Przejazd kolejowy w Sieradzu zamknięty
Trwa przebudowa przejazdu kolejowego na ulicy Zachodniej w Sieradzu. Powiatowy Zarząd Dróg wnioskował o to od lat.

- Wyrównanie nawierzchni, które teraz ma miejsce było wręcz konieczne. My od kilku lat, korespondując z zarządem kolei, wskazujemy tergo typu problemy - zapewnia dyrektor PZD w Sieradzu Robert Piątek.
PKP informuje, że zamknięcie przejazdu kolejowego konieczne jest w celu usunięcia usterek, powstałych w torach, zagrażających bezpieczeństwu ruchu, zarówno kolejowego, jak i drogowego na przejeździe. - Jeśli ktoś tam wcześniej jeździł, to na pewno zauważył, że ślady na asfalcie, a w zasadzie na tych nierównościach, wskazywały, że nie jedna miska olejowa została uszkodzona - dodaje dyrektor zarządu dróg.
Utrudnienia na ulicy Zachodniej potrwają do piątku, 12 kwietnia. Objazdy zostały wyznaczone ulicami Wojska Polskiego i Sarańską do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej.
