Logo Radio Łódź

Dagmara Śmigielska nie będzie już dyrektorem łódzkiego Wydziału Kultury?

Zawrzało w łódzkiej kulturze. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Łódź, wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski, który odchodzi do Sejmu, chciał odwołać dyrektor Wydziału Kultury Dagmarę Śmigielską, choć sam tego nie potwierdza. 

(Fot. Agata Gwizdała )

- Nie ma tematu. Byliśmy wczoraj umówieni na spotkanie o nie pamiętam której godzinie, miała przyjść, ale nagle okazało się, że źle się poczuła. Nie wiem nawet czy jest dziś na zwolnieniu lekarskim - mówi Krzysztof Piątkowski. 

Dyrektor Śmigielska nie komentuje sprawy, o której głośno zaczyna mówić opozycja. O możliwych powodach odwołania urzędniczki mówi radny PiS Bartłomiej Dyba-Bojarski. - Coś było słychać, że pani dyrektor przestała się cieszyć uznaniem ekipy zarządzającej naszym miastem. Może po prostu pan wiceprezydent Krzysztof Piątkowski "czyści pole" dla nowej pani wiceprezydent, która będzie chciała przekazać to stanowisko komuś swojemu - dodaje radny.

Nowa, przyszła wiceprezydent Łodzi, odpowiedzialna między innymi za kulturę, Małgorzata Moskwa-Wodnicka zapowiedziała, że do momentu oficjalnego objęcia stanowiska, nie będzie odnosić się do sprawy. 

Posłuchaj relacji i dowiedz się więcej:

WIĘCEJ INFORMACJI O KULTURALNEJ ŁODZI I REGIONIE.
SPRAWDŹ TEŻ NASZ KALENDARZ WYDARZEŃ

Nie rob drugiemu co tobie nie miłe...latasz teraz sie prosisz o posade...nie nadajesz sie do kierowania ludźmi kobieto... jestes osoba bardzo nielubianą i ieszanowana w Lodzi jakbys nie zauwazyla...komenrarze są porażające ale niestety prawdziwe... mam nadzieje, ze dostaniesz teraz takiego kopa, ze nauczysz się co to szacunek...nawet na poczcie cie nie chca...
Idz do lidla na kase ale tam trzeba byc uprzejmym i miym dla klientow.. Mam nadzieje, ze Jaxek Grudzien odwroci to co poniszczylas..

I ci z Dagmara? Co to za cisza? Już się układacie?

Na pocztę wrócić nie może... Tam stanowiska obsadza teraz inna partia ;)

Pani Dagmarze dziękujemy. Niszczyła kulturę i była wiecznie zadowolona. Ale czy będzie inaczej? Raczej bardzo podobnie. Powinna sobie wydrukować te wpisy i przemyśleć swoje życie (w kulturze).

Pani Wiceprezydent
Pracownicy łódzkiej kultury czekają z nadzieją że tak ważne stanowisko zostanie oczyszczone z hucpy, dyletantyzmu, braku kompetencji i kultury. Jak to się stało, że przez ostatnie trzy lata kulturą naszego miasta zarządzał człowiek BEZ KULTURY, nie potrafiący nawet zachować się właściwie podczas oficjalnych spotkań? I dla większości osób kojarzący się z bywalcem wydarzeń kulturalnych, zainteresowanym najbardziej swoim telefonem, w który jest nieustannie wpatrzony, nawet kiedy zasiada w pierwszym rzędzie w teatrze. Ta ignorancja to już znak firmowy tej osoby, będącej o zgrozo reprezentantką Urzędu Miasta. Jak się stało, że powierzono publiczne stanowisko człowiekowi o tak bardzo wątpliwej moralności? Czy to właściwe, by działacze kultury łódzkiej musieli się wstydzić swojego reprezentanta, znanego ze swoich uczynków w sferze prywatnej, które nie licują z wizerunkiem godnej moralnie kobiety ? Ale czy to, co zrobiła Pani D.Ś dotychczas jako dyrektor, pozwala przymknąć oko na to , z czego niechlubnie zasłynęła? Nie. Dzielenie instytucji kultury na te, które trzeba trzymać krótko przy uździe i te kilka po znajomości hołubionych i przy tym rozgrywanie swoich interesów zgodnie z zasadą dziel i rządź, komiczne wręcz i ustawiane pozbywanie się nielubianych dyrektorów i powoływanie na ich miejsce swoich jedynie słusznych kandydatów. Całkowita ignorancja i lekceważenie okazywane środowiskom, które próbują podejmować publiczną dyskusję o tych działaniach, które budzą zaniepokojenie. Przez te i inne działania Wydział Kultury traci swój dobry wizerunek i zaufanie. Jeśli nie teraz, to kiedy i kto zatroszczy się o kulturę w naszym mieście?

CO SIĘ TAM DZIEJE KTOŚ NAM POWIE????????????????

A oprócz tych sensacji? To jakoś sytuacja się rozwinie czy czekamy aż opinia publiczna zapomni?

Jakie to miasto jest zakłamane! Nagle nikt nie wie... Piatkowski w szoku... naprawdę?! Ile będzie to ukrywać? To nie wasz folwark....

Czas rozliczeń nadszedł! Dyrektorzy z ustawek maja nie przespane noce hahahahaha

Hehh przełożeni byli zadowoleni z jej pracy i dostała nagrodę...ciekawe za co???:))
Hanka koniec świata..przez caly ten czas udawałaś ślepą, patrzyłaś co oni zrobili z kulturą i z ludźmi.. to jeszcze nagrodę jej dałaś!!!!!juz takiej żenady i kompromitacji Urzędu to od lat nie pamiętam!Za takie rzeczy, które robili to wyrok się im należy, a nie nagrody!!!!!!!!!

Dlaczego nikt tych konkursów nie prześwietli co sie dzieje??do prokuratury sprawe trzeba oddać najlepiej do Ziobry!powinni odpowiedzieć Piątkowski i Śmigielska za to co zrobili!!!

Zero klasy, buta, poziom kultury ponizej krytyki..zadufana, arogancka..jak taka osoba mogła reprezentować kulturę w Łodzi??pośmiewisko dla urzędu i tyle.szeroko komentowano wybór kogoś takiego na to stanowisko..niestety u nas wiedza, zasługi sie nie liczy.oj Hanka, Hanka

Kilka pytań:
1. Co z Transatlantykiem, czy ten festiwal jest rentowny?
2. Jak wyglądają dokładnie struktury festiwalu 4 kultur? Kto rządzi, kto rozlicza, kto nadzoruje?
3. Ile za czasów pana Dutka dostał Teatr Nowy wszystkich pieniędzy (każdego rodzaju dotacji) - inaczej mówiąc wyciąg z konta poprosimy.
4. Dlaczego Dagmara Śmigielska nie ujawnia swojego majątku?
5. Jakie kompetencje maja członkowie komisji w łódzkich konkursach?
6. Czy istnieje jakiekolwiek powiązanie pomiędzy wybranymi na stanowisko dyrektora miejskich instytucji, a członkami komisji?
7. Dlaczego w wydziale kultury tak zmieniają się zastępcy Dagmary Šmigielskiej?
8. Czym zajmuje się komisja kultury? A dokładnie co zrobili od początku swojej działaności.

Daga z wozu
Kulturze lżej

A co z ofiarami tej kobiety? Ktoś sprawdza co się dzieje w tych muzeach, teatrach, domach kultury, po zmianach jakich dokonała ta kobieta! I tak ona to zrobiła razem z Piątkowskim - dwóch członków komisji, ktoś z wydziału (na pewno przeciwstawi się przełożonym), plus radna Kępka - to imitacja konkursu. Jak możecie patrzeć w lustro. Inaczej jak możecie chodzić do tych miejsc, gdzie dokonaliście takiego oszustwa! Wszyscy członkowie komisji konkursowych za czasów Piątkowskiego powinni stanąć orzec sądem, za milczenie i ukrywanie przekrętów oraz za współudział. Tyle w temacie.

Święte słowa Gliński powinien pójść na korepetycje UMŁ

Jak śmiecie krytykować PIS ze dają swoich na stanowiska! Robicie to samo! PIS się uczył od Zdanowskiej jak zatrudniać nie amatorów i kolesiów. Historia Śmigielskiej i między innymi Centrum Dialogu jest o tym!

Od poczty przez kulturę i łóżko wiceprezydenta do kryminału. Czyli historia pewnej księżniczki

A w tym mieście będzie kiedyś lepiej? Martwię się! Kamienice się wała, linie tramwajowe zamykają, ludzie uciekają, a Pani Zdanowska czaruje, że jest super. Z tego co czytam to chyba nie jest? Zastanawiające ze tutaj są tylko krytyczne komentarze. Nikt nie broni? Czyli....

Komisja kultury? Kto tam jest?! Pawłowski wiecznie śpi, Dyba przekleja tyłki artykuły i wiecznie oburzony, Bartczak emerytowana hipiska, Kępka podnóżek Zdanowskiej, Marzec tylko wyglada, a nie wyglada, Budzińska z wieczna mina obrażonej gimnazjalistki, Antonina zatrzymała się na Ala ma kota, Grzeszczyk siedzi w ulu.... błagam Was! Piątkowski nic nie mówił o kulturze w trakcie kampanii, bo kultura by go wyśmiała! I Dagmara Smigielska sensacja! Dlaczego dopiero teraz podkreślam dopiero! Lenie, aferzyści! Z każdej strony to samo tylko pozory pozory!

Mam nadzieję, że w końcu te osoby staną przed sądem za zastraszania i mobbing!Piatkowski uciekl do sejmu ale smigielska zostala!powinni wszyscy teraz sie zebrac i pozew zbiorowy na nią zlozyc!
Powinna siedziec w wiezieniu za to co zrobila tylu ludziom.tyle krzywdy wyrzadzila..kto takiego potwora zatrudni?bo to nie czlowiek..ją po prostu kręci znecanie sie nad ludzmi, gnebienie, ponizanie..szok

Łooooooo matko!!!!!! Wielki romans Daga i Krzysiu zakończony?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
Jak to!!!! A tak pięknie wyglądali razem - ona Cyganka, twarz gumy orbit i on amant z Raciborza!

Pani Dagmara słyszałam, że jak tylko katar się skończy czekają na Panią w areszcie :)

Członkowie komisji konkursowej a szczególnie Piatkowski Smigielska i Kępka powinno stanąć przed nami i tłumaczyć się z decyzji! Wielka trójca konkursowa! Niszczyciele łódzkiej kultury! To się nazywa mafia fachowo!

O czym ty mówisz radni nie chodzą do instytucji kulturalnych bo ich to przerasta! Najdalej wybiorą się na Fale, żeby ewentualnie schować się pod wodę! Łódź jest miastem pasywnym! Królowa jest jedna i ina decyduje o wszystkim. Wiec radni siedzą i czekają co ciocia Hania powie.

A co na to radni? Gdzie wy jesteście? A szczególnie gdzie są radni z komisji kultury? Dlaczego milczycie? Dlaczego nic nie robicie? A co z przewodnicząca komisji kultury? Co Pani Karolino Hania Zdanowska zabroniła komentować sytuacji? A może Pani Radna opowie jak głosowała na konkursach i dlaczego? A może Pani Radna opowie podatnikom jak się wyrzuca dyrektorów i wrzuca ludzi Zdanowskiej, Piatkowskiego i Śmigielskiej? Aktywni jesteście tylko wtedy dy są wybory, a potem czekacie na przelewy! Wszyscy z tej wielkiej koalicji Zdanowskiej jesteście zdrowo umoczeni! Dlatego milczycie! Brawo Wy!

Nie do lekarza a do prokuratury ta pani powinna jechać! Za te wszystkie rzeczy które zrobiła w Łodzi. Oszustwa, mobing, wyrzucanie dyrektorów skandalicznymi metodami, rozdawaniem nagród swoim!!! Piatkowski ma już immunitet ale na niego tez przyjdzie czas!

Hanna Zdanowska powinna skontrolować działania wydziału kultury, poczynając od teatru Nowego i przelewania tam setki pieniędzy, przez twór 4 kultur, a na ustawionych konkursach kończąc.

Powinna zabrać ze sobą koleżankę z którą narobiły tyle krzywd ludziom

Wrzucą ją tam gdzie jej męża

Brawo szkoda, bo powinna razem z Piątkowskim wylecieć.Stare przysłowie mówi" kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada"Mściwa wstrętna kobieta.

Ciekawe gdzie teraz wrzucą Śmigielską..chyba, ze baseny będzie sprzedawać..szczerze współczuję ludziom jeśli gdzieś trafi..

To się gwiazda rozchorowała...:)))Wszyscy czekaliśmy na ten dzień!można odetchnąć.

Oj niechlubnie się zapisała Pani w całym UMŁ...i po co to Pani było??miło Pani teraz to czytać??zyczę pokory w zyciu.ZNiszczyla Pani z Piatkowskim wielu ludziom zycie, zastraszała Pani wielu wspanialych i zasłużonych kulturze ludzi.Mam nadzieje, ze nowa Pani Prezydent odbuduje co zniszczone i przywroci wiarę w Urząd..

W końcu ten koszmar się skonczył..można otworzyc szampana!!!!dzięki BOgu PIatkowskiego jiz nie ma i smigielskiej tez..rozwalili cala kulturę!ale wszystko sie konczy kiedys Pani Dagmarko... za gnebienie ludzi i przesladowanie niewinnych spotka Pania zasluzona nagroda...zycze Pani aby ktos Pania potraktowal tak jak Pani traktowała innych...nawet na poczcie Pani nie chca..niestety dyrektorem się bywa a czlowiekiem sie jest....

Nosił wilk razy kilka.....

O nie tylko nie do Poczty, tam też pracują ludzie, tam już wystarczająco szkód narobiła i krwi napsuła...

Nareszcie!duet PIatkowski/smigielskA to dramat.bolszewickie metody, zastraszania,mobbing...ale karma wraca Pani dyrektor..teraz Pani na zwolnienie ucieka..a ile osób przez Panią stracilo prace i zostało dosłownie wywalonych na bruk??mam nadzieje, ze wreszcie skonczy się ten kulturalny koszmar w Lodzi i nowa wiceprezydent odbuduje to co zniszczyli poprzednicy.Śmigielska nadaje się na pocztę, a nie do piastowania takich stanowisk!

Rozliczyć z destrukcji!

Mam nadzieję, że nowa pani prezydent od kultury uważnie przyjrzy się, jaka była polityka kulturalna za duetu Piątkowski/Śmigielska.
1. Którym instytucjom zwiększono dotację, a którym nie? Dlaczego?
2. Wobec których instytucji stosowana była cenzura ekonomiczna?
3. Czy finansowanie szło w parze z wynikami instytucji czy może bardziej liczyły się partyjne układy i układziki?
4. Którzy dyrektorzy i za co dostawali nagrody od duetu Piątkowski/Śmigielska?

Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje z ich działania - nie powinno być tak, że jeden ucieka do Sejmu a druga jest na zwolnieniu, bo „źle się poczuła”. Muszą odpowiedzieć za swoje dysponowanie pieniędzmi podatników.
Mam nadzieję, że nowa prezydent będzie miała charakter i odwagę. Mam nadzieję, że nie będzie kontynuować linii swojego kolegi z SLD, Sylwestra Pawłowskiego, od którego zaczęła się destrukcja polityki kulturalnej. Zarówno za jego rządów, jak i duetu Piątkowski/Śmigielska, górę brały kompleksy i chora wizja tego, czym jest kultura. Mam nadzieję, że pani Moskwa to zmieni.

Już od dawna Wydział Kultury był raczej CBŚ niż miejscem wsparcia i łącznikiem pomiędzy instytucjami, ludźmi kultury i Miastem. Zarządzanie przez konflikt, zastraszanie , plotki, kolesiostwo - mamy nadzieję, że przyjdzie ktoś, kto odmieni „twarz” wydziału kultury i posprząta tę stajnię Augiasza ... czekamy z nadzieją - twórcy, działacze, odbiorcy kultury

I trzęsą się w fotelach dyrektorzy z nadania Śmigielskiej dłoni! I teraz zacznie wychodzić wszystko na jaw!!

Wreszcie! Pracownicy kultury odetchnęli z ulgą. Dziwi mnie tylko, że p. Piątkowski tak długo zwlekał z tą decyzją. Przecież docierały do niego liczne sygnały o tym co się dzieje w samym wydziale kultury i w podległych placówkach. Oby to tylko była prawda.

Odbudowanie kultury czas zacząć! Jak ja wspolczuje nowej Pani Wice.

Czyli co Podolska już zmieciona z Centrum Dialogu, więc misja Dagmary skończona? A może w końcu ktoś powie co ta baba zrobiła w Łodzi? jak rozwaliła wiekszość instytucji? Jak mobbingowała ludzi? Haniu Z może czas na szczerość, kamienice Ci się walą ale kultury już nie masz?

Cały Krzysztof druga ofiara jego miłostek??? Prawdziwy mężczyzna pozbywanie się ostatniego dnia!!! Nawet tej amatorki? Sejmie bój się! Krzysztof nadchodzi!!

To chyba byłby cud!!!! Najwyższy czas żeby ta osoba odeszła jak najdalej od kultury!!!!

BŁAGAM!!!!! ŻEBY TO BYŁA PRAWDA!!!!!

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką