Polacy rozbici przez Holendrów. Gutowski w pierwszym składzie

Piłkarze Reprezentacji Polski do lat 20 przegrali na wyjeździe z rówieśnikami z Holandii 1:4. Od pierwszej minuty w składzie "Biało-Czerwonych" wystąpił Konrad Gutowski.

Holendrzy nie dali Polakom żadnych szans. Losy meczu gospodarze rozstrzygnęli do przerwy. Prowadzenie objęli w 13. minucie po trafieniu Dylana Vetne'a. Później klasycznego hat-tricka ustrzelił Dani de Wit. Honorową bramkę w 71. minucie zdobył Adrian Benedyczak.

Trener Jacek Magiera wymienił większość składu w porównaniu do poprzedniego meczu z Czechami. Na ławce zasiadł tym razem Jan Sobociński z ŁKS-u, ale od pierwszej minuty na murawę wybiegł skrzydłowy Widzewa - Konrad Gutowski.

Dla Polaków mecze w ramach Turnieju Ośmiu Narodów są przygotowaniem do przyszłorocznych Mistrzostw Świata U20, które odbędą się w naszym kraju.