma problemy, łapią go już kurcze
69' Groźnie w polu karnym Krakowiaka po rzucie rożnym, ale udaje się gospodarzom jakoś wyjść z piłką
67' Bartosiak ładnie wrzuca z rzutu wolnego...Michalski strzela głową...pudło
66' Spóźniony Ratajczak fauluje Klemenza i ogląda żółtą kartkę
65' Serafin siada na ławce rezerwowych, na murawie pojawia się Flaszka
64' Flaszka szykuje się do wejścia
62' Dobre podanie na wolne pole do Stanisławskiego, ale rezerwowy "Brunatnych" na spalonym
60' Groźny strzał Meskhiiji
58' Wroński ma teraz trochę szczęścia, bo krył na radar Ratajczaka. Sędzia boczny pokazał jednak spalonego
56' Szykuje się pierwsza zmiana w zespole gości
53' Po zmianie stron bełchatowianie grają żwawiej, lepiej wymieniają podania między sobą
50' Świetny strzał głową Stanisławskiego, ale jeszcze lepiej broni Skiba, przerzucając piłkę nad poprzeczką. Bartosiak wrzucał z lewego skrzydła
46' Minutę po 18 rozpoczęła się druga część spotkania. Od razu goście mieli groźną sytuację, ale Krakowiak wybija na róg. Stanisławski zmienił Szymorka

Koniec pierwszej połowy meczu. Stomil prowadzi z PGE GKS-em 1:0
45' Pierwsza połowa przedłużona o minutę
Piękna wymiana podań gości, duża bierność gospodarzy i Suchocki pokonuje Krakowiaka
42' GOL! 0:1! Łukasz Suchocki!
41' Meskhiia strzela z wolnego...piłka przelatuje dwa metry od okienka bramki Krakowiaka
40' Flis popełnia dziecinny błąd i zamiast w piłkę trafia w nogi Kujawy. Kolejna żółta kartka
37' Żółta kartka dla Klemenza za ostry faul w środku pola na Meskhiiji
36' Kolejny korner dla gości. Piłka trafia do niepilnowanego na 13. metrze Lecha... ten strzela... pudło
33' Krakowiak dobrze ustawiony po lekkim strzale głową Suchockiego
31' Szymonowicz najwyżej skacze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Meskhiiji, ale po jego strzale głową piłka przelatuje metr nad poprzeczką
29' Od kilku minut gra toczy się w wolnym tempie w środku pola. Jest sporo przewinień. Przy piłce dłużej utrzymują się olsztynianie
24' Krakowiak wychodzi na 15. metr, ale wypuszcza piłkę z rąk. Szybko udaje mu się naprawić błąd
22' Kubań ładnym przyjęciem uwolnił się spod krycia i zagrał prostopadle do Wrońskiego. Napastnik Gieksy był spóźniony
20' Trzeci rzut rożny dla olsztynian, Michalski wybija piłkę
15' Krakowiak świetnie broni w sytuacji sam na sam z Lechem. Michalski zakładał nieudaną pułapkę ofsajdową
14' Krakowiak zaskoczony dośrodkowaniem ze swojej prawej strony, ale udało mu się odbić piłkę, która po rykoszecie leciała do siatki
11' Kolejny korner dla gości, ale Krakowiak dobrze piąstkuje
8' Pierwsza bardzo dobra okazja Gieksy. Bartosiak dośrodkował z prawej strony, a Wroński uderzał głową. Piłka przeleciała niedaleko długiego słupka
7' Rachwał wybija piłkę na rzut rożny
6' Rzut wolny dla gości z bocznej strony pola karnego bełchatowian
5' Niezła centra Wrońskiego z prawej strony, Klemenz nie zdążył
3' Pierwsza interwencja Krakowiak, który nie miał problemów ze złapaniem piłki po dośrodkowaniu ze swojej prawej strony
1' Punktualnie o godzinie 17 rozpoczęło się to spotkanie. Kibice rozpoczęli odśpiewaniem Hymnu Polskiego. Niestety fanom z Olsztyna nie udało się zgrać z kibicami bełchatowskimi. A piłkarze Stomilu grają w białych koszulkach i getrach oraz granatowych spodenkach. Gospodarze w zielonych koszulkach i getrach oraz czarnych spodenkach
Godzina 16.58 Jesteśmy już po losowaniu stron. Za chwilę jeszcze minuta ciszy w związku z rocznicą Powstania Warszawskiego
Godzina 16.49 Rezerwowi w PGE GKS-ie to: P. Lenarcik - K. Stolarczyk, Sz. Zgarda, P. Zięba, D. Flaszka, Sz. Stanisławski. Trenerem jest Rafał Ulatowski
Godzina 16.47 Na ławce rezerwowych Stomilu zasiądą dzisiaj: M. Leszczyński - I. Biedrzycki, M. Trzeciakiewicz, P. Wypniewski, P. Karłowicz, P. Łukasik, K. Żwir. Trenerem jest Mirosław Jabłoński
Godzina 16.40 Jesteśmy już na stadionie. Piłkarze rozgrzewają się w pełnym słońcu. Za chwilę podamy składy