Logo Radio Łódź

Dobiega końca tradycyjny czas przeżywania świąt Bożego Narodzenia

Z kościołów znikają choinki i żłóbki. Z ulic naszych miast świąteczne iluminacje. Kościelne przepisy nie wskazują konkretnej daty, kiedy choinka z domu powinna zniknąć. W terminologii kościelnej czas Bożego Narodzenia kończy się w Niedzielę Chrztu Pańskiego, czyli pierwszą niedzielę po Święcie Trzech Króli. Zgodnie z polską tradycją jednak świąteczne elementy towarzyszą nam do 2 lutego.

To ostatnie dni, kiedy w kościele usłyszymy kolędy. Dzisiaj jeszcze w niektórych świątyniach stoją choinki, za chwilę znikną ze wszystkich kościołów. W wielu domach jednak przystrojone drzewka wciąż stoją. - Jeszcze do jutra. Jak najdłużej niech drzewko stoi. Bo potem to już środa popielcowa i Wielki Post. Tak do 2 lutego może stać choinka - mówią wierni.

Choinka kojarzy się z dzieciństwem, z czymś dobrym i dlatego czasem trudno się z nią rozstać - mówi ksiądz Paweł Kłys rzecznik archidiecezji łódzkiej. - W czasie Bożego Narodzenia myślami sięgamy do tych czasów, kiedy nie było takich trosk, problemów i trudności. Życie wyglądało zupełnie inaczej dla nas jako dzieci - dodaje ks. Kłys.

Definitywnie jednak czas Bożego Narodzenia i świątecznej atmosfery w naszych domach i na ulicach naszych miast się kończy.

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies