Pracownicy spółki Epore, należącej do PGE, opowiedzieli się za strajkiem
Spółka Epore z siedzibą w Bogatyni ma swój oddział w Bełchatowie, który świadczy usługi na rzecz Elektrowni Bełchatów. Zajmuje się m.in. obsługą magazynów i transportu kamienia wapiennego. O decyzji w sprawie strajku poinformował portal Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego Elektrowni Bełchatów. Z zamieszczonej informacji wynika, że odejście od stanowisk pracy nastąpi do 20 marca.
Z przeprowadzonego kilka tygodni wcześniej referendum strajkowego wynika, że większość załogi Epore opowiada się za akcją protestacyjną, w przypadku braku postępu w rozmowach z pracodawcą.
Decyzja o strajku ma być wynikiem braku porozumienia po spotkaniu ZZPRC z pracodawcą w sprawie podwyżek. Związkowcy zwracają przy tym uwagę, że przeciętne wynagrodzenie pracowników sektora przedsiębiorstw w kraju wynosi 5,5 tysiąca brutto, a średnia w bełchatowskim oddziale Epore, jest o tysiąc złotych niższa.
Spółka córka PGE, Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, której podlega Epore, zwraca uwagę, że wciąż prowadzony jest dialog społeczny ze związkowcami działającymi w bełchatowskim oddziale, także w kwestiach płacowych, będących podstawą sporu zbiorowego.
Sandra Apanasionek, rzeczniczka PGE GiEK dodaje, że według pracodawcy, w grudniu załoga otrzymała premie i wypłaty z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Dalsze rozmowy o sytuacji finansowej mają być podjęte po zakończeniu roku obrotowego. Strona pracodawców deklaruje wolę rozmów i wypracowania wspólnego stanowiska satysfakcjonującego każdą ze stron.
Koronawirus - co musisz wiedzieć?
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |