Logo Radio Łódź

Konkurs na dyrektora Teatru Powszechnego

Na przełomie lutego i marca miasto ogłosi konkurs na nowego dyrektora Teatru Powszechnego. Kadencja obecnej szefowej teatru Ewy Pilawskiej kończy się w sierpniu, a miasto nie planuje powołać jej na następne sezony. Mimo, że ma taką możliwość.

(Fot. Sebastian Szwajkowski)

Konkurs powinien się odbyć - mówi wiceprezydent Łodzi ds. kultury Małgorzata Moskwa-Wodnicka. - Jest tu furtka i tu trzeba to podkreślić, że w przypadku, gdy nie przeprowadza się konkursu, można skonsultować z ministrem kultury opcję, że można powołać dyrektora. Ja oczywiście odbyłam spotkanie z pracownikami Teatru Powszechnego. I według mojej opinii nie jest tak, że jeśli konkurs jest ogłoszony, to oznacza że dyrektor jest złym dyrektorem - dodaje Moskwa-Wodnicka.

Z kuluarowych rozmów wiadomo, że jeśli konkurs się odbędzie, Ewa Pilawska nie weźmie w nim udziału. Jej współpracownicy twierdzą, że nie musi udowadniać swojej wartości. To zdanie podziela poseł Włodzimierz Tomaszewski. - Jeżeli dyrektorzy udowadniają swoją działalnością, swoim mistrzostwem, że nadają się do takiej roli, to w oczywisty sposób i prawo też na to pozwala, trzeba kontrakt dyrektorski przedłużyć, a nie organizować sztuczny konkurs - podkreśla poseł Włodzimierz Tomaszewski.

Ewa Pilawska jest dyrektorem Teatru Powszechnego od 1995 roku. Od początku organizuje też Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W miniony weekend dostała medal Zasłużony Kulturze "Gloria Artis."

Posłuchaj i dowiedz się więcej:

WIĘCEJ INFORMACJI O KULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE.
SPRAWDŹ TEŻ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ

Pani Pilawska jest tak dobra we wszystkim że bez konkursu powinna zostać ministrem kultury.

Zapomnieliście jeszcze o zastępcy Grudnia Panu Derengowskim, który Kultury uczył się w ogrodzie. Pan Gentelemen ze Złotna, pracował przy Borsie w UMŁ, a teraz awansował do Kultury. Pan chce ponoć bywać ale nie umie się za bardzo zachować. Wszędzie trzaska selfiaki jak gimbus. Roznoszenie ulotek i asysta przy muralu dla Treli się opłaciło. Takich mamy Dyrektorów i taką socjalistyczną kulturę.

A kto się zajmie brakiem festiwalu filmowego w Łodzi? Kto się zajmie marnym festiwalem 4 kultur? Kto wytłumaczy po co ec1 i brak wydarzeń tam? Co robi to sztuczne centrum filmowe? Dlaczego Dudek jeszcze jest dyrektorem? Dlaczego sprawa teatru Pinokio zamilkła? Co z mobbingiem uprawianym przez smigielska i Piatkowskiego? Co z ustawionymi konkursami prowadzonymi przez pare roku Ś i P oraz Kępkę? Co z dyrektorami instytucji, którzy się przyjaźnią z Piatkowskim i dlatego są dyrektorami? Kto się tym zajmie? Dziennikarze czas zacząć pracować!

Polska to taki kraj, gdzie wszyscy znają się na wszystkim, specjaliści imię sportu i od polityki. Ale najsilniejsi są ci anonimowi, sejm powinen wprowadzić ustawę o zakazie anonimowych komentarzy wszystkich tych za i tych przeciw.

Chyba pracownicy Powszechnego dostali prikaz, żeby bronićvyej tonącej łajby. Już nikt nie pamięta o przekrętach Pani Pilawskiej? Jedyną wartością tego teatru jest Festiwal. Poza tym nędzny repertuar i zamordyzm w relacjach z podwładnymi. Jaraczowi do pięt nie dorasta i najwyższa pora zrobić z tym miejscem porządek.

I co ostatnie super miejsce w Łodzi w gruzy? Nie wierze!

Nie uwalajcie najlepszego teatru w mieście. W tym mieście kultura ledwo zipie, jako jedyne miasto Łodź nie ma poważnego wydawnictwa, nominacje na osobowośc w zakresie kultury wystawione przez Dziennik Łodzki to śmiech na sali.

Miasto upada, wystarczy popatrzeć na urodziny Łodzi toz to cyrk na kiju.... komercja komercja jeszcze raz komercja

Dodajmy stawki dla aktorów? Podobno Pan Dudek dostał pieniądze na podwyżki ktoś sprawdził gdzie poszły bo na moje konta raczej nie

Na dużej 100 procent śmiechu a na małej widzieliście? Hannah Arendt- Ucieczka, Ferragosto, Dryl, Lovebook, Najpierw kochaj potem strzelaj, Tango łódź, Arcydzieło na śmietniku, Brancz, Ony , Dotknąć pustki, Wracaj, Wykapany zięć. Część z tych tytułów wymieniana w 10 najlepszych spektakli w Polsce.

Powszechny to najlepszy teatr w mieście. Odczepcie się!

Kiedy konkurs w teatrze Nowym? Kiedy wejdzie tam kontrola ale nie z Łodzi żeby obejrzeć przekręty Dudka???

I jeszcze, na marginesie całej tej informacji, uważam Ewę Pilawską za mądrą osobę, a przynajmniej człowieka z wyczuciem. I miasto mogłoby jej zaproponować rolę dyrektora Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych jako osobne działanie, prawnie i formalnie zarządzane przez Teatr Powszechny. Ale znając koszmar intelektualny tego miasta, festiwal zniknie w ciągu roku, chyba że weźmie go pod swoje skrzydła wojewoda. A ten teatr wymaga zmian. Podobnie jak koszmarny Teatr Nowy!

Można robić świetny festiwal retrospektywy teatralnej, a jednocześnie nie być świetnym Dyrektorem teatru. To są dwa zupełnie inne światy. Moim zdaniem, Pilawska powinna pozostać Dyrektorem Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, nikt tego festiwalu za nią nie pociągnie, nie ma złudzeń. Ale czy musi go robić jako Dyrektor Teatru Powszechnego? Niekoniecznie. Ten teatr jest martwy poza festiwalem, robi kiepskie spektakle. W ogóle w Łodzi teatr to absolutna tragedia. Poza niektórymi momentami w Jaraczu.

Fan dobrego tetra

Widzę, że komputery w teatrze rozgrzały się do czerwoności...

Fan dobrego tetra

Bardzo dobra decyzja. Jeśli Teatr Powszechny jest taki dobry to niech pani dyrektor wystartuje w konkursie.

Co się będzie działo w mieście jak Zdanowska odejdzie na emeryturę. Nowy prezydent nic nie zrobi bo tylko będzie odkrywać nowe afery!

Niestety to jest głupie miasto, ważne jest kumpelstwo! Musisz chodzić i adorować wtedy masz wszystko inaczej bye bye poza granice miasta. Padło tutaj bardzo dobrych nazwisk, które nie wyskoczą przed szereg bo są w pełni uzależnione od królowej Hanny. Cała komisja kultury praktycznie jest jej. Grudzień przyjaciel. Wodnicka zwyczajnie, przepraszam za te słowa, ale głupia. Śmigielska przerzucona w inny zakamarek urzędu, a Piatkowski poslem. Gołym okiem widać ze liczą się tylko oni. Słowa Hanny to frazesy, tak się liczą łodzianie, to może urzędasy zapytajcie się Łodzian, jakiego teatru chcą... wy się pojawiacie wtedy gdy jest ktoś znany. To jest śmieszna naprawdę!

To ze w Łodzi zgadzasz się na konkurs, oznacza ze stajesz się wyznawca urzedu i na ich warunkach będziesz pracował! Prosta manipulacja i zastraszanie.

Nie mogę słuchać Wodnickiej mówi jak nagrana na dyktafon. W sumie patrzeć tez nie sztywna jak pal Azji. Widać ze wykonuje polecenia góry. Kolejna bezosobowościowa marionetka w urzędzie. Brawo Hanka, masz sieroty nie wiceprezydentów wystarczy ze tupniesz, a polecą z płaczem do konta.

Grażyna Posmykiewicz?!?! Od samego początku mówiła ze ma obiecane przez Piatkowskiego ze wygra konkurs o czym my mówimy!!

To jest jednak prowincja! Atak chcemy być potęgą, a nie potrafimy inwestować w to co dobre... przypomnijcie sobie cyrki, przecież sam Grudzień doświadczył tego jak miał wyrzucić Podolską, facet nie ma jaja wszystko dla kasy... smutne smutne smutne

A z Panią Wodnicka miała przyjść nowe? A tu co twarze się zmieniły a działania te same! Brawo Łodz!

Wszystkie konkursy w Łodzi były ustawione! Każdy kto stawał wiedział czy wygra czy nie! Patrz Posmykiewicz, Moder, Sabara, Dudek i cała reszta! To zasłona dymna. Teatrzyk dla publiki. My w urzędzie tacy transparentni. Komisja z Urzedu - błagam! Smigielska, Piatkowski, Kępka do prokuratury!!! A teraz powoli dołącza Wodnicka i Grudzień... obyście mieli blisko cele, to sobie chociaż powspominanie!

Jak ja mam dosyc tej naszej łódzkiej władzy! Pudrują tylko swoje oszustwa a Łódź jest co raz większa dziura! Dziękujemy Wam bardzo! Mam nadzieje ze pod tyłkiem wygodnie za nasze pieniądze?? A kiedy będziecie słuchać nas wyborców? W trakcie wyborów czy kiedy?

Niszczą mój ukochany teatr! Pani Ewo proszę sie trzymać!

Wodnicka - Moskwa najpierw kurs języka polskiego. Potem ba prezydenta! Nie włancza, a włącza!

Czy to miasteczko musi burzyć, nie moze budować? Na gole oko widać ze to ideologia zbudowana do jakichś przekrętów. Co znowu jakiś kumpel Zdanowskiej czy tył razem ktoś z SLD ma mieć stołeczek? Zdanowska i Wodnicka jesteście żenujące!

Gratulacje dla Wodnickiej. Widać, że taka sama jak Piątkowski. Czyli metody zastraszania, chamstwa i wkładania swoich na stanowiska dalej działa! Kolejna oszustka!

Racja prywatne interesy góra! Zdanowska walczy tylko i swój PR. Knajpa komediowa, festiwal stand upu i jej obrzydliwe wykonanie roastu. Czy wy tego nie czytacie? Miasto upada finansowo, jej wielkie projekty leżą i kwiczą. A ona gada i gada i gada....

Szok! Zdanowska zajmij się miastem a nie swoją kariera!

Może czas na ulice. Dlaczego niszczycie nasz teatr?

Jaki konkurs w Pinokio? Był jeden kandydat i co walczył sam ze sobą? A teraz nie ma go w teatrze!? Urząd nie chciał dwóch teatrów. Czyli gigantomania i pasja łączenia Hanny Zdanowskiej u szczytowej formie!

Ale po co stawać do konkursu, mówić o tym co się robi? Konkurs ogłasza się wtedy kiedy chce się zmienić dyrektora. Jeśli dyrektor Pilawska mówi, że nie stanie do konkursu, to jest uczciwa wobec podatników, wyborców, nas wszystkich, wobec siebie. To wyraźny sygnał, że miasto chce innego dyrektora, nowego oblicz artystycznego, innego powszechnego i trzeb grać w otwarte karty. Uczciwie! Władza obecna nie lubi tego teatru, nie było ani prezydenta, ani żadnego wiceprezydenta na inauguracji festiwalu i to jest fakt!
Mówi się, że konkurs mnie nie wyłonić kandydata i mają być połączone teatr Nowy z Powszechny. Plotka kuluarowa: Dudek mimo dużej kasy sobie nie poradził więc trzeba go wzmocnić inaczej. Stąd pomysł z przyjściem Wojtyszki do Nowego, który wcześnie reżyserował i był związany z Powszechnym... Wychodzi wszystko na jaw.

Poseł Piątkowski na pewno dumny, że jego dzieło jest kontynuowane. Kiedy ten Pan zostanie pociągniety do odpowiedzialności za mobbing, oszustwa, których dokonywał przez lata ze swoja kochanicą Śmigielska!
Widać Wodnicka nie uczy się na błędach kolegów. Pani Prezydent używajmy mózgu a nie układu!!!

I stanie się coś strasznego,! Kto zadba o tych bezrobotnych, słabowidzących, emerytów?
Wierzę, że pracownicy i Łodzianie są z panią Ewą duszą, sercem i wysyłają Jej dobrą energię!

25 lat na stanowisku!
Korona z głowy nie spadnie jeśli p. Dyrektor stanie do konkursu...

Prezent dla Dudka! Łódź UKŁAD ZAMKNIĘTY.

To jest plan realizowany od 3 lat bardzo konsekwentnie! Powszechny ma być połączony z Nowym. Teatr Nowy z Dudkiem (przyjacielem Zdanowskiej) nie mają sukcesów, wręcz same klęski. Nowy to najsłabszy teatr w Łodzi, więc Powszechnemu zatrzymano modernizację Dużej Sceny. Poza tym połącza budżety, taki pomysł miało juz kiedyś SLD. MIasto przeinwestowało. Bida, aż piszczy, więc bedą łączyć, żeby panicznie szukać oszczędności. To, że Dyrektor Pilawska nie stanie do konkursu jest zrozumiałe. SKANDAL. W Łodzi ma układy nie ma mocnych!

Najlepszy teatr w mieście likwidują, Pinokio padł, czas na Powszechny....

Czas chyba na wielka kontrole w urzędzie! Bezkarność ludzi Zdanowskiej i jej ludzi przyjęła nieprawdopodobnej skali! Układ za układem układem pogania. Czas na zmiany ale w urzędzie

Wodnicka nie zrobi nic od siebie bo straci stanowiska - prezydent od kultury która nie potrafi mówić po polsku.
Grudzień to marionetka, miał wyrzucić Podolska, środowisko nacisnęli i nadszedł strach i w ramach rekompensaty dali mu wydział kultury!
Komisja kultury cała ustawiona z przewodnicząca Kępka na czele.
Piatkowski i Smigielska wiadomo.
Zdanowska rozwinięte relacje ze środowiskiem budowlanym - wiec wiadomo ze Monopolis stoi za wszystkim!
Może czas otworzyć oczy! Zło tego miasta to ludzie Zdanowskiej, wykonują jej rozkazy, a ta na gofry chodzi!

Poczekaj poczekaj następny news to połączenie Nowego z Powszechnym!

To nie jest urząd, to jest prywatna firma Hanny Zdanowskiej! Co Dudka trzeba umocować? Dlaczego nie zajmujecie się tym co się dzieje w Nowym? Kto rozliczy te pieniądze? Urzędowy teatrzyk zabawka Zdanowskiej

Zawodziński nigdy nie miał konkursu! Brawo dla Marszałka! Odwaga i uczciwość!

Podobno deweloper od monopolis Witkowski ma przejąć wszystkie miejskie teatry, to ulubieniec pani prezydent Zdanowskiej. Łódź miastem prywatnych interesów!

Po sukcesie bestsellerowej książce „Jak zburzyć łódzka kulturę” napisanej przez Piatkowskiego i Śmigielska, czas na cześć druga „Zostaną tylko gruzy” autorstwa Wodnickiej. Ekranizacja ma się zająć sama Zdanowska. Oskary w kieszeni. Chociaż może jednak Maliny.

A z konkursem w Pinokio? Jakie dał efekty? Odpowiedz prosta Skandal: wybitny lalkarz Konrad Dworakowski wyrzucony, na stanowisku Sabara koleś urzędu. A co ciekawe nowy dyrektor na urlopie, albo zwolnieniu podobno nie chce być już dyrektorem. To jest sukces Pani Prezydent, wydziału kultury! Droga zabawa za nasze pieniądze.

To się miasto popisało! Dzień po inauguracji Festiwalu, na której nie było Pani prezydent Moskwy - Wodnickiej! No kultura! Zamiast listu gratulacyjnego... taka władza w mieście Łodzi

Żaden argument z Posmykiewicz! To żaden teatr ten Muzyczny, zakupili gotowce z zagranicy i pod tymi formatami podpisali ze to ich sukces. Macias „wyreżyserował” - tak zwany wewnętrzny obrót pieniędzmi.
Bardzo słaba scena!

A mieszkańcy? A miasto? Widać, że Pani prezydent wprowadziła dyktaturę!

Posmykiewicz startowała w konkursie, bo była umówiona z Piątkowskim na wygraną. Jest z nim zaprzyjaźniona! I nie zapominajmy - planowała zmianę dyrektora artystycznego. Ona jest tylko dyrektorem administracyjnym, więc w konkursie musiała przedstawić program nowego dyrektora

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką