Chile w finale Copa America

Piłkarze Reprezentacji Chile pokonali 2:1 Peru w półfinale Copa America 2015.

(Fot. Clément Bucco-Lechat/wikimedia.org (CC BY-SA 3.0))

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Na pierwszy w historii tytuł Mistrzów Ameryki Południowej będą mieli szansę piłkarze Reprezentacji Chile. Podopieczni Jorge Sampaoliego wygrali w półfinale Copa America 2015 z Peruwiańczykami 2:1.

Spotkanie od początku było prowadzone w nerwowej atmosferze. Już w pierwszych minutach na przynajmniej żółtą kartkę zasłużył Arturo Vidal. Sędzia był jeszcze łaskawy. Ostrzej potraktował Carlosa Zambrano w 20. minucie. Obrońca Peru zdecydowanie wybijał piłkę, po czym podeszwą buta trafił w plecy Aranguiza. Arbiter od razu sięgnął po czerwoną kartkę. Trzeba jednak pamiętać, że zawodnik już wcześniej obejrzał żółtą.

Chilijczycy co chwila groźnie atakowali, ale rywale wyprowadzali kontrataki. Gospodarze w końcu trafili. Z najbliższej odległości uczynił to Eduardo Vargas.

Po zmianie stron Peruwiańczycy nieoczekiwanie wyrównali. Piłkę do własnej siatki w 60. minucie wpakował Gary Medel. Cztery minuty później Vargas popisał się pięknym uderzeniem z dystansu, a piłka wpadła w okienko. Więcej goli kibice już nie zobaczyli.

Chilijczycy po raz piąty zagrają w finale Copa America. Turniej odbywa się w ich kraju, więc kibice mają nadzieję na pierwszy triumf. W drugim półfinale zmierzą się Argentyńczycy i Paragwajczycy.