Logo Radio Łódź

Małgorzata Niewiadomska-Cudak | Radio Łódź

Gościem po 8. w Radiu Łódź była Małgorzata Niewiadomska-Cudak. Rozmawialiśmy m.in o nowym klubie Łódzkiej Lewicy, o tym dlaczego czterech doświadczonych samorządowców opuściło klub SLD w łódzkiej Radzie Miejskiej, z kim będą współpracować.

Małgorzata Niewiadomska-Cudak pytana o rozdarcie partii lewicowej w Łodzi powiedziała, że nie ma dwóch lewic w Radzie Miejskiej. - Nasz klub nazywa się Łódzka Lewica. Poprzedni klub nazywał się SLD, ale SLD przestało istnieć. Partia została wyrejestrowana i powstała nowa partia, zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Jesteśmy w tej chwili w okresie przejściowym. Ta partia będzie opierała się na frakcjach, będą tworzone frakcje i zgodnie z nowym statutem, każdy z członków będzie składał oświadczenie, do której frakcji chce należeć, więc jesteśmy jeszcze przed budowaniem tych nowych struktur - dodała radna Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

Polityk Łódzkiej Lewicy zapowiedziała jednocześnie współpracę z Hanną Zdanowską przy projektach i inicjatywach dobrych dla łodzian. - Chcę podkreślić, że nasz klub będzie popierał prezydent Zdanowską w tych projektach, które są dobre dla mieszkańców Łodzi i służą naszemu miastu. Natomiast będziemy sprzeciwiali się ograniczeniu funkcji kontrolnej Rady Miasta. Dla nas są tu ważne także kwestie samorządowe, ale i zwolnienia pracowników niepedagogicznych. Nie godzimy się na taką skalę zwolnień, ponieważ Lewica powinna chronić prawa pracownicze, a nie być przeciwko prawom pracowniczym - powiedziała Małgorzata Niewiadomska-Cudak.

Koronawirus - co lewicymusisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Łodzianin

To, że Pani Cudak uważa się za lewicę, to tylko pokazuje jaki jest poziom Pani Cudak :P

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką