Wizards zatrzymali Clippers

Koszykarze Washington Wizards wygrali z Los Angeles Clippers 104:96. Marcin Gortat zdobył 18 punktów.

Seria dziewięciu zwycięstw Los Angeles Clippers została zatrzymana. Dokonali tego koszykarze Washington Wizards, pokonując rywali na własnym parkiecie 104:96.

"Czarodzieje" świetnie zaczęli. Do przerwy prowadzili 15 punktami (57:42) i po zmianie stron utrzymywali bezpieczną przewagę. Gospodarzy do sukcesu poprowadził Bradley Beal (29 punktów). Drugim strzelcem drużyny, a zarazem trzecim całego spotkania był Marcin Gortat (18 pkt.).

Łodzianin grał na bardzo wysokiej skuteczności (80 procent z gry i 100 procent wolnych). Słabiej szło mu pod tablicami, gdzie zdobył tylko dwie zbiórki. Polski środkowy do swojego dorobku dołożył dwa bloki. Na parkiecie spędził ponad 22 minuty, popełniając 3 faule.

Po tym spotkaniu Wizards i Clippers mają taki sam bilans zwycięstw i porażek (16-6).