PGE GKS o krok od I ligi [ZDJĘCIA]

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przegrali u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 1:4.

Po pięknej wygranej 4:2 w Chorzowie z Ruchem, piłkarze PGE GKS-u Bełchatów mieli pójść za ciosem i pokonać u siebie Zawiszę Bydgoszcz. Tak się nie stało. Podopieczni Kamila Kieresia fatalnie rozpoczęli sobotnie spotkanie. Po 11 minutach przegrywali już 0:2. Dla przyjezdnych trafili Micael i Josip Barisić, wykorzystując błędy w obronie.

Bełchatowianie chcieli zdobyć bramkę kontaktową, ale nie mieli pomysłu jak sforsować zasieki obronne rywali. W środku pola fizycznie dominowali Kamil Drygas i Ivan Mayeuski. Po stronie "Brunatnych" widać było brak kontuzjowanego Damiana Szymańskiego i pauzującego za kartki Michała Maka. Zastępujący tego pierwszego Piotr Witasik opuścił murawę już w 41. minucie. Trener Kamil Kiereś postawił na bardziej ofensywnego Pawła Komołowa. To nie przyniosło skutku.

Bełchatowianie strzelili co prawda gola kontaktowego, ale wynikał on jedynie z indywidualnej akcji Macieja Małkowskiego. Skrzydłowy "Gieksy" przejął piłkę przed polem karnym gości i strzelił prawą nogą w stronę dalszego słupka. Kiedy wydawało się, że gospodarze rzucą się do odrabiania strat, bydgoszczanie wyprowadzili dwa nokautujące ciosy. W 63. minucie trafił po raz drugi Barisić, a trzy minuty później jego zmiennik - Jakub Świerczok.

To uciszyło trybuny przy ul. Sportowej w Bełchatowie, a piłkarzom PGE GKS-u odebrało ochotę do dalszej gry. Bełchatowianie przegrali i są już o krok od I ligi.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, jaką na żywo przeprowadziliśmy z meczu PGE GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz.

PGE GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz
(Wynik końcowy)
1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Micael (8. minuta) 0:2 J. Barisić (11. minuta) 1:2 M. Małkowski (60. minuta) 1:3 J. Barisić (63. minuta) 1:4 J. Świerczok (66. minuta)

Mayeuski (Zawisza)

E. Zubas - D. Zbozień, P. Baranowski, M. Flis, A. Mójta, Ł. Wroński (69. A. Prokić), P. Rachwał, K. Wacławczyk (69. S. Olszar), P. Witasik (41. P. Komołow), M. Małkowski, A. Piech  G. Sandomierski - J. Barisić (64. J. Świerczok), Micael, K. Drygas, Alvaro (90. S. Denković), L. Marić, I. Mayeuski, B. Pawłowski (80. J. Smektała), C. Pulhac, Andre Pereira, J. Wójcicki
Koniec meczu. Zawisza wygrywa w Bełchatowie 4:1
90'+3 Zamieszanie po rzucie rożnym bełchatowian. Goście wybijają piłkę z linii bramkowej po strzale Flisa
90'+3 Doczekał się Denković. Zmienia Alvaro
90'+2 Do wejścia od dwóch minut przygotowany Denković, ale jak na razie nie ma przerwy w grze
90' Drygas z Mayeuskim walczą do końca o każdą piłkę - właśnie taką postawą bydgoszczanie pokonali dzisiaj bełchatowian. Sędzia przedłuża spotkanie o 3 minuty
85' "My się nigdy nie poddamy" - skandują najmniejsi kibice GKS-u. Szkoda, że piłkarze nie biorą z tego przykładu. Jakby mogli, wywiesiliby białą flagę i zeszli już do szatni
83' Świerczok próbuje lobować Zubasa, ale wykonał to niedokładnie
81' Leży na murawie jeden z bydgoszczan. Sędzia przerywa grę i wzywa pomoc medyczną
80' Smektała zmienia Pawłowskiego
77' Tempo spotkania siadło, emocji nie ma już wcale. Kibice niemal zupełnie ucichli, a i piłkarze wyglądają jakby już się pogodzili z takim wynikiem
73' Flis daje kolegom sygnał, żeby jeszcze walczyli, ale już mało który ma ochotę do biegania. Widać dużą bezradność, nie tylko spowodowaną wynikiem
70' Niezła kontra gospodarzy, ale w rejonie pola karnego rywali jakby pętało im nogi...
69' Podwójna zmiana w Gieksie. Schodzą Wacławczyk i Wroński, wchodzą Olszar i Prokić
Świerczok głową przelobował Zubasa, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego
66' GOL! 1:4! Jakub Świerczok!
64' Dla Barisicia był to ostatni kontakt z piłką. Zmienia go Świerczok
Barisić dostał piłkę na wolne pole, gdzie zaspali obrońcy, uniknął spalonego i bez problemu pokonał Zubasa
63' GOL! 1:3! Josip Barisić
62' Dobra okazja dla bełchatowian. Rzut wolny z ok. 25 metrów niemal na wprost bramki... Wacławczyk wrzuca piłkę do Baranowskiego, którego...tam nie było...
Małkowski przejął piłkę z lewej strony blisko pola karnego gości, zbiegł do środka i uderzył prawą nogą obok dalszego słupka
60' GOOOOOLLLLL!!!! 1:2! Maciej Małkowski!
58' Baranowski w ostatniej chwili zabiera piłkę Micaelowi
57' Gracze Zawiszy bardzo mądrze ustawiają się w defensywie. Gospodarze nie mają zupełnie pomysłu jak rozgrywać piłkę. Co jakiś czas wymieniają kilka podań, ale na tym się kończy
54' Kontra gości. Mieli szczęście bełchatowianie, że Barisić niepotrzebnie szukał w polu karnym Pawłowskiego zamiast strzelać na bramkę Zubasa
54' Mójta dośrodkowuje w pole karne...Piech strzela głową, ale blokują piłkę obrońcy
52' Przepychanka Małkowskiego z Wójcickim. Sędzia Borski nie sięga do kieszonki
50' Duże pretensje Piecha do arbitra bocznego - to już kolejny raz w tym spotkaniu
48' Zubas broni instynktownie strzał Alvaro z lewej strony
46' Piłka wrzucona z prawej strony przelatuje wzdłuż pola karnego gości
46' Dwie minuty po 19 rozpoczęła się druga część gry

Koniec pierwszej połowy. PGE GKS przegrywa z Zawiszą 0:2
45'+2 Małkowski podaje piłkę pod nogi Micaela, ale szybo naprawia własny błąd
45' Zamieszanie w polu karnym gości po rzucie rożnym. Piechowi piłka spada pod nogi... Napastnik decyduje się na strzał bez przyjęcia z ok. 12 metrów...futbolówka przelatuje nad poprzeczką. W Chorzowie Piech taką sytuację wykorzystałby z zamkniętymi oczami. Sędzia dolicza jeszcze 2 minuty
44' Przepychanki Piecha z z dwoma rywalami. Sędzia Borski tylko upomina słownie zawodników
44' Komicznie wyglądają dzisiaj poczynania bełchatowian. Rachwał z Komołowem przed chwilą blokowali rywali, ale żaden z nich nie ruszył do bezpańskiej piłki, licząc na to, że zrobi to kolega
41' Trener Kiereś zdejmuje Witasika, a wprowadza Komołowa. Czy to poprawi rozgrywanie piłki bełchatowian? Bo z tym gospodarze mają bardzo duże problemy dzisiaj. Widać brak Szymańskiego, a także Michała Maka
40' Pawłowski świetnie radzi sobie z kilkoma rywalami na prawym skrzydle. Bełchatowianie go faulują, ale sędzia Borski nie pokazuje jeszcze kartki
38' Baranowski wybija piłkę tak mocno, że ta przelatuje nad dachem budynku klubowego
36' Niesamowite rzeczy działy się w polu karnym gospodarzy. Kapitalna okazja bydgoszczan, ale Barisić z kilku metrów, zupełnie niepilnowany, strzela mocno, ale wprost w Zubasa. Piłkę jeszcze wybił później Baranowski. To powinna być trzecia bramka dla przyjezdnych
33' Drygas bezpardonowo atakuje Rachwała, sędzia puszcza grę, a po chwili Rachwał "skrobie po kostkach" przeciwnika i słusznie arbiter odgwizduje faul. Upiekło się kapitanowi "Gieksy", że nie dostał kartki
31' Małkowski sprytnie ogrywa dwóch rywali i podaje do Wacławczyka, który jednak się poślizgnął. Futbolówkę przejmuje Piech i decyduje się na strzał z dystansu lewą nogą...niecelnie
29' Fatalna pomyłka Sandomierza, który nieomal sobie wpiąstkował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z wolnego Mójty. Jego koledzy dobrze interweniowali jeszcze na linii, uprzedzając Baranowskiego
28' Flis przerzuca do Wrońskiego, ten zgrywa głową do Wacławczyka, ale rozgrywający "Gieksy" ma dzisiaj słaby dzień - jego podanie do Piecha trafia wprost w obrońcę Zawiszy
25' Skończyło się na strachu - obaj piłkarze wrócili na murawę po opatrzeniu przez lekarzy
23' Niefortunne zderzenie Wrońskiego z Pulhacem. Padł bezwładnie skrzydłowy PGE GKS-u
23' Fatalne dośrodkowanie Wacławczyka, później błąd Mójty i wychodzą z kontratakiem goście. Podanie do Barisicia na wolne pole, ale Zubas wychodzi z bramki i nogami uprzedza rywala
22' Piech faulowany dwa metry od bocznej linii pola karnego
19' Mayeuski wycina równo z trawą Wrońskiego. Sędzia Borski nie waha się ani chwili - żółta kartka
17' Uspokoiła się gra. Bydgoszczanie cofają się na własne pole karne i czekają na kontry. Bełchatowianie nie mają pomysłu jak sforsować tę defensywę
Bydgoszczanie podwyższyli prowadzenie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Akcję zamknął Barisić
12' Nieprawdopodobna walka Drygasa w środku pola. Pomocnik gości w odstępie kilku sekund wykonał 3 lub 4 udane wślizgi
11' GOOOOL!!! 0:2! Josip Barisić!
Piłkę na prawym skrzydle stracił Wroński, bydgoszczanie wybili ją do przodu. W okolicach linii środkowej Mójta miał problem z opanowaniem futbolówki i wykorzystał to Pawłowski. Później piłka trafiła do wychodzącego na czystą pozycję Micaela, którego gonił Rachwał, ale na szczęście nie zdecydował się faulować - byłby karny i czerwona kartka. Pomocnik Zawiszy ze spokojem strzelił obok Zubasa
8' GOL! Micael! 0:1!
7' Nerwowo w środkowej strefie boiska. Sędzia Borski upomina graczy obu drużyn
4' Pulhac popędził lewą stroną, dośrodkował sprzed linii końcowej, ale strzał głową Wójcickiego wprost w Zubasa
3' Piech postraszył obrońców Zawiszy
1' Kilkanaście sekund przed 18 sędzia Marcin Borski dał sygnał do rozpoczęcia tego spotkania. Goście w białych strojach, gospodarze w zielonych koszulkach i getrach oraz czarnych spodenkach
Godzina 17.45 Rezerwowi w PGE GKS-ie to: D. Trela - S. Michalski, P. Komołow, P. Zięba, K. Poźniak, A. Prokić, S. Olszar. Trenerem jest Kamil Kiereś
Godzina 17.41 Na ławce rezerwowych Zawiszy zasiądą dzisiaj: W. Kaczmarek - S. Denković, S. Kamiński, Ł. Nawotczyński, C. Predescu, J. Smektała, J. Świerczok. Trenerem jest Mariusz Rumak
Godzina 17.35 Jesteśmy już w Bełchatowie. Piłkarze się rozgrzewają. Za chwilę podamy składy obu drużyn