Logo Radio Łódź

Konflikt 50 lokatorów z sąsiadką w kamienicy przy Próchnika 15 w Łodzi

Kobieta wystawia na podwórko różne przedmioty, żeby uniemożliwić parkowanie w pobliżu swoich okien. Mieszkańcy kamienicy mówią, że kobieta jest też agresywna i straszy ich policją. Zamieściła też dane niektórych z nich w internecie.

(Fot. Andrzej Ozimski)

Lokatorzy poprosili naszego reportera o interwencję. 

- Uprzykrza nam życie, straszy nas prokuraturą. Zdarzyło się też, że wyzwała 12-letniego chłopca, który stał pod jej oknami - mówi jeden z mieszkańców posesji. 

Kobieta notorycznie zamieszcza kartki na murach kamienicy, z różnymi poleceniami. Zdarza się, że wystawia pod oknami starszego mężczyznę na wózku, który pilnuje, aby nikt nie parkował pod jej oknami. - Ponad 50 lokatorów nie jest w stanie z nią wytrzymać. Nie można się z nią porozumieć - dodaje jedna z mieszkanek. 

Nasz reporter skontaktował się z kobietą, która poleciła mu przeczytać "Prawa wolności człowieka w Konstytucji RP/UE". - Od kiedy to leżak i krzesło są przeszkodami. Proszę przeczytać rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002 roku. Na czyje zlecenie Pan przychodzi - dodała kobieta do reportera Radia Łódź. 

- Ta pani nie ma prawa tak postępować. W tym wypadku sposób zarządzania powierzchniami wspólnymi, czyli podwórkiem, ustala wspólnota mieszkaniowa i zarządca nieruchomości. Nie może być tak, że jedna osoba ustali własne prawo - mówi doradca rynku nieruchomości Tomasz Błeszyński.

Tylko w tym roku policjanci interweniowali już na Próchnika 15 kilkanaście razy. Były to interwencje dotyczące nieporozumień sąsiedzkich, ale również rzekomego niewłaściwego parkowania samochodów na podwórku posesji. Właścicielem budynku jest gmina miasto Łódź. 

- Będziemy chcieli wystąpić o eksmisję tej lokatorki. Jest to ostateczne rozwiązanie, jeżeli nie zaprzestanie swojego działania - mówi Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi. 

Posłuchaj:

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

po co budować / remontować lepiej truć taniej ... po co przeprowadzać ,żeby po podwyżkach wyprowadzać ... łódzka mentalność niszczenia jednostek ze skutkiem ,że patologia nie dźwignie miasta do przodu a tylko potrafi dołować ... zawsze trzeba każde miasto i Łódź doskonalić przez etykę , solidność, życzliwość ... zdrowe Środowisko otoczenia zamieszkania ... itd ...https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lodz-rewitalizuje-centrum---tylko-mieszkac,145,0,2418577.html

prawdziwe oblicze ...
https://www.facebook.com/pg/lodzprochnika15/videos/

Brawo dla Pani. Proszę nie odpuszczać. Nie można parkowac pod samymi oknami. Inaczej by śpiewali, gdyby ktoś parkował pod ich oknami.
Buraki!!!

J****J.P

J.P czas się wynieść w Bieszczady - tam będzie czystsze powietrze. W centrum miasta 10czy20samochodow nie robi różnicy kiedy tuż za ścianami kamienicy przewijają się tysiące aut w korkach! Trzeba myśleć!

