Polacy przegrali z Iranem

Siatkarze Reprezentacji Polski przegrali w meczu Ligi Światowej z Iranem 2:3.

Siatkarze Iranu (Fot. Robert Zwoliński)

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Mimo kontuzji i nieobecności Bartosza Kurka, polscy siatkarze stawili solidny opór w wyjazdowym meczu z Iranem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Pierwszego seta wygrali do 21. Kolejne dwie partie padły łupem "Biało-Czerwonych" (25:23, 25:21). Podopiecznym Stephane'a Antigi nie udało się pójść za ciosem. Persowie wygrali czwartego seta do 16. W tie-breaku również lepsi okazali się Irańczycy (15:11).

Z dobrej strony zaprezentował się zastępca Kurka - Jakub Jarosz - zdobywca 16 punktów. Słabiej znów zaprezentował się Mateusz Mika (2 pkt.) i trener Antiga wprowadził w jego miejsce Rafała Buszka, który nie zawiódł, notując na swoim koncie 13 "oczek". Po tyle samo dołożyli jeszcze Michał Kubiak i Mateusz Bieniek.

Taki wynik pozwolił utrzymać Polakom 2-punktową przewagę na rywalami w tabeli. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę.