Polfarmex lepszy od lidera

Koszykarze Polfarmexu Kutno nieoczekiwanie wygrali u siebie z AZS-em Koszalin 76:70.

(Fot. KKS Pro-Basket Kutno/Marcin Nadolski)

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Dużą radość swoim kibicom sprawili koszykarze Polfarmexu Kutno. Podopieczni Jarosława Krysiewicza pokonali 76:70 u siebie liderów Tauron Basket Ligi - AZS Koszalin.

Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie. Do przerwy prowadzili 51:34 i mogli śmiało myśleć o sukcesie. Goście nie przez przypadek są rewelacją ligi. Po przerwie zdobyli pierwsze 15 punktów i spotkanie rozpoczęło się na nowo.

Kutnianie nie pozwalali jednak doprowadzić do remisu i zasłużenie zwyciężyli 76:70.

Największy udział w wygranej mieli Patrik Auda i Kevin Johnson (po 20 punktów), Kwamain Mitchell (13 pkt., 7 asyst)oraz Bartłomiej Wołoszyn (11 pkt.). Wśród gości najlepsi byli Qyntel Woods (19 pkt.) i Szymon Szewczyk (17 pkt.).