SzP. Dzień dobry ... Przepraszam ... Dziękuję ... nie znają. Cierpliwość i wyrozumiałość miewa swoje granice. Pan A.O za szczekanie psa 10 min. to błyskawicznie pobiegł na Policję gdzie miałam płacić mandat 80 zł ale SSR po roku sprawy uniewinniła, bo psu nie można wytłumaczyć , że to jest cisza nocna. Gdy zwrócona /zlekceważona uwaga wówczas powstał komunikat potrzebny na kartce SzP. na nieznośną sytuację ukartowaną / ustawioną prowokację gdy bahory rodziców potrafią biegać z nożyczkami lub grozić, że się będzie wisiało, jak worek do boksu a niegrzeczne / nieślubne dzieci biegają z karabinami w niedzielę jak widać było napisane SzP. dzieci/bahory ... które bez opieki potrafiły /ą katować hałasem /krzykiem i piłką w okno i zaglądanie bez przeproszenia oraz jeżdżąc na rolkach i inne pomysły 12 h /dz. od 2004 r. co rok przez pół roku w okresie 14 lat mając do dyspozycji 70 mb x 6 mb podwórka skupiając się gdzie nie mogą, być na podwórku bo podwórko nie spełnia warunków wg przepisów. Natomiast opiekunowie siedzą w mieszkaniu / lub znikają do miasta zamiast z nimi , jako swoimi skarbami w domu aby zaniechać rzucania kostkami lodu ,zabawkami,papierami z II p. atrakcją jest być w parku, lesie, zoo, ogród, działka , piotrkowska,manu,inne. Matka /Teściowa p.Ozimińskiego potrafiła wybiec z nożem przebić piłkę i ją zabrać wówczas był spokój. Szkoda ,że nie ma jeszcze obowiązku dla Najemcy /Lokatora / Gości z wiedzy znajomości przepisów z egzaminem powyżej oceny dostateczny 3 + aby w nagrodę mieszkać w Centrum miasta lub powrót do lepianki na kamczatce. Wolność to odpowiedzialność ... Tacy Ludzie Dorośli i Dzieci powinni się i innych szanować ,a nie utrudniać życie , bo nie przez to że nie znają nie czytają a tym samym nie respektują obowiązujących przepisów wówczas doprowadzają do konfliktów.
https://www.google.pl/search? q=dzieci+bahory&rlz=1C1LOQA_enPL684PL685&oq=dzieci+bahory&aqs=chrome..69i57j0l2.5243j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

SzP. p. Gajewski jeśli kumpel TWAK lub się ich boi skoro zwleka z bezp. ppoż, zdrowia/życia /mienia mimo ,że licencjonowany zarządca Kubimex częściami wspólnymi zaniechał zarządzanie polegające na tabliczkach / znakach z informacjami od VII 2015 r. zakaz wjazdu, zakaz parkowania pod oknami w odległości 10 mb od poprzecznej oficyny. Zarząd poza sprzątaniem klatek bez interesowania się strychem aby był bez gratów / mebli i różności z m 38 chyba ukrytych przed komornikiem i w przejściu 2 m worek boksera z II p. , który oznajmił ,że jak coś zginie lub będzie wywiezione przez AN , to JP będzie wisiała jak ten worek. Niesamowita wyobraźnia scenariusza zajmowania części wspólnych. Skoro mamy takie sąsiedztwo z niebezp. gośćmi , to Policja jedynie może poskromnić / uświadomić takich 120 kg z tatuażami. Oczywiście JP nie ma 2 m wysokości i wyglądu 7 lat bez wyroku, to pewnie AO i T.W.A.Kierow. poczuło się pochopnie panami na włościach. Warto aby czytali 16 h na dobę "Nie czyń Drugiemu co Tobie nie miłe ... bo obowiązujące przepisy stanowią bezp. ogółu w społecznościach. Dlaczego kosztem JP , Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Kierowców chcą być miernymi celebrytami . Szkoda, że media przeszkadzają AN i Organom, bo wspierają przestępcze anty działania i prowokacje TWAK. Kiedy ? głupiejemy hurtowo mądrzejemy detalicznie ... Puzzle składają się w całość w celu wandalizmu wizerunku JP ale prawda ma moc, a fałsz jest mętny ... cdn ... w SO z zadośćuczynieniem od 190 tys. zł + % do 8 pokolenia ... na cele społeczne ... i dla niepełnosprawnych ... nie długo będzie zbyteczna walka o 2 m dla samochodu leniwego /wygodnego p.A.O, i innym pozdr. JP.

SzP. Dopiero teraz piszę komentarz. Dlaczego p. Andrzej Ozimiński przekazał fotografie mniej atrakcyjne z wcześniejszych dni , a Pan Reporter kolega syna p. A.O. celowo nie pofatygował się aby wykonać aktualny stan w dniu wizyty pod adresem Próchnika 15 teatr polityków / dziennikarzy i celebrytów / najemców i/ lokatorów i goście ... dzieci jako statyści. Szuka się pretekstu / prowokacji w celu szumu medialnego w celu gratisowego egoistycznego parkowania bez bezp. ppoż, zdrowia / życia / mienia. Trzeba pamiętać , że przepisy są w oparciu o badania tech. w zakresie bezp. Środowiska / Ludzie , zwierzęta , rośliny/ ogółu a nie wygody p.A.O. i innych.
Skoro Pan A.O jest emerytem od VIII. 18 r. nie musi się śpieszyć do pracy mimo ,że nie miał utrudniania 16 lat w parkowaniu / zawracaniu / gdzie czyniono pętlę 17 h/24 h x 30 dni x 12 m-cy x 14 lat z przerwą 2008-2015 r. pod oknami poprzecznej oficyny przekraczając przepisy w zakresie 10 mb od okien. Dlaczego p.A.Ozimiński czuje się w potrzebie parkowania pod klatką skoro jest kochany sąsiad niech parkuje w każdym wolnym miejscu w mieście lub sporadycznie przy dalszych swoich oknach na posesji. Czemu żyje w obłudzie , że jest w porządku a tak nie jest, bo preferuje fałsz !. Ponadto miewa czy ma początkującą demencję , bo szybko zapomina swoją agresję kopania leżaka , zbytecznie wciąga sąsiadów w swój niebezp. scenariusz dla otoczenia. Przecież nie chciał uruchomić silnika samochodu przy TVn w celu przekonania ,że spaliny nie perfumeria a czas emisji spalin nie należy do zdrowego powietrza. Dlaczego zdemontował gazony w odległości 10 mb , nie chce rozmawiać w progu czy na klatce a lata do znajomych w mediach i zarabia na wyimaginowanym stworzonym konflikcie , bo trzeba było się posłużyć rekwizytami i kartkami jako protest aby nie dochodziło do zbędnej wymiany zdań. Walka o tlen i przestrzeń bezcenna. Zapraszam na strony o Łódź, Próchnika 15 na FB ,TT,Google ,YT z archiwalnymi materiałami i filmami oraz zdjęciami i nekrologu 6.03.2007 r. dla JP. Nie czyń Drugiemu co Tobie nie miłe... Obowiązek znajomości i respektowania przepisów RP / UE w zakresie bezp. i spokoju bez prowokacji czy pretekstu. Obecnie dwóch sąsiadów nadal parkuje mimo braku zgody JP, przepisów i UMŁ. Czekamy na gazony swarovskiego , które chyba dotrą z Chin 24.09.br. Zaprogramowany konflikt będzie / jest przedmiotem dochodzenia przez Policję i Prokuraturę Rejonową. Nie wolno swoimi zabawkami powodować zatruwanie w celu aby spowodować wyniesienie w czarnym worku przez Skrzydlewską chyba ,że interes zawarty ?. Teraz wszyscy skorzystają na mniej toksycznym powietrzu przed sezonem grzewczym CO na gaz. Nikt 300 lat nie żyje i nie jesteśmy cyborgami a spaliny nie są perfumerią. Nie ma co histeryzować w nieskończoność skoro kierowcy mają z ZDi T karnet za tylko 120 zł / rok z bonifikatą do parkowania w całym mieście. Parking czeka Zachodnia 70 , Wólczańska, Próchnika 13 i inne a sytuacja przez 16 lat od 2002 r. staje się bezp. dla posiadaczy pojazdów. Proszę zaprzestać reżyserowania problemów i dać oddychać otoczeniu powietrzem bez mega zanieczyszczania i tak nie idealnego powietrza. Bo spaliny to pyły ołowiu , azotu ,siarki , tlenku węgla które są w otoczeniu i przedostają się do płuc i atakują układ krążeniowo-oddechowy z dolegliwościami dla każdego w innym czasie i odczuciu. Z podziękowaniem dla logicznych ludzkich komentatorów ****** p.AO niewolno brnąć dalej w ślepą drogę ... bo nie przypuszczam ,że parkowanie jest tłem w innej sprawie na czyje zlecenie ?. HH , ?? proszę o wyjaśnienie ... pozdr. JP.

dlaczego mam wrażenie że większość tych komentarzy pisze Pani j.p.?

Parkowanie samochodów pod oknami jest bardzo uciążliwe , bo hałas i smród spalin więc tym niech się zajmą a nie kobietą , która z tym walczy bo ma upierdliwych sąsiadów

W Łodzi patologia latami nie płaci czynszu i jakoś pani Baranowska nie umie jej wyrzucić z mieszkania. Jeżeli kamienicę zamieszkuje wielka ilościowo patologia to trzeba ją poskromić ,a nie jej przyklaskiwac. Parkowanie pod oknem jest niedopuszczalne.Ten hałas i smród jest uciążliwy i tej pani powinno się pomóc

A po co 12.letni chłopiec stoi pod jej oknem? Takie cwaniaczki potrafią nieźle dokuczyć,słownik też mają rynsztokowy.Potem udają niewiniątka

GośćMaria

Taki babsztyl z administracji czy Urzędu Miasta,który popiera smrodzenie aut pod oknem lokatorki powinien być USUNIĘTY z pracy. To wrzeszczenie bachorów to zakłócanie spokoju.Mamuśki 500+ siedzą bezmyślnie w domu a ich miot biega samopas,niszczy klatki,wali piłką w ściany.Niech administracja wywiesi kartki i pilnujeże tego robić nie wolno zamiast popierać patologię.Kobieta jest jedna i trudno jej.JEST ZWYCZAJNIE JEDNA NORMALNA,bo patologia w Łodzi wielka

Popieram determinacje tej kobiety , wszyscy właściciele samochodów pchają się na podwórka i domagają się parkowania.Na moim jest taki tłok że przejść nie można pod własnymi oknami.Interwencja to potrzebna jest ale w sprawie nieparkowania tych samochodów.A kultura ich właścicieli zmusza właśnie do pyskówki w ich stronę.Nawet okna nie można otworzyć bo kopcą prosto pod oknem.Jak lokatorzy będą dalej tak narzekać na bogu ducha winną kobietę , to czuję że ludzie sami zrobią porządek z tymi autami.

Sąsiad z przeciwnej kamienicy

Babcia ma charakter i nie daje sobie w kaszę dmuchać. A ci wielodzietni to gruźlika mercedesa za 500+ kupili i jak oni odjeżdżają to smród na Pruchnika kilka dobrych minut czuć i kłęby dymu widać na kilometr. Matka tych biednych dzieci dzień w dzień przed wyjściem prasuje papierowe torebki z markowych sklepów by rano wyglądać jak by prosto ze salonu mody wyszła. I to są normalni? Żal mi tylko tych ich głodnych i zaniedbanych dzieci i psa bulteriera.

Do lokator

Tu nie chodzi o parkowanie. Tylko o to jak traktuje ludzi, jak się do nich odnosi. To jest skandal!

Baba chyba jest nie dopieszczona i we łbie jej się pie*doli.

parkujcie swoje auta na parkingach a nie pod oknami !!! dom jest miejscem wypoczynku i zakłócanie miru domowego jest czynem karalnym, popieram starszą Panią z całego serca !!! Wynocha z samochodami na parking.

Tylko spróbujcie tej babci co kolwiek złego zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prędzej lokatorzy będą na chulajnogach zasuwać do zaparkowanych swoich samochodów pod urzędem miasta, bo tam jest sporo miejsca. I inaczej być nie może jak również o eksmisji nie ma mowy!!!!!!!!

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką