Sevilla o krok od finału Ligi Europejskiej

Piłkarze Sevilla FC pokonali u siebie Fiorentinę Florencję 3:0 w pierwszym meczu półfinału Ligi Europejskiej. W spotkaniu SSC Napoli z Dnipro Dniepropietrowsk padł remis 1:1.

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Tak łatwego zwycięstwa Sevilli FC z Fiorentiną Florencją w pierwszym meczu półfinału Ligi Europejskiej nikt się nie spodziewał. Hiszpanie wygrali na własnym stadionie 3:0 i zrobili duży krok w kierunku finału.

Gospodarze prowadzenie objęli w 17. minucie po trafieniu Aleixa Vidala. Ten sam zawodnik strzelił kolejnego gola w 52. minucie. Wynik spotkaniu kilkadziesiąt sekund po wejściu na murawę ustanowił w 75. minucie Kevin Gameiro.

Całe spotkanie w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak. Polak został ukarany żółtą kartką.

Druga rywalizacja półfinałowa jest bardziej wyrównana. SSC Napoli zremisowało u siebie z Dnipro Dniepropietrowsk 1:1. W pierwszej połowie kibice nie oglądali bramek. Gospodarze dopięli swego pięć minut po zmianie stron za sprawą Davida Lopeza. Goście wyrównali dopiero w 81. minucie. Bramkę dającą małą przewagę przed drugim spotkaniem zdobył Jewhen Sełezniow.