Sparingowa porażka Widzewa z Vardarem

Piłkarze Widzewa Łódź przegrali 0:2 sparing z Vardarem Skopje.

Pierwszy raz tej zimy piłkarze Widzewa Łódź przegrali mecz sparingowy. Lepsi okazali się od nich gracze Vardara Skopje. Pierwsza połowa była jednak niezła w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Stawowego. - Zaczęliśmy za nerwowo. Nie potrafiliśmy wyjść spod pressingu rywala. Po 5-10 minutach już dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce, zdominowaliśmy rywala, stwarzaliśmy sobie okazje, ale nie wykorzystaliśmy ich - przyznał Piotr Mroziński.

Najlepszą sytuację zmarnował Velijko Batrović, który będąc sam na sam z bramkarzem strzelił w niego.

Po zmianie stron 7-krotni Mistrzowie Macedonii i liderzy tamtejszej ekstraklasy dwukrotnie pokonali Dino Hamzicia. Zrobili to Dejan Blazevski i byy napastnik Groclinu Grodzisk Wielkopolski oraz Polonii Warszawa - Filip Ivanovski.

- Druga połowa była troszkę słabsza w naszym wykonaniu. Staraliśmy się też utrzymywać przy piłce, ale rywale wykorzystali nasze błędy i zdobyli dwie bramki - nie ukrywał Mroziński.

W sparingu nie zagrali m.in. Matko Perdijć, Dimitrije Injać, Damian Warchoł oraz Julien Tadrowski.