Patrioci zdobyli Super Bowl NFL

Futboliści amerykańscy New England Patriots wygrali 49. finał Super Bowl, pokonując Seattle Seahawks 28:24.

(Fot. Keith Allison/wikimedia.org (CC BY-SA 2.0))

Setki milionów ludzi przed telewizorami, kilkadziesiąt tysięcy widzów na stadionie, 4,5 miliona dolarów za spot reklamowy - za nami 49. finał Super Bowl.

Mecz o mistrzostwo ligi NFL to jedno z największych sportowych wydarzeń na świecie. Medialnie dorównują mu tylko Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Tym razem finał odbył się w Arizonie, a spotkali się w nim obrońcy tytułu - Seattle Seahawks i najbardziej utytułowana ekipa XXI wieku - New England Patriots.

"Patrioci" dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale do przerwy był remis 14:14. Mistrzowie mieli ochotę na obronę tytułu i przycisnęli po zmianie stron. Zdobyli 10 punktów i przed ostatnią kwartą mieli komfortową sytuację.

New England Patriots ruszyli jednak do odrabiania strat. Za sprawą ich rozgrywającego Toma Brady'ego przyłożyli dwukrotnie, obejmując prowadzenie 28:24.

W ostatnich sekundach Seahawks mogli jeszcze odwrócić losy spotkania, ale podjęli złą decyzję będąc przed polem punktowym. MVP meczu został wybrany Brady.