Czy pomnik Tadeusza Kościuszki może służyć politycznym happeningom?
Policja bada sprawę zawieszenia na pomniku Kościuszki na placu Wolności w Łodzi kamizelki z wykrzyknikiem, który jest symbolem strajku nauczycieli.

To nie pierwszy raz kiedy pomnik Naczelnika ubierany jest w stroje odnoszące się do bieżących spraw społecznych, czy politycznych. Tym razem odbyło się to bezprawnie. - Policjanci ustalają kto jest organizatorem przedsięwzięcia. Z naszych informacji wynika, że Urząd Miasta Łodzi nie wyraził zgody na zawieszenie koszulki na pomniku. Nasze czynności zmierzają w kierunku ustalenia, kto bezprawnie naniósł afisz bez zgody administratora obiektu - mówi rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Marcin Fiedukowicz.
Urzędnicy miejscy mimo, że happening został zorganizowany bez zgody magistratu nie zamierzają zdejmować kamizelki. - Nie widzę w tym nic złego. Solidaryzuję się z nauczycielami. Są zapewne formalne procedury, które należałoby wdrożyć i jeżeli dostaniemy oficjalną skargę, odpowiednie służby się do tego ustosunkują - dodał Tomasz Trela.
W mediach społecznościowych zdjęcie pomnika Kościuszki w przebraniu udostępniło wielu urzędników i polityków, m.in. rzecznik prezydent miasta Marcin Masłowski, kandydująca do europarlamentu Joanna Skrzydlewska i radny PO Tomasz Kacprzak.
Posłuchaj:
ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU |
Może a zarazem nie może. Może służyć słusznym happeningom a nie może niesłusznym happeningom. Słuszność określa silniejszy.