Logo Radio Łódź

Debata Radia Łódź i TVP Łódź. Spotkanie kandydatów na burmistrza Łowicza

Zakończyła się kolejna debata wyborcza Radia Łódź i TVP Łódź. Naszymi gośćmi byli kandydaci na burmistrza Łowicza.

(Fot. Adam Owczarek)

Naszymi gośćmi byli:

  • Krzysztof Kaliński - burmistrz Łowicza od trzech kadencji, popierany wcześniