Górnik Łęczna bez porażki

Piłkarze Górnika Łęczna wygrali z Górnikiem Zabrze 2:1 i są jednym z trzech niepokonanych drużyn ekstraklasy.

Kibice Górnika Łęczna mają powody do radości (Fot. Robert Zwoliński)

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Po dwóch kolejkach sezonu 2015/2016 piłkarskiej ekstraklasy z kompletem zwycięstw pozostały trzy drużyny. O ile obecność wśród nich Legii Warszawa zupełnie nie dziwi, o tyle Korony Kielce i Górnika Łęczna już tak.

Łęcznianie drugą wygraną odnieśli na własnym stadionie nad imiennikami z Zabrza. Prowadzenie gospodarzom dał w 16. minucie były gracz PGE GKS-u Bełchatów - Kamil Poźniak. Jeszcze przed przerwą na murawie zrobiło się luźniej. Drugą żółtą kartkę otrzymał Rafał Kosznik, a bezpośrednią czerwoną obejrzał Łukasz Mierzejewski, więc straty były równe.

Po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Romana Gergela. Losy pojedynku w 82. minucie rozstrzygnął Bartosz Śpiączka.