Burmistrz Wielunia: Proszę o wsparcie dla naszego wniosku. Chcemy wybudować m.in basen
Burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 chce przebudować basen odkryty, targowisko oraz wybudować basen przy ul. Broniewskiego. Włodarz miasta napisał list otwarty do posła Pawła Rychlika oraz Dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu, Tomasza Matyni z prośbą o wsparcie wniosku.

- Bardzo brakuje nam kompleksu basenowego, te co mamy są już bardzo wyeksploatowane. Myślę, że ponad podziałami możemy pomóc naszemu miastu - mówi burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. - Korzystając z tego programu inicjatyw samorządowych, programu który właśnie w założeniu ma rozwiązywać pewne problemy, w takim szerszym wymiarze w samorządach, chcemy stworzyć kompleks basenowy. To jest najważniejsza inwestycja dla nas w sferze wolnego czasu dla mieszkańców. Wartość całego wniosku to około 44 milionów złotych - dodaje Okrasa.
Włodarz miasta liczy na zaangażowanie osób, do których skierował list, ponieważ reprezentują oni ziemie wieluńską. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to bezzwrotne dotacje dla gmin, powiatów i miast, jego budżet to 6 miliardów złotych.
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z SIERADZA I REGIONU |