Remis PGE GKS-u w Turcji

Piłkarze PGE GKS-u Bełchatów zremisowali sparingowy mecz z RNK Split 2:2. Obie bramki dla "Brunatnych" zdobył Maciej Małkowski.

Za piłkarzami PGE GKS-u Bełchatów pierwszy sparing rozegrany na zgrupowaniu w Turcji. Podopieczni Kamila Kieresia zremisowali z RNK Split 2:2.

Prowadzenie już w 18. minucie objęli Chorwaci po trafieniu Drażena Bagaricia. "Brunatni" wyrównali dopiero w drugiej połowie. W 75. minucie Maciej Małkowski dobił strzał Łukasza Wrońskiego. Trzy minuty później nowy zawodnik bełchatowian zdobył drugą bramkę. Tym razem asystą popisał się Sebastian Olszar. W końcówce spotkania po faulu Pawła Baranowskiego sędzia podyktował rzut karny dla RNK. "Jedenastkę" na gola zamienił Ante Erceg.

W sparingu nie wystąpili Arkadiusz Piech (choroba) oraz leczący drobne urazy Błażej Telichowski, Damian Szymański i Szymon Sawala.

Następny mecz kontrolny PGE GKS Bełchatów rozegra z serbskim FK Rad w czwartek (29 stycznia) o godz. 15 miejscowego czasu.