Bródka daleko na 1000 metrów

Zbigniew Bródka zajął dopiero 13. miejsce w wyścigu na 1000 m na Mistrzostwach Świata. Polki w drużynie dojechały na 6. pozycji.

(Fot. Wojciech Muzal)

Ten artykuł możesz również przeczytać w mobilnej aplikacji Radia Łódź. Kliknij i dowiedz się więcej.

Nie wiedzie się polskim panczenistom na Mistrzostwach Świata w holenderskim Heerenveen. "Biało-Czerwoni" najpierw słabo wypadli w wyścigu na 1500 metrów i drużynówce mężczyzn, a w sobotę (14 lutego) dołączyły do tego kobiety.

Polki w składzie: Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak i Aleksandra Goss zajęły szóste miejsce. Zwyciężyły Japonki przed Holenderkami i Rosjankami.

Zupełnie nieudany start na 1000 metrów zanotował z kolei Zbigniew Bródka. Mistrz Olimpijski z Soczi zajął dopiero 13. miejsce. Trzy pozycje niżej uplasował się młody Piotr Michalski.

Przypomnijmy, że wcześniej Bródka był 6. na dystansie 1500 m.