Widzewianki o krok od spadku

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały u siebie z Pszczółką AZS UMCS Lublin 67:72.

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Wszystko wskazuje na to, że koszykarki Widzewa pożegnają się z Tauron Basket Ligą Kobiet. Po sobotniej (14 marca) porażce z AZS Lublin 67:72 szanse na utrzymanie są minimalne.

Łodzianki zaczęły od prowadzenia 23:9 w pierwszej kwarcie. Później było jednak coraz gorzej. Na plus można zaliczyć poprawę obrony, ale to było za mało żeby wygrać. - Wyglądało to lepiej niż w meczu z Koninem, ale dałyśmy Oliwce [Olivia Tomiałowicz - przy. red.] trafić pięć razy za trzy punkty. Nie jestem ztego zadowolona. Była to w zasadzie ostatnia szansa. Jeśli nie wygramy następnego meczu z Gdynią, możemy żegnać się z ekstraklasą - nie ukrywała Roksana Schmidt.

Duże pretensje można mieć do Angeli Rodriguez, która przy czteropunktowej przewadze rywalek w ostatnich sekundach meczu nie przerwała ich akcji faulem. - Angela odcinała od piłki, jak miała to robić, ale nie faulowała jednak na kilkanaście sekund przed końcem. Dopóki piłka była "żywa", dopóty miałyśmy jeszcze szansę - wyjaśniła trener Elżbieta Nowak.

Ewentualne niedzielne (15 marca) zwycięstwo Basketu Konin nad Basketem Gdynia praktycznie przekreśli szanse Widzewa na utrzymanie. Przynajmniej to sportowe, bowiem jest możliwość powiększenia i zamknięcia ligi.