Logo Radio Łódź

Łącznie ponad 14 tys. zakażeń koronawirusem i prawie 700 ofiar w Polsce [RAPORT]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 69 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W sumie w kraju mamy 14 tys. 6 potwierdzonych zachorowań. W Łódzkiem liczba ta wynosi 1 tys. 68 osób, z czego 408 wyzdrowiało. W wyniku COVID-19 zmarło w Polsce 698 osób.

  • Liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła do 14 tys. sześciu. Dzisiaj (4 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 313 nowych zakażeniach. W tym gronie nie ma nikogo z województwa łódzkiego.

  • Powiększyła się też liczba ofiar COVID-19. Dziś resort poinformował o śmierci kolejnych 20 chorych. W całej Polsce z powodu COVID-19 zmarło łącznie 698 osób.

  • W Łódzkiem potwierdzono łącznie 1 tys. 68 zakażeń, z czego 19 dzisiaj. 

  • W ciągu doby wykonano w Polsce ponad 7,8 tys. testów na obecność koronawirusa.

  • Łącznie w Polsce wyzdrowiało ponad cztery tysiące osób, z czego 408 w Łódzkiem.

  • Od dzisiaj obowiązują nowe restrykcje m.in. w gospodarce i sporcie. Otwarto m.in. galerie handlowe, gdzie może przebywać jedna osoba na 15 m2. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk, zasłanianie nosa i ust, a niedostępne są strefy rekreacyjne, kluby fitness, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jak wyglądały łódzkie galerie handlowe pierwszego dnia po ich otwarciu? Zobaczcie naszą fotorelację

  • Sportowcy amatorzy mogą natomiast od dziś korzystać z boisk na świeżym powietrzu, ale maksymalnie może na nich jednocześnie przebywać 6 osób plus ewentualnie osoba prowadząca zajęcia. Otwarte zostaną też strzelnice, stadniny koni czy tory gokartowe.

  • Polska przekaże 750 tysięcy euro na opracowanie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Każdy kraj Wyszehradu przekaże identyczną kwotę. W sumie cała Grupa zadeklarowała 3 miliony euro - poinformował premier

Co jeszcze wydarzyło się dzisiaj w Łódzkiem, całej Polsce i na świecie w związku z pandemią koronawirusa?

Epidemia koronawirusa w Łódzkiem

Od 4 maja hotele ponownie mogą przyjmować wszystkich gości. Do tej pory w hotelach i pensjonatach mogli nocować wyłącznie klienci biznesowi. Zamknięte pozostaną hotelowe restauracje, baseny i siłownie, a w obiekcie będzie mogła przebywać określona liczba osób. Zobacz, jak sytuacja wygląda w Łódzkiem

Od poniedziałku (4 maja) PKP Intercity przywraca niektóre połączenia kolejowe w regionie łódzkim. Ma to związek z planowanym zmniejszeniem obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Do rozkładu wracają cztery pociągi kursujące z Łodzi Fabrycznej do Warszawy. Chodzi o składy Korczak, Prząśniczka, Słonimski oraz Rubinstein. Czytaj więcej

Po 52 dniach ponownie jest czynna Strefa Płatnego Parkowania w Tomaszowie Mazowieckim, którą zamknięto z powodu zagrożenia koronawirusem. Ważność zakupionych wcześniej abonamentów postojowych zostanie automatycznie wydłużona. Czytaj więcej

Zobacz też, Koronawirus w wieluńskim szpitalu. Pulmunologia zamknięta

Żołnierze 9. Brygady Wojska Obrony Terytorialnej z Łodzi i 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego pobierają wymazy od pracowników i pensjonariuszy domów pomocy społecznej na terenie województwa łódzkiego. Zespoły wymazowe wyjeżdżają na wniosek wojewody łódzkiego. Czytaj więcej

Instytucje kultury w regionie przygotowują się do ponownego otwarcia dla zwiedzających. Chodzi o muzea, galerie i biblioteki, które od 4 maja mogą wznowić działalność w określonym reżimie sanitarnym. Czytaj więcej

Urząd Miasta Łodzi przekazał do 13 łódzkich domów pomocy społecznej 100 tysięcy maseczek oraz 67 tysięcy sztuk rękawiczek jednorazowych. To powinno zabezpieczyć te placówki na ok. miesiąc działalności. Zobacz zdjęcia:

(Fot. UMŁ, Urząd Miasta Łodzi)

Zakażona aresztowana na dwa miesiące za złamanie zasad kwarantanny

Na dwa miesiące toruński sąd aresztował 38-latkę zakażoną koronawirusem - ustaliło Polskie Radio PiK. Przez nią kolejne osoby trafiły na kwarantannę. Pomimo zakazu, 2 maja, Karolina L. poszła do apteki i dwóch sklepów spożywczych. - Dziś prokurator postawił jej zarzuty. Kobieta wiedząc o stanie swojego zdrowia, sprowadziła niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób, udając się na zakupy - mówi Marcin Licznerski, szef prokuratury rejonowej w Toruniu.

Podejrzana początkowo nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Potwierdziła jednak, że wie o tym, iż jest zakażona koronawirusem, lecz nie miał kto zrobić dla niej zakupów. Kobiecie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Wsparcie dla polskich eksporterów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło platformę internetową"Anti-Covid Offer by Polish Business", która ma pomóc polskim eksporterom w czasie pandemii. W czasie, gdy wiele łańcuchów dostaw zostało przerwanych, platforma ma umożliwić polskim firmom eksportowanie towarów na nowe rynki. Chodzi o szczególnie o produkty najbardziej potrzebne w czasie pandemii, na przykład żywność, sprzęt medyczny i środki do dezynfekcji.

Jak mówi wiceminister spraw zagranicznych, Paweł Jabłoński, zgromadzono już kilkadziesiąt ofert. - Udało nam się na przykład uzyskać zgodę na eksport polskich produktów mięsnych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to jest bardzo ważny rynek. Zachęcamy przedsiębiorców do tego, by skorzystali z możliwości zdobycia nowych rynków w tej trudnej sytuacji - dodaje wiceminister.

Paweł Jabłoński zaznacza, że Polscy dyplomaci za granicą od początku wspierają walkę z pandemią. - Śledzą rozwój leków i szczepionek, pomagając polskim firmom za granicą i organizują dostawy sprzętu do Polski. W 49 krajach uczestniczyliśmy w tym procesie, w ciągu ostatnich tygodni odbyło się do Polski siedemdziesiąt dużych transportów. Dzięki temu dzisiaj możemy powiedzieć, że nasza służba zdrowia ma tego sprzętu pod dostatkiem - mówi wiceminister.

Więcej informacji na temat platformy internetowej dla polskich eksporterów znajduje się na stronie internetowej MSZ.

Wytyczne ws rehabilitacji

Od dziś można korzystać z rehabilitacji leczniczej. Obowiązują specjalne wytyczne wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i pracowników gabinetów fizjoterapeutycznych.

Rzecznik GIS Jan Bondar powiedział IAR, że wizyty powinny być umawiane wcześniej telefonicznie. - Chodzi o to, aby zapytać, czy pacjenci nie mają objawów infekcji, bo mogliby przynieść chorobę do gabinetu. Chodzi też o takie umawianie osób, żeby nie było tłoku, żeby ludzie się nie gromadzili w poczekalni - wyjaśniał.

Jan Bondar dodał, że personel i pacjenci mają obowiązek noszenia maseczek. Dotyczy to również opiekunów osób nieletnich i niepełnosprawnych. - Obowiązuje też zakaz wnoszenia telefonów komórkowych, które są rezerwuarem różnych drobnoustrojów. Natomiast pracownicy poradni mają obowiązek noszenia maseczek, rękawic, a także dezynfekowania wyposażenia po każdym pacjencie - przypomina Jan Bondar.

W Polsce jest 67 tysięcy fizjoterapeutów oraz 15 tysięcy jednostek świadczących usługi rehabilitacji dla pacjentów. Na powrót zabiegów rehabilitacyjnych czekało też wielu pacjentów z województwa łódzkie.

Konkurs Chopinowski przełożony na 2021 rok

Ze względu na pandemię koronawirusa osiemnasta edycja Konkursu Chopinowskiego została przełożona o rok. Konkurs odbędzie się w dniach 2-23 października 2021 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Decyzję o przeniesieniu konkursu podjął minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński, w porozumieniu z dyrektorem Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, dr Arturem Szklenerem. Decyzję poprzedziły konsultacje z resortem zdrowia oraz głównym inspektorem sanitarnym. - Pragniemy zapewnić wszystkich zainteresowanych, że dokładamy wszelkich starań, aby osiemnasta edycja Konkursu Chopinowskiego była dokładnie taka, jak oczekiwaliśmy, by wpisała się we wspaniałą, budowaną przez dekady tradycję tego wydarzenia. W Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina trwają obecnie intensywne prace nad przeniesieniem Konkursu na rok 2021 - powiedział dyrektor Artur Szklener.

Lista pianistów dopuszczonych do eliminacji nie ulegnie zmianie, zaś bilety zakupione na przesłuchania konkursowe zachowują ważność. Szczegółowe informacje dotyczące XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina podane zostaną 14 maja.

Powrót poradni psychologiczno-pedagogicznych

Od dziś poradnie psychologiczno-pedagogiczne mogą wznowić pracę w systemie stacjonarnym. Będą mogły przyjmować dzieci, prowadzić badania diagnostyczne i wydawać orzeczenia. Placówki do tej pory zgodnie z przepisami wprowadzonymi MEN w związku z epidemią mogły ograniczyć działalność.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska wyjaśnia, że wsparcie poradni jest najefektywniejsze przy osobistym kontakcie dzieci z psychologami i pedagogami. - Rozpoczyna się również czas diagnozowania uczniów, wydawania opinii i orzeczeń. One są niezwykle ważne dla przyszłości edukacyjnej i dalszych losów dzieci. Nie ma takiej możliwości, aby orzeczenie lub opinię otrzymać zdalnie drogą mailową, stąd potrzeba uruchomienia stacjonarnej pracy poradni - mówi Anna Ostrowska.

MEN podtrzymuje zalecenie, by te czynności, które nie muszą być prowadzone w budynku poradni, nadal odbywały się zdalnie.

Pakiet mieszkaniowy

Ministerstwo rozwoju proponuje między innymi zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o niskich dochodach i dopłaty do czynszów dla najemców dotkniętych skutkami epidemii. Rozwiązania zostały zawarte w przedstawionym przez resort pakiecie mieszkaniowym.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że planowana pomoc osobom, których sytuacja pogorszyła się z powodu koronawirusa. Maksymalne wsparcie, dostępne również dla osób wynajmujących na zasadach rynkowych, wyniesie 1500 złotych przez pół roku.

Pakiet mieszkaniowy zakłada też większy i łatwiejszy dostęp do gruntów pod zabudowę.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz poinformowała, że ministerstwo rozwoju proponuje także zwiększenie nakładów inwestycyjnych na budownictwo. Powiedziała, że szacowana wartość pakietu to około pół miliarda złotych rocznie do 2024 roku.

Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że w nadchodzącym czasie pakietem mieszkaniowym ma się zająć Rada Ministrów.

Testy drive-thru dla osób na kwarantannie

Od dziś osoby w 12. dobie kwarantanny, będą mogły pojechać własnym samochodem na badanie do mobilnego punktu. Jak mówi rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz, takie mobilne punkty testowania w kierunku koronawirusa - drive-thru, to sposób na zwiększenie liczby testowanych osób. - Każdy przebywający w kwarantannie otrzyma SMS przynajmniej w 12. dobie o tym, że powinien udać się do szpitala, do laboratorium, żeby pobrać wymaz. Będzie też wskazane miejsce, do którego może się udać z kwarantanny celem przeprowadzenia testu - dodał Andrusiewicz.

Wypłaszczona krzywa zakażeń

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że - według ostatnich danych - wypłaszcza się krzywa przyrostu zakażeń na COVID-19.

Minister podkreślił, że dobowa liczba zachorowań jest dosyć stabilna. - Ona nieznacznie się oczywiście waha, ale nie wyskakuje powyżej 4-5 procent. Myślę, że ten wzrost trochę się spowolnił, wypłaszczył i te wskaźniki R, które mówią, czy jesteśmy w fazie wzrostowej czy spadkowej, już zbliżają się do jedności. To oznaczałoby wypłaszczanie, ale nadal jesteśmy niewiele powyżej 1. Potrzebne są informacje o liczbie zakażeń po długim weekendzie - podkreślił Łukasz Szumowski.

Mówiąc o źródłach zakażeń minister zdrowia podkreślił, że rozkładają się one pół na pół, zarówno w zamkniętych skupiskach ludzi, na przykład domach opieki społecznej czy kopalniach, jak i w rozproszonych grupach. - Ta transmisja pozioma jest znacznie mniejsza niż była dwa, trzy tygodnie temu - powiedział Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia zaapelował też do placówek medycznych, by wykonywały jak najwięcej testów.

Koronawirus na świecie

Na Białorusi w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 784 przypadki zakażeń koronawirusem. W sumie w kraju przypadków takich jest 17,5 tysiąca. Zmarły 103 osoby, a wyzdrowiało ponad 3 tys. 250 chorych.

W ciągu doby w krajach bałtyckich stwierdzono 29 nowych zakażeń koronawirusem. Dotychczas zachorowało tam 4 tys. 18 osób. Litwa zniosła dzisiaj kolejne ograniczenia. Obywatele tego kraju mogą swobodnie wyjeżdżać za granicę. Znosząc ograniczenia w wyjazdach za granicę, władze Litwy argumentowały, że nie będą one miały negatywnego wpływu na sytuację epidemiologiczną na jej terytorium. Utrzymany został nakaz dwutygodniowej kwarantanny dla osób powracających do kraju. Na Litwie w ciągu doby wykryto dziewięć nowych zakażeń, a ogólna ich liczba wzrosła do 1 tys. 419. Wyzdrowiało 638 osób. Litwini prowadzą również rozmowy z władzami Łotwy i Estonii dotyczące zniesienia kontroli granicznych dla obywateli państw bałtyckich. Łotysze ostatniej doby wykryli 17 nowych przypadków patogenu. Ogółem zakażonych zostało 896 osób, z czego 348 wyzdrowiało. W Estonii stwierdzono trzy nowe przypadki koronawirusa, a ich ogólna liczba wzrosła do 1 tys. 703. Wyzdrowiało 259 osób.

W Belgii potwierdza się tendencja spadkowa, jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem i liczbę zgonów. Mniej jest także przyjęć do szpitali niż wypisów. Od wczoraj potwierdzono 361 nowych przypadków koronawirusa. Odnotowano 80 zgonów. To kolejny dzień z rzędu, kiedy liczba ofiar śmiertelnych nie przekroczyła stu. Mniej niż sto jest także dobowych przyjęć do szpitali. Od wczoraj trafiło na oddziały 59 osób, wypisano 69 pacjentów. W sumie szpitale opuściło ponad 12 tysięcy 300 osób uznanych za wyzdrowiałe. Od początku pandemii odnotowano ponad 7 tysięcy 900 zgonów, koronawirusa wykryto u ponad 50 tysięcy osób.

W Rosji do 145 tysięcy 268 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Jak podały rosyjskie służby sanitarne, w ciągu doby zdiagnozowano 10 tysięcy 581 nowych przypadków. Najwięcej zakażeń zarejestrowano w Moskwie. W stolicy przybyło 5 tysięcy 795 chorych na COVID-19. Od początku pandemii rosyjscy lekarze uznali za wyleczone 18 tysięcy 95 osób. W tym czasie stwierdzono 1 tys. 356 zgonów pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem. W Rosji przeprowadzono do tej pory prawie 4 i pół miliona testów.

Na Ukrainie wykryto ponad 12 tysięcy przypadków koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zakażenie stwierdzono u ponad 400 osób. Ponad 4,7 tys. testów, wykonanych na Ukrainie przez ostatnie 24 godziny, wykazało obecność koronawirusa u 418 osób. Ogółem od początku trwania epidemii SARS-CoV-2 wykryto u 12 tysięcy 331 Ukraińców. 303 osoby zmarły, z czego 15 w ciągu ostatniej doby. Do tej pory wyzdrowiało 1 tys. 619 osób. Od początku trwania epidemii na Ukrainie wykonano ponad 134 tysiące testów na obecność koronawirusa.

Tutaj znajdziesz aktualne statystyki o pandemii z całego świata:

Włoskiej firmie farmaceutycznej udało się uzyskać przeciwciała koronawirusa aktywne w komórkach ludzkich. Firma TAKIS w Pomecji pracuje nad szczepionką przeciw patogenowi. Jak poinformował włoską agencję prasową ANSA dyrektor TAKIS Luigi Aurisicchio, przeciwciała uzyskane w drodze eksperymentów na szczurach przekazano rzymskiemu Instytutowi Wirusologii Spallanzani. Z badań przeprowadzonych w instytucie wynika, że przeciwciała tak samo zachowują się w komórkach ludzkich. Dyrektor Aurisicchio podkreślił, że z tego, co mu wiadomo, to pierwszy taki przypadek na całym świecie. Zapewnił, że jego firma zrobi wszystko, by jak najszybciej wyprodukować szczepionkę i oddać ją do dyspozycji społeczności międzynarodowej. Zaznaczył, że dotychczasowe rezultaty osiągnięto dzięki innowacyjnym technologiom wypracowanym we Włoszech. Eksperymenty ze szczepionką na ludziach mają się rozpocząć jesienią.

W Japonii w związku z epidemią koronawirusa przedłużono do 31 maja stan wyjątkowy. Poinformował o tym na konferencji prasowej w Tokio premier Shinzo Abe. Stan wyjątkowy może być jednak zniesiony przed upływem tego terminu, o ile taką decyzję będą zalecać eksperci.

Nie w przyszłym roku, a dopiero w 2022 odbędą się pływackie mistrzostwa świata w Fukuoce. Światowa Federacja Pływacka zdecydowała o przełożeniu zawodów z powodu pandemii koronawirusa oraz przesunięcia terminu igrzysk olimpijskich w Tokio na przyszły rok.

Planowana na środę w Watykanie przysięga papieskiej Gwardii Szwajcarskiej została przełożona na 4 października. Powodem jest pandemia koronawirusa. Przysięga tradycyjnie odbywa się 6 maja w rocznicę śmierci 147 gwardzistów, poległych w 1527 roku w obronie papieża Klemensa VII w czasie najazdu wojsk cesarza Karola V. Jak poinformowała Gwardia Szwajcarska, pamięć poległych zostanie uczczona w środę w formie ograniczonej wymaganiami higieny i bezpieczeństwa, obowiązującymi w Państwie Watykańskim. Zostanie odprawiona msza święta, a grupa gwardzistów otrzyma odznaczenia za wieloletnią i wierną służbę Stolicy Apostolskiej.

Od dziś niemieckie kraje związkowe łagodzą wiele ograniczeń w życiu społecznym, obowiązujących z powodu pandemii. Fryzjerzy mogą otworzyć swoje zakłady, do szkół wraca część uczniów, otwarte zostaną muzea, ogrody zoologiczne i place zabaw dla dzieci. Wszystko to przy zachowaniu zaostrzonych ostrych wymogów sanitarnych. W salonach fryzjerskich można jedynie strzyc włosy, inne usługi nadal są zakazane. Do szkół wracają tylko ci uczniowie, którzy będą zdawali egzaminy w następnym roku szkolnym. Uczniowie młodszych klas pozostają w domach, przedszkola i żłobki nadal będą zamknięte. Władze Nadrenii Północnej-Westfalii zagroziły, że jeżeli w tym tygodniu nie zostanie podjęta decyzja o otwarciu żłobków i przedszkoli, to zrobią to samodzielnie. Także władze Saksonii-Anhalt domagają się szybszego znoszenia ograniczeń. W tym landzie od kilku dni spotykać się może pięć osób, a nie tylko dwie, jak w pozostałych krajach związkowych. Nabożeństwa oraz inne spotkania religijne częściowo są dozwolone. Jednak muszą być zachowane podstawowe środki bezpieczeństwa, jak ograniczona do 50 liczba wiernych, dwa metry odstępu i maski ochronne.

Władze francuskiego klubu piłkarskiego Amiens zwróciły się do kierownictwa Ligue 1 z prośbą o rozważenie możliwości poszerzenia liczby zespołów w nowym sezonie z 20 do 22. Przed kilkoma dniami zapadła decyzja o wcześniejszym zakończeniu rozgrywek ze względu na pandemię koronawirusa. Mistrzem Francji po raz 9. w historii zostało Paris Saint-Germain, które w momencie przerwania sezonu miało 13 punktów przewagi nad drugim w tabeli Olympique Marsylia. Na 3. pozycji sklasyfikowano Stade Rennais. Do drugiej ligi spadły Amiens i Toulouse. Pierwsza z tych drużyn nie zgadza się z decyzją o relegacji. Po 28 z 38 serii gier zespół z północy kraju miał stratę czterech punktów do zajmującego bezpieczne, 18. miejsce Nimes Olympique. Władze klubu poprosiły kibiców swojej drużyny oraz sympatyków piłki nożnej o wsparcie. Zapowiedziały również, że rozważają podjęcie kroków prawnych.

Od środy w Korei Południowej zniesiony zostanie obowiązek tak zwanego dystansu społecznego, który wprowadzono ze względu na epidemię koronawirusa. Władze uważają, że epidemia w tym kraju została opanowana. W ciągu ostatniej doby w tym kraju wykryto 8 przypadków zakażenia patogenem, wszystkie u podróżnych. Od trzech dni na Południu nie stwierdzono żadnych przypadków lokalnych zakażeń patogenem.

W ciągu ostatniej doby w Chinach odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem - wszystkie u podróżnych. W Państwie Środka trwają święta, podczas których po raz pierwszy do początku pandemii otwarto wiele parków i atrakcji turystycznych. Pomimo niskiej liczby zakażeń patogenem władze apelują do mieszkańców Chin o rozwagę.

W Grecji otwarte zostały salony fryzjerskie, kwiaciarnie, księgarnie czy sklepy z elektroniką. Tamtejszy rząd zaczął stopniowo łagodzić obostrzenia, które sześć tygodni temu nałożono w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotychczas Grecy mogli wychodzić z domów jedynie do sklepu czy apteki oraz do pracy i lekarza. Od rana autobusy i stacje metra są kontrolowane przez policję, która sprawdza, czy pasażerowie noszą obowiązkowe maseczki. W sklepach kontrolowane jest przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Do salonu fryzjerskiego można wejść jedynie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Pozwolono także prowadzić zabiegi SPA i otwarto salony optyczne. W każdym z tych miejsc obowiązują rygorystyczne zasady sanitarne. Przewiduje się, że szkoły, restauracje i bary zostaną otwarte jeszcze w tym miesiącu. Od 1 czerwca ma ruszyć działalność hotelowa.

Władze Niemieckiej Ligi Piłkarskiej (DFL) poinformowały o wykryciu dziesięciu przypadków koronawirusa w 36 klubach dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Badania na obecność COVID-19 przeprowadzano nie tylko u piłkarzy, ale również u członków sztabów szkoleniowych i medycznych. Łącznie wykonano 1 tys. 742 testy. DFL zapewniło o zastosowaniu wszystkich koniecznych środków bezpieczeństwa, łącznie z izolacją oraz diagnostyką osób związanych z chorymi. W środę ma dojść do spotkania kanclerz Angeli Merkel z ministrami sportu poszczególnych landów. Tego dnia prawdopodobnie znana będzie data wznowienia rozgrywek.

Koronawirus - co musisz wiedzieć?

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką