"Las młodej Łodzi"- ruszyły zapisy
Świeżo upieczeni rodzice, a także ci, którzy dziecko adoptowali mogą się już zapisywać na piątą edycję akcji „Las młodej Łodzi”. W sumie 100 rodzin będzie mogło posadzić drzewo dla swojej pociechy. Łódzkie leśnictwo przygotowało 100 drzew - 50 dębów dla chłopców i 50 lip dla dziewczynek.

Do tej pory w ramach inicjatywy "Las młodej Łodzi" udało się posadzić prawie 170 drzew na uroczysku Lublinek. To już jednak ostatni akcja w tym miejscu. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Rozpoczynamy nową edycję, formularz dostępny jest do 22 maja, a akcja sadzenia odbędzie się 25 maja - mówi miejska radna Małgorzata Moskwa-Wodnicka.
Kolejna akcja, w nowym już miejscu ma zostać powtórzona jesienią. Na razie trwają poszukiwania odpowiedniej przestrzeni, w których np. miasto nie przewiduje prowadzenia inwestycji.
Zapisy przyjmowane na stronach internetowych Zarządu Zieleni Miejskiej.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |