Logo Radio Łódź

Łodzianin medalistą mistrzostw świata w szermierce historycznej

Konrad Kramarz, szermierz łódzkiego klubu Dragon, z odbywających się w Szwecji nieformalnych mistrzostw świata w szermierce historycznej wrócił do kraju ze srebrnym medalem. W finale przegrał z zawodnikiem z Rosji.

Nasz zawodnik wywalczył medal w rywalizacji szablistów i sprawił sobie świetny prezent na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. - Sam finał to była naprawdę zacięta walka. Polała się nawet pierwsza krew, co jest rzadkością w szermierce. Ogólnie nasza drużyna wypadła bardzo dobrze. Przywieźliśmy do Polski cztery medale: dwa brązowe i dwa srebrne - dodaje.

Łodzianin wybrał tę odmianę szermierki ze względu na zamiłowanie do historii. - Moja rodzina ma korzenie na Kresach. Wielu z nas interesuje się militariami. Wszyscy bracia mojego pradziadka byli wojskowymi. Jeden z nich zdobył order Virtuti Militari, poległ w Bitwie Warszawskiej i spoczywa na Powązkach - opowiada Kramarz.

Konrad Kramarz jest szermierzem łódzkiego klubu Dragon.

Posłuchaj i dowiedz się więcej:

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką