Logo Radio Łódź

"Muzyka Łodzi" - cykl koncertów w Muzeum Miasta

Bohaterami spotkań będą postacie związane z łódzkim światem muzyki. Cykl comiesięcznych spotkań "Muzyka Łodzi" rozpocznie koncert "W hołdzie Arturowi Rubinsteinowi".

(Fot. Muzeum Miasta Łodzi)

Postacie związane z łódzkim światem muzyki ponownie pojawią się w mieście

To symboliczny powrót muzyki klasycznej do pałacu rodziny Poznańskich - mówi dyrektor instytucji Magda Komarzeniec. - Bohaterami tych spotkań będą zarówno instrumentaliści jak i kompozytorzy, związani z naszym miastem. Wśrod nich Artur Rubinstein, Paweł Klecki, Aleksander Tansman, czy Grażyna Bacewicz. Będziemy ich przedstawiać i zachęcać do tego, żeby zgłębiać tajemnice zarówno biografii, jak i artystycznych dokonań tych niezwykle istotnych dla naszego miasta osób - podkreśla Magda Komarzeniec.

Cykl "Muzyka Łodzi" w Muzeum Miasta zainauguruje 30 stycznia o godzinie 16.30 recital fortepianowy w wykonaniu Hanny Holeksy. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Stanisława Liszewskiego.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies