Logo Radio Łódź

Kolejne gratulacje i podziękowania płyną do 11-letniego Kuby Krzysztofiaka z Sieradza

Chłopiec w piątkowe popołudnie zaalarmował policję i uchronił 4-latka przed wypadnięciem z okna na 4 piętrze bloku. Dziś podczas zajęć w szkole, młodego bohatera odwiedził prezydent Sieradza Paweł Osiewała i Komendant Powiatowy Policji Sieradzu insp. Cezary Adamczyk.

(Fot. Adam Łużyński)

Dumna z bohaterskiej postawy nastolatka jest dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Beata Adamiak. - Jest nam niezmiernie miło, że jest naszym uczniem i tak naprawdę jest w tym momencie dumą dla naszej szkoły, taki wielki mały człowiek - mówi Beata Adamiak. 

Wychowawczynią Kuby jest pani Ewa Banasiewicz. - Kuba jest chłopcem bardzo żywiołowym. To urodzony typ sportowca. Jestem bardzo dumna z niego i naprawdę bardzo się cieszę, że uczeń mojej klasy po prostu zachował się tak odpowiedzialnie i bohatersko - podkreśliła Ewa Banasiewicz.

Zobacz jeszcze: 11-latek z Sieradza nie zlekceważył zagrożenia. Jego interwencja uratowała życie małemu dziecku

Przeczytaj też: Kuba z Sieradza uratował 4-latka. Pogratulowali mu piłkarze

11-latek się zachował naprawdę ze wszech miar odpowiedzialnie i uratował życie dziecku. Dziękujemy ci za to, że o Sieradzu mówi się tak pięknie. Ale mamy tego świadomość, że to jest ciężka praca i pani wychowawczyni i pani dyrektor i was kolegów. Warto zwracać uwagę na to, co dzieje się w naszym otoczeniu, po to żeby w przyszłości to jedno życie uratować - mówił prezydent Sieradza, Paweł Osiewała.

Na ręce Kuby Krzysztofiaka przekazano listy gratulacyjne i tablet. 

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką