Logo Radio Łódź

Biskup powołał nowego proboszcza w Korczewie

Nowy proboszcz został dziś (6.12) powitany w parafii w Korczewie w powiecie zduńskowolskim. Biskup włocławski Wiesław Mering powołał na tę funkcję ks. Michała Styczyńskiego.

Powitanie ks. Styczyńskiego kończy kontrowersje wśród parafian, którzy wcześniej protestowali przeciwko powołanemu na to stanowisko ks. Piotrowi Siołkowskiemu. Miał on wyjść z bronią w ręku przed parafię w Czernikowie, gdzie był proboszczem, podczas przemarszu protestu kobiet. - On ma swoją historię, każdy o tym wie. My nie chcemy, żeby on zarządzał naszą parafią i nami. - Nasza parafia to jest parafia, to nie jest poprawczak i to nie jest czyściec dla księdza z wyrokiem - tak swoje oburzenie argumentowali mieszkańcy.

Przeczytaj także: Parafia w Korczewie ma nowego proboszcza. Wierni protestują 

Zobacz też: W Korczewie niechciany ksiądz rezygnuje z probostwa

Po tym zajściu ks. Siołkowski złożył rezygnację. Dodajmy, że od 21 listopada w Korczewie nie było kapłana, ponieważ dotychczasowy wikariusz został przeniesiony do innej parafii.

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką