Logo Radio Łódź

Miejskie hulajnogi elektryczne wrócą do Piotrkowa Trybunalskiego

Od 1 marca piotrkowianie będą mogli korzystać z miejskiego systemu elektrycznych hulajnóg, które będzie można znaleźć w 20 strefach usytuowanych w różnych częściach miasta.

(Fot. piotrkow.pl)

Poinformował o tym na konferencji prasowej prezydent miasta Krzysztof Chojniak. - Myślę, że będą świetnie służyły mieszkańcom Piotrkowa, ale również tym, którzy do naszego miasta przybywają. Hulajnogi będą przede wszystkim taką alternatywną formą komunikacji z myślą o tym, że dbamy o to, aby nasze miasto było ekologiczne i nowoczesne, nastawione na rekreację.

Operator systemu hulajnóg rekomenduje jazdę w kaskach. Zaznacza, że z hulajnóg będą mogły korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie. - Bardzo jesteśmy bezwzględni w tej kwestii. Jeśli się tylko dowiemy, że ktoś nie w tym wieku używa sprzętu, na pewno zareagujemy - poinformujemy rodziców i nie tylko. Uprzedzamy, że hulajnogi są dla tych, którzy ukończyli 18. rok życia - mówi Monika Chróścicka-Wnętrzak, rzecznik prasowa firmy obsługującej system.

Hulajnogi są wyposażone w system GPS, który pozwala dokładnie je zlokalizować. W sumie w całym mieście będzie ich czterdzieści. Dodatkowo 1 kwietnia zostanie uruchomiony piotrkowski rower miejski.

System obsługuje firma Blinkee.city. Aby wypożyczyć hulajnogę trzeba ściągnąć darmową aplikację operatora, zarejestrować się, poczekać na potwierdzenie.Po rejestracji należy sczytać kod QR smartfonem i zarezerwować hulajnogę. Później można ruszyć w drogę. Koszt wypożyczenia hulajnogi to 2,50 zł, każda minuta jazdy kosztuje 49 groszy.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI Z PIOTRKOWA". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką