Logo Radio Łódź

Wylosowano pierwsze 10 tys. zł w "Wielkiej Loterii Miasta Łodzi" 

Rozkręca się "Wielka Loteria Miasta Łodzi". Dzisiaj z ponad 170 zgłoszeń wyłoniono pierwszego laureata podatkowego losowania miesięcznego. Zwycięski los po weryfikacji otrzyma 10 tys zł.

(Fot. Ksenia Jabłońska )

"Wielka Loteria Miasta Łodzi" to sposób magistratu na zwiększenie dochodów miasta. Udział w loterii mogą wziąć udział tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali PIT w innych gminach i przenoszą PIT-y do naszego miasta.

Dzięki temu łodzianie będą mogli wspólnie budować żłobki, przedszkola, drogi oraz realizować inne społeczno-socjalne cele. - Postanowiliśmy zorganizować w Łodzi loterię, dzięki której osoby, które będą chciały dzielić się tym, co dla nas najcenniejsze, czyli swoimi wypracowany podatkami, będą trafiały do naszego miasta. Tym razem losujemy trzy nagrody: miesięczną - 10 tys zł i jak co tydzień, dwie nagrody po tysiąc zł - informuje prezydent Łodzi Hanna Zdanowska

Z ponad 170 zgłoszeń wyłoniono pierwszego laureata losowania miesięcznego. - Kandydatów do nagrody poinformujemy telefonicznie o tym, że ich zgłoszenia zostały wylosowane. W przeciągu 7 dni będą mieli obowiązek zweryfikowania zapisanych warunków, przesłania dokumentów i potwierdzenia, że te warunki regulaminowe spełniają  - podkreśla Anna Szczucka z kancelarii Grzegrzółka&Ko, przewodnicząca komisji loteryjnej.

Aby wziąć udział w loterii wystarczy wypełnić formularz ZAP-3 dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Finansów lub w każdym urzędzie skarbowym, a następnie zgłosić się do udziału w losowaniu. Do tej pory deklaracje do płacenia PIT-ów w Łodzi złożyło 179 podatników. Są to osoby zameldowane m.in. w Skierniewicach, Tomaszowie Mazowieckim, Zduńskiej Woli, Łasku i Pile. 

Finał łódzkiej loterii podatkowej odbędzie się 7 maja 2020 r.. Do wygrania będzie wówczas 100.000 złotych. Jeśli los będzie łaskawy to jeden uczestnik loterii będzie miał szansę wygrać nagrodę tygodniową, miesięczną oraz główną, czyli 111.000 złotych. Pieniądze z losowań do nowych łódzkich podatników dotrą w 2020 r. – po tym, jak już złożą PIT w Łodzi, a o wszystkie formalności zadba wybrany przez miasto operator loterii.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką