Paweł Okrasa | Radio Łódź Nad Wartą
Z burmistrzem Wielunia rozmawialiśmy o sytuacji w oświacie. Za nami pierwszy tydzień po skierowaniu na nauczanie zdalne uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Jak to wygląda w praktyce?
Pytaliśmy też o pomoc dla przedsiębiorców.

Posłuchaj całej rozmowy:
- Praktycznie w każdej szkole w Gminie Wieluń są uczniowie, którzy z powodu problemów ze sprzętem lub internetem muszą kontynuować naukę bezpośrednio w szkole - przyznał nasz gość, burmistrz Wielunia Paweł Okrasa. - Są dzieci, które uczą się stacjonarnie. Są rodziny wielodzietne, w których dzieci uczą się w różnych klasach i tego sprzętu wciąż brakuje - dodaje.
Co z pomocą dla przedsiębiorców? Władze Wielunia wiosną zwolniły z części opłat przedsiębiorców, którzy zmniejszyli zyski. Na kolejne tego typu kroki samorządu nie stać, ale: - Ograniczyliśmy godziny płatne w ramach parkowania w centrum miasta. Liczymy, że od stycznia zachęci to mieszkańców do zakupów - dodaje Okrasa.