Logo Radio Łódź

Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem cały czas na Śląsku. Ponad tysiąc wyzdrowień w Łódzkiem [RAPORT]

Ministerstwo Zdrowia informuje o 192 nowych zakażeniach koronawirusem. W sumie w kraju mamy 23 tys. 155 potwierdzonych zachorowań. W Łódzkiem pojawiło się 30 nowych zakażeń. Liczba wyzdrowień w naszym województwie przekroczyła tysiąc.

  • Liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 23 tys. 155. Dzisiaj (29 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 333 nowych zakażeniach, z czego 30 pochodzi z województwa łódzkiego. Najwięcej w naszym regionie nowych zachorowań jest w powiatach: tomaszowskim (16) i wieruszowskim (12).

  • Powiększyła się też liczba ofiar COVID-19. Dziś resort poinformował o śmierci kolejnych 13 chorych.

  • W całej Polsce z powodu COVID-19 zmarły łącznie 1051 osoby, z czego 64 w Łódzkiem. 

  • W Łódzkiem potwierdzono łącznie 1 tys. 488 zakażeń. 

  • W ciągu doby wykonano w Polsce ponad 26,7 tys. testów na obecność koronawirusa.

  • W Łódzkiem wyzdrowiało kolejnych 25 osób, dzięki czemu liczba zdrowych osób, które miały koronawirusa wzrosła w województwie do 1023. Liczba osób, które wyzdrowiały w całym kraju to ponad 10,5 tys.

  • W najbliższych tygodniach zapadnie decyzja dotycząca badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało zakażonych koronawirusem - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podobne badania planuje większość państw świata, ponieważ jest duża liczba osób niezdiagnozowanych, które nie mają objawów zakażenia. - Osoby, które przechodzą bezobjawowo COVID-19 często nawet nie widzą potrzeby kontaktowania się z lekarzem. Zakładam, że w najbliższych miesiącach takie badanie przesiewowe po to, żeby przeanalizować ilość możliwych zakażeń, na pewno jest wskazana - dodał rzecznik resortu.

  • Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że od 19 czerwca kibice będą mogli wrócić na stadiony piłkarskie i żużlowe. Piłkarska ekstraklasa wznawia rozgrywki dziś - po 82 dniach. Jednak jeszcze przy pustych trybunach. Żużlowcy wrócą do rywalizacji 12 czerwca. Czytaj więcej

Co jeszcze wydarzyło się dzisiaj w Łódzkiem, całej Polsce i na świecie w związku z pandemią koronawirusa?

Epidemia koronawirusa w Łódzkiem

W Wieruszowie wystartował punkt wymazowy COVID-19 typu Drive Thru. Pierwszego dnia badane były osoby skierowane przez sanepid, w następnych dniach do punktu mogą zgłaszać się mieszkańcy po wcześniejszej rejestracji. Czytaj więcej

Ponad 11 tygodni trwała przerwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Jeszcze dłużej na powrót czekają piłkarze Fortuna 1. Ligi i II ligi. Na szczęście dla kibiców, zawodników i działaczy to już koniec przerwy w rozgrywkach. W Radiu Łódź nie zabraknie relacji z tych spotkań. Czytaj więcej

Zobacz też, Od poniedziałku otwartych będzie kolejnych 12 żłobków i 4 przedszkola

Wierni diecezji włocławskiej, do której należą parafie w rejonie Sieradza, Zduńskiej Woli, Uniejowa, Warty i Szadku nie zorganizują w tym roku procesji ulicami miast i wsi z okazji Bożego Ciała. Uroczystość przypada w tym roku 11 czerwca, włocławska Kuria Diecezjalna wydała już komunikat w tej sprawie. Czytaj więcej

Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z województwa łódzkiego wraz z Łódzką Izbą Przemysłowo-Handlową organizują bezpłatne webinarium. Szkolenie dla przedsiębiorców zainteresowanych wsparciem z Tarczy Antykryzysowej odbędzie się we wtorek 2 czerwca. Czytaj więcej

Czytaj także, Pracownicy wieruszowskiego sanepidu poddani kwarantannie

Gościem Rozmowy Dnia Radia Łódź i TVP3 Łódź był Tomasz Salski, prezes ŁKS-u Łódź. Piotr Andrzejczak rozmawiał z nim o przerwie w rozgrywkach spowodowanej epidemią koronawirusa, powrotem do gry i walki o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Zobacz więcej

Farmaceuci ze szpitalnej apteki w Wieluniu zostali objęci kwarantanną. Jedna z pracownic miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Konieczne było wydanie zapasu leków, by w czasie nieobecności farmaceutek nie zabrakło ich na oddziałach. Czytaj więcej

Słuchaj też:

Sejmowa Komisja Edukacji na temat nauczania w czasie epidemii

Podobnie jak przy tradycyjnym nauczaniu w szkołach jeśli uczniowie nie realizują obowiązku nauki zdalnej, to dyrektorzy, nauczyciele i organy prowadzące powinny ich do tego zachęcić- mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski. Szef MEN podczas posiedzenia sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży przedstawił informację na temat nauki w szkołach w czasie epidemii.

Posłanka KO Krystyna Szumilas zwracała uwagę na uczniów, którzy nie korzystają z nauki na odległość. "Mieliśmy bardzo dużo sygnałów od nauczycieli o uczniach, którzy zaginęli w systemie i nie było z nimi kontaktu, mimo zgłaszania tego do samorządu, mimo telefonicznych prób kontaktu" - mówi posłanka. I dodaje, że w pierwszym okresie zdalnej nauki nauczyciel, nie mógł pójść do domu ucznia i sprawdzić, co się dzieje z uczniem.

Dariusz Piontkowski mówił, że przytłaczająca większość uczniów może uczestniczyć w zajęciach na odległość, a sprawdzenie, kto chodzi do szkoły, to nie zadanie ministra. - Nie minister będzie chodził po poszczególnych domach i sprawdzał, dlaczego dane dziecko, nie uczestniczy w zajęciach. Tak samo jak w tradycyjnej szkole, przy tradycyjnych zajęciach to nie minister sprawdza, dlaczego jakiś uczeń czy klasa poszła na wagary. Tylko robi to wychowawca, dyrektor szkoły, a w razie czego jeśli jest potrzebna silniejsza zachęta administracyjna, to włącza się w to organ prowadzący - wyjaśnia Dariusz Piontkowski.

Nauka zdalna jest obowiązkowa od 25 marca. Od poniedziałku do szkół podstawowych wróciły zajęcia opiekuńcze. Mogą z nich skorzystać uczniowie klas od 1 do 3. Do szkół na konsultacje przed egzaminami mogą też przyjść maturzyści i ósmoklasiści.

Lotnisko Chopina gotowe na wznowienie lotów pasażerskich

W najbliższy poniedziałek, 1 czerwca, pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z regularnych połączeń krajowych. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią rejsy między innymi z Warszawy do Krakowa, Gdańska i Szczecina.

Warszawskie lotnisko jest już gotowe na przyjęcie pasażerów. Terminale zostały wyposażone we wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Wstęp do terminali lotniskowych będą miały jedynie osoby z ważnym biletem na przelot. Przed wejściem do terminalu, jak i w samym budynku pojawiły się specjalne oznaczenia, które regulują kształt kolejki, a także wyznaczają minimalne odstępy. Przedstawiciele portu podkreślają, że pasażerowie muszą się stosować do tych wskazań. Przed terminalami znajdują się automaty z maseczkami, rękawiczkami ochronnymi i płynem dezynfekującym. Po wejściu specjalne kamery zmierzą każdemu pasażerowi temperaturę ciała.

Dyrekcja portu podkreśla że konieczne będzie noszenie maseczek i utrzymanie bezpiecznego dystansu - minimum półtora metra. Konieczne będzie także dezynfekowanie rąk oraz stosowanie się do poleceń obsługi lotniska.

Część sklepów, barów, kawiarni i restauracji lotniskowych będzie już od poniedziałku otwarta. Tam także należy stosować środki bezpieczeństwa, które ochronią przez zarażeniem się koronawirusem.

W samolocie pasażerowie zostaną usadzeni w systemie tak zwanej szachownicy. Niedozwolona będzie także zamiana miejsc. Obsługa pokładowa nie będzie w trakcie lotu roznosić poczęstunku. Pasażerowie zastaną go przy swoim fotelu. Wszystkie samoloty, które uruchomi przewoźnik, są wyposażone w specjalne filtry czyszczące powietrze z wirusów i bakterii. Nadal obowiązkowe będzie wypełnienie karty lokalizacyjnej.

Niektóre połączenia międzynarodowe mogą wrócić do rozkładu lotów na początku lipca.

Badania osób wyjeżdżających do sanatoriów

Wszystkie osoby wyjeżdżające do sanatoriów będą testowane na koronawirusa. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że dziś pojawi się rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące zdejmowania kolejnych obostrzeń oraz informacja o możliwości odbywania turnusów sanatoryjnych ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wojciech Andrusiewicz wyjaśnił, że NFZ wyda szczegółowe informacje dotyczące obowiązkowych testów na koronawirusa. - Na sześć dni przed udaniem się na turnus sanatoryjny, dana osoba będzie miała obowiązek na drive-thru przeprowadzenia takiego testu i negatywny wynik będzie upoważniał do wyjazdu do sanatorium. Testowanie osób wyjeżdżających do sanatoriów będzie powszechne, będzie obejmowało wszystkich skierowanych - dodał.

Skierowania do sanatoriów po 15 czerwca będą realizowane zgodnie z terminami. Pozostałe osoby, których leczenie uzdrowiskowe zostało odwołane z powodu koronawirusa, będą uzupełniały turnusy. Narodowy Fundusz Zdrowia wyśle do wszystkich zainteresowanych osób informacje o przebiegu procesu kierowania do sanatorium, jak i możliwych terminach odbycia turnusu rehabilitacyjnego.

Abp Stanisław Gądecki zaprasza wiernych do uczestnictwa we Mszach świętych

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaprosił wiernych, by powrócili do normalnego uczestnictwa we Mszach świętych. Dyspensa na terenie archidiecezji będzie obowiązywała do niedzieli 31 maja. Od kolejnej - 7 czerwca będzie obowiązywać już tylko dla kilku grup osób - powiedział arcybiskup w zamieszczonym w internecie przesłaniu. To osoby w podeszłym wieku, kobiety w ciąży, osoby z objawami infekcji oraz ci, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem. W świątyniach obowiązkowe pozostaje zakrywanie ust i nosa maseczką oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.

Zgodnie z rekomendacją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dyspensę odwołali m.in. metropolici: warszawski, krakowski, gnieźnieński, częstochowski i katowicki.

W najbliższym czasie ma zostać opublikowany komunikat Episkopatu dotyczący organizacji pielgrzymek.

Koronawirus na świecie 

W Szwajcarii zmarło niemowlę chore na COVID-19. To pierwsze dziecko, które zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem w tym kraju. W ciągu ostatniej doby szwajcarskie władze poinformowały o dwóch kolejnych ofiarach epidemii koronawirusa. Jedną z nich jest niemowlę. W tym alpejskim kraju zanotowano dotychczas ponad 30 tysięcy przypadków zakażenia patogenem, z czego zmarło 1 tys. 656 osób.

Pandemia koronawirusa w krajach Ameryki Łacińskiej przyczynia się do zwiększenia liczby ludzi, których dotknie głód. Według prognozy Światowego Programu Żywnościowego - agencji ONZ i organizacji humanitarnej powołanej do zwalczania globalnego głodu - społeczno-gospodarczy wpływ pandemii na mieszkańców tego regionu może spowodować, że prawie 14 milionów ludzi zostanie "dotkniętych poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego" pod koniec tego roku. - Niezbędne i pilne jest zapewnienie pomocy żywnościowej rosnącej liczbie wystawionych na to niebezpieczeństwo osób w regionie - powiedział Miguel Barreto, dyrektor regionalny Światowego Programu Żywnościowego w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.

Niepokojące prognozy dotyczą szczególnie 11 krajów: Boliwii, Kolumbii, Kuby, Ekwadoru, Salwadoru, Gwatemali, Haiti, Hondurasu, Nikaragui, Peru i Dominikany, a także małych państw wyspiarskich na Karaibach. Rządy poszczególnych krajów w tym liczącym ponad 650 milionów mieszkańców regionie wybrały bardzo różne podejście do walki z pandemią: od restrykcyjnych zasad kwarantanny w Salwadorze i Peru po mniej surowe środki w Brazylii i Meksyku. Ameryka Łacińska już przed tygodniem została ogłoszona nowym epicentrum koronawirusa. Dziś to w tym regionie odnotowuje się około 40 procent wszystkich dziennych zgonów na świecie. Na kontynencie z powodu koronawirusa potwierdzono już ponad 43 tysięcy zgonów spowodowanych COVID-19, z czego ponad 26 tysięcy w Brazylii i ponad dziewięć tysięcy w Meksyku.

Dziś, po ponad 2-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa na boiska wraca piłkarska ekstraklasa. Futbolowe rozgrywki na najwyższym poziomie wróciły jednak kilka dni wcześniej, bo we wtorek i środę odbyły się ostatnie ćwierćfinały Pucharu Polski. Również w kilku innych krajach Europy piłkarze wracają dziś na boiska. W Austrii odbędzie się finał rozgrywek o krajowy puchar, a zagrają w nim RB Salzburg i II-ligowa Austria Lustenau. Mecz odbędzie się w Klagenfurcie, a zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Powrót do rozgrywek ligowych w Austrii zaplanowano na najbliższe wtorek i środę. Podobnie, jak w Polsce również w Serbii w ten weekend na boiska wraca rywalizacja ligowa. Do zakończenia rozgrywek pozostaje 11 kolejek; liderem jest broniąca tytułu Crvena Zvezda Belgrad, która dziś gra w derby Belgradu z walczącą o utrzymanie ekipą Rad. Ponadto dziś odbędą się też mecze w ekstraklasach Białorusi, Danii, gdzie wczoraj wznowiono rywalizację, a także w Niemczech i na Węgrzech. W sobotę i w niedzielę grać będą także piłkarskie ligi Czarnogóry, Czech, Estonii, Izraela, Litwy i Ukrainy.

NATO włączyło się w produkcję specjalistycznych masek dla lekarzy. Sojusz rozpoczął współpracę z włoskim start-upem, który przerabia na potrzeby medyków maski do nurkowania. 

Na Białorusi liczba zakażonych koronawirusem zbliżyła się do 41 tysięcy. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 906 nowych przypadków choroby - to o 4 chorych więcej niż dzień wcześniej. Od początku epidemii na Białorusi zmarły 224 osoby chorych na COVID-19. Wyzdrowiało ponad 17 tysięcy pacjentów. Przeprowadzono ponad pół miliona testów na obecność patogenu.

Na Litwie, Łotwie i w Estonii wykryto 17 nowych przypadków koronawirusa. Estońskie władze zdecydowały się na dalsze luzowanie obostrzeń. Na Litwie od przyszłego miesiąca będą mogły być organizowane procesje religijne.

W tym roku nie odbędą się Grand Prix Australii i Wielkiej Brytanii w motocyklowych mistrzostwach świata. Przyczyną obu decyzji jest pandemia koronawirusa. Zawody na brytyjskim torze Silverstone były zaplanowane na 30 sierpnia, a rywalizacja na Phillip Island miała się odbyć pod koniec października. Wcześniej definitywnie odwołano rundy mistrzostw świata MotoGP w Finlandii, Holandii, Katarze i Niemczech. Obecnie Międzynarodowa Federacja Motocyklowa zakłada, że sezon 2020 rozpocznie się 19 lub 26 lipca w Hiszpanii, na torze Jerez. Informując o wykreśleniu z tegorocznego kalendarza brytyjskiej rundy motocyklowych mistrzostw świata ,dyrektor toru Silverstone podkreślił, że wciąż nie wiadomo, czy dojdzie do skutku wyścig Formuły 1 na tym obiekcie. Stuart Pringle wyjaśnił, że wszystko zależy od decyzji rządu w Londynie, m.in. ewentualnego zniesienia 14-dniowej kwarantanny w stosunku do sportowców.

W Korei Południowej odnotowano dziś kolejne 58 przypadków zakażenia koronawirusem. Wczoraj było ich 79 - najwięcej od dwóch miesięcy. W Seulu od dziś przywrócono część ograniczeń związanych z epidemią. Od dziś do 14 czerwca w Seulu i okolicznych miejscowościach zamknięte będę parki, muzea i galerie sztuki. Władze zaapelowały do właścicieli barów i klubów nocnych o zwieszenie działalności, a do pracodawców - o umożliwienie pracy zdalnej. W Korei Południowej, która na początku maja nie miała żadnych nowych przypadków zakażenia patogenem, doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa z dwóch ognisk. Jedno z nich związane jest z seulską dzielnicą barów - Itaewon. Drugie wykryto w jednym z centrów logistycznych należących do dużej firmy wysyłkowej.

W Brazylii odnotowano dzisiaj najwyższy wzrost liczby przypadków Covid-19: zaledwie w ciągu doby zarejestrowano ponad 26 tysięcy nowych zainfekowanych. Największy wzrost nowych przypadków przypadł na stan Sao Paulo, które jest krajowym epicentrum choroby. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tam ponad 6 tysięcy nowych infekcji. Mimo to wczoraj gubernator stanu, Joao Doria, zezwolił na uelastycznienie ograniczeń i izolacji społecznej. Trzeci dzień z rzędu liczba dziennych ofiar śmiertelnych w Brazylii przekracza tysiąc. Wczoraj zmarło w tym kraju 1156 osób, niemal o połowę więcej niż w Stanach Zjednoczonych. Stanowi to jedną czwartą wszystkich zgonów na Covid-19 na świecie w ciągu ostatniej doby. Oficjalne liczby nowych potwierdzonych przypadków i zgonów nie odzwierciedlają jednak prawdziwej sytuacji w kraju. Według badań przeprowadzonych przez badaczy z Observatorio Covid-19 BR, na każdy zgon z powodu Covid-19 zarejestrowany przez Ministerstwo Zdrowia w Brazylii mogą przypadać kolejne trzy ofiary śmiertelne, które nie zostały zarejestrowane przez oficjalne organy.

W Rosji zanotowano najwyższą od początku pandemii liczbę zgonów chorych na COVID-19. W ciągu doby zmarły 232 osoby zakażone koronawirusem. Rosyjskie służby sanitarne podały, że w całym kraju ogólna liczba chorych wzrosła do 387 tysięcy. Z danych statystycznych wynika, że minionej doby wykryto w Rosji 8 tys. 572 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W tym czasie wykonano 299 tysięcy testów. Łącznie od początku pandemii zmarły w Rosji 4 tys. 374 osoby. W tym czasie wyzdrowiało prawie 160 tysięcy osób. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano w Moskwie. W stolicy, w ciągu doby wykryto 2 tys. 332 chorych na COVID-19.

Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:

W przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja w sprawie wznowienia rozgrywek koszykarskiej ligi NBA. Poinformował o tym właściciel klubu Milwaukee Bucks, Marc Lasry. W wywiadzie dla CNBC wyjaśnił, że wiele rzeczy wymaga jeszcze omówienia i wypracowania wspólnego stanowiska, ale niektóre propozycje miały już zyskać akceptację zainteresowanych stron. Lasry powiedział, że mecze miałyby się odbywać w jednym miejscu - kompleksie Disneya w Orlando. Nie wiadomo jednak, czy uczestniczyłyby w nich wszystkie kluby. Same rozgrywki miałyby zostać wznowione najdalej w połowie lipca. Nie wyklucza się też rezygnacji z dokończenia sezonu zasadniczego i przejścia od razu do fazy play-off. Do przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa kluby rozegrały średnio po 65 z 82 meczów części zasadniczej.

Paryski Luwr planuje ponownie otworzyć się dla zwiedzających od 6 lipca. Decyzja władz muzeum zapadła po tym, jak premier Francji Edouard Philippe ogłosił zniesienie części ograniczeń epidemicznych w kraju.
Odwiedzający muzeum będą musieli nosić maseczki ochronne i zachować odpowiedni dystans. Władze muzeum zapowiedziały też wprowadzenie specjalnego systemu rezerwacji i "nowych oznaczeń".

Od 15 czerwca Grecja częściowo otwiera granice dla turystów. Lotniska w Atenach i Tesalonikach będą otwarte dla przyjezdnych z 29 krajów. Jak informuje greckie ministerstwo turystyki, lista 29 państw została sporządzona po badaniu profilu epidemiologicznego kraju pochodzenia turystów i po uwzględnieniu opinii Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego. Na listę zostały wpisane między innymi: Austria, Czechy, Chiny, Dania, Niemcy, Izrael, Japonia, Nowa Zelandia, Norwegia, Korea Południowa czy Szwajcaria. Zgodnie z nowymi przepisami do Grecji będą mogli przylecieć obywatele 16 unijnych krajów. Greckie władze wykluczyły jednak państwa najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa, takie jak Francja, Hiszpania, Wielka Brytania czy Włochy. Na liście nie znalazła się również Polska. Greckie władze zapowiedziały, że turyści przybywający do kraju będą losowo testowani na obecność koronawirusa, a rząd będzie na bieżąco monitorował sytuację epidemiologiczną. Ministerstwo turystyki jednocześnie poinformowało, że lista krajów zostanie zaktualizowana przed 1 lipca.

Rosja przygotowuje się do głosowania w warunkach pandemii koronawirusa. Według rosyjskich mediów niezależnych Kreml zamierza na początku lipca przeprowadzić plebiscyt w sprawie poprawek do konstytucji. Służby sanitarne rekomendują, aby głosowanie odbyło się na otwartej przestrzeni. W maju rosyjski parlament przyjął ustawę o głosowaniu korespondencyjnym, ale nie dotyczy ona plebiscytu w sprawie poprawek do konstytucji. Głosowanie powinno więc zostać przeprowadzone tradycyjną metodą. Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Dobrobytu Człowieka przekazała Centralnej Komisji Wyborczej rekomendacje w tej sprawie. Służby sanitarne chcą, aby komisje wyborcze pracowały na otwartej przestrzeni, wykorzystując jedynie zadaszenia i osłony. Wyborcom mierzono by temperaturę i odsyłano do osobnych urn, w zależności od tego, czy dana osoba jest zdrowa, czy chora. Rospotriebnadzor chce, aby obok urn i kabin dla głosujących znajdowały się płyny dezynfekujące oraz jednorazowe ręczniki i woda. Służby sanitarne przygotowały również odpowiednie rekomendacje dotyczące przeprowadzenia głosowania w zamkniętych pomieszczeniach - ze szczególnym uwzględnieniem chorych przebywających w kwarantannie.

- Z Bożą pomocą hiszpańska ekstraklasa piłkarska wznowi rozgrywki 11 czerwca - zapowiedział Javier Tebas, który stoi na czele zarządzającej rozgrywkami La Ligi. Z powodu pandemii koronawirusa rywalizację przerwano na 11 kolejek przed końcem sezonu. Tebas dodał, że kolejny sezon miałby się zacząć 12 września. Organizatorzy ligi piłkarskiej w Hiszpanii zamierzają zastosować rozwiązanie wykorzystane w Niemczech, tj. okrasić transmisje z meczów "wirtualnym dopingiem". Po 27 kolejkach liderem La Liga jest Barcelona, która ma 58 punktów i o 2 pkt wyprzedza Real Madryt. Trzecia jest Sevilla FC ze stratą 11 pkt.

W niedzielę 14 czerwca szwedzka ekstraklasa piłkarska rozpocznie sezon 2020. Rozgrywki, które miały ruszyć na początku kwietnia, storpedowała pandemia koronawirusa. Mecze w szwedzkiej lidze, podobnie jak w innych krajach, będą rozgrywane przy pustych trybunach. Tytułu broni Djurgården.

/IAR

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką Polityka plików cookies