Djoković królem Melbourne

Novak Djoković wygrał Australian Open 2015. Serb w finale pokonał Andy'ego Murray'a 3:1.

Po raz piąty w historii Novak Djoković wygrał w Australian Open. Serb w tegorocznym finale pokonał Andy'ego Murray'a 3:1.

Obaj gracze spotkanie rozpoczęli uważnie. Oglądaliśmy wiele długich wymian. Szybko zobaczyliśmy też przełamania - aż 4 w pierwszym secie, o którego losach zadecydował tie-break. W nim pierwszy przełamał Szkot, ale ze zwycięstwa 7:5 cieszył się "Nole", który zmagał się z urazem kciuka prawej ręki.

Dziwna sytuacja, niczym z filmu "Kosmiczny Mecz", miała miejsce w drugim secie. Nagle Novak Djoković zaczął się poruszać, jak gwiazdorzy NBA, z których obcy "wyssali" talenty. Serb przegrał gema serwisowego, ale po chwili niemoc spadła na Szkota. Murray przegrał 13 kolejnych wymian i to on znajdował się pod ścianą.

W końcu obaj tenisiści zaczęli grać na swoim poziomie, a kibice oglądali piękne i długie wymiany. Po tie-breaku wygrał ostatecznie Murray.

Sytuacja powtórzyła się w kolejnej partii. Różnica była taka, że Szkot nie potrafił poradzić sobie z emocjami i nie wykorzystał słabości przeciwnika, przegrywając do trzech.

Czwarty set to była już dominacja "Nole". Serb wygrał do zera, zdobywając swój ósmy wielkoszlemowy tytuł.