Szymański znów najlepszy

Jan Szymański wygrał drugie zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów z rzędu. Dwa drugie miejsca na 500 m zajął Artur Waś, a Polki w drużynie trzecie.

Polscy panczeniści nie przestają zadziwiać. Po sukcesach Artura Wasia we wcześniejszych Pucharach Świata, Jan Szymański po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy na 1500 metrów. Szóste miejsce zajął na tym dystansie Konrad Niedźwiedzki, a ósme Zbigniew Bródka. Szymański objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej na tym dystansie.

Z kolei Waś w holenderskim Heerenveen dwukrotnie był drugi, przegrywając z liderem 500 metrów - Rosjaninem Pawłem Kuliżnikowem.

Na trzecim miejscu rywalizację drużynową ukończyły Polki w składzie Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Aleksandra Goss. Biało-Czerwone zakwalifikowały się tym samym do Mistrzostw Świata na dystansach.