"Wojownicy" wygrali pierwszy mecz Finałów NBA

Koszykarze Golden State Warriors pokonali po dogrywce Cleveland Cavaliers 108:100 w pierwszym meczu Finałów NBA.

Stephen Curry (Fot. Noah Salzman/wikimedia.org (CC BY-SA 3.0))

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Drużynowa gra dała zwycięstwo koszykarzom Golden State Warriors w pierwszym meczu Finałów NBA 2015 z Cleveland Cavaliers. Spotkanie lepiej zaczęli jednak goście. Prowadzeni przez LeBrona Jamesa "Kawalerzyści" wygrali pierwszą kwartę 29:19.

"Wojownicy" szybko zasmakowali atmosfery finałów. Przed przerwą odrobili siedem punktów strat, a przed ostatnią kwartą już był remis (73:73). Obie drużyny prezentowały się wyrównanie i o losach pojedynku zadecydowała dogrywka. W niej nie było już wątpliwości. Stephen Curry i spółka lepiej wytrzymali i zwyciężyli 108:100.

Najwięcej punktów zdobył James (44 "oczka), ale Cavaliers stracili w końcówce drugiego lidera - Kyriego Irvinga (23 pkt.). Curry rzucił 26 "oczek", a Klay Thompson 21.