Polfarmex wygrywa po dogrywce

Koszykarze Polfarmexu Kutno pokonali u siebie Asseco Gdynia po dogrywce 86:80.

(Fot. probasket.net.pl/Marcin Nadolski)

Koszykarze Polfarmexu Kutno, choć przegrywali przez większą część spotkania z Asseco Gdynia, zdołali wygrać po dogrywce 86:80. Kutnianie bardzo nieskutecznie rozpoczęli ten mecz. Po raz pierwszy na prowadzenie wyszli w czwartej kwarcie i mogli nawet zwyciężyć w regulaminowym czasie. Kwamain Mitchell wykonywał rzuty osobiste, które mogły pogrążyć gdynian, ale oba zmarnował. Wolne były pięta achillesową gospodarzy w tym spotkaniu. - Powinniśmy zagrać cierpliwie i szukać fauli. Czasami chcemy na siłę, z nieprzygotowanych pozycji, przełamać mecz. Chociaż jak patrzę na statystyki rzutów osobistych, to cieszę się, że poszliśmy trochę na wariactwo. Wygrać mecz, mając w rzutach osobistych 38,5 procenta skuteczności, to nie najlepiej o nas świadczy. Z drugiej strony, w takiej sytuacji wygrać mecz, to też jest sztuka - powiedział Jarosław Krysiewicz, trener Polfarmexu.

Kutnianie do przerwy szukali sposobu na wysokich koszykarzy gości. - Obawialiśmy się tego meczu, szczególnie z powodu wysokich zawodników drużny przeciwnej. Przede wszystkim ciężko rzucić do kosza nad tym Litwinem [Ovidijus Galdikas - przyp. red]. W drugiej połowie zaczęliśmy w końcu trafiać, grać naszą grę - tłumaczył Mateusz Bartosz.

Kolejny mecz Polfarmex rozegra we własnej hali z Wilkami Morskimi Szczecin.