Wichura w Polsce. W Łódzkiem bez prądu wciąż około 700 mieszkańców
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa łódzkiego. Prognozowany jest silny wiatr o prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h. Lokalnie mogą wystąpić burze. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku (21 lutego) do godz 18.00.

Z najnowszego raportu wynika, że w województwie łódzkim bez prądu pozostaje około 700 odbiorców
- Nadal najbardziej poszkodowane rejony to: Zgierz, Żyrardów, Sieradz i Łowicz - informuje Alina Chwiejczak z Polskiej Grupy Energetycznej
Bez prądu pozostaje w całej Polsce wciąż pozostają tysiące odbiorców. - Służby działają sprawnie i dokładają wszelkich starań, żeby całkowicie zredukować liczbę odbiorców bez prądu - zapewnił rzecznik RCB.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa łódzkiego. W nocy prognozowany jest silny wiatr o prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h. Lokalnie mogą wystąpić burze. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku (21 lutego) do godz 18.00.
Posłuchaj:
Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski mówi, że porywy wiatru będą słabsze niż w ostatnich dniach. Jedynie w południowych województwach, można spodziewać się porywów do 75 kilometrów na godzinę. - Sytuacja jest spokojniejsza niż w ostatnich dwóch dniach. Pamiętajmy jednak, że to wciąż silny wiatr. Śledźmy prognozy i komunikaty - dodaje.
Nad morzem prognozowane są porywy wiatru do około 70 kilometrów na godzinę, w Tatrach do 100 kilometrów na godzinę, a w Sudetach - do 110 kilometrów na godzinę.
Utrzymująca się niżowa pogoda w dalszym ciągu będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. W czasie większych przejaśnień możliwe jest przejściowe osłabnięcie na ogół niekorzystnych warunków biometeorologicznych do obojętnych. 🌦️#IMGW #prognoza #biometeo pic.twitter.com/qqvttfWalj
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) February 20, 2022
- Na skutek sobotnich wichur zginęły 4 osoby, a 9 zostało rannych - informuje komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.
Najtrudniejsza sytuacja była w województwie zachodniopomorskim. W całym kraju w akcjach pomocy brało udział ponad 100 tysięcy strażaków zawodowych i ochotników.
Silny wiatr spowodował ogromne straty materialne - uszkodzonych zostało ponad 5 tys. dachów, a Straż Pożarna interweniowała ponad 25 tys. razy.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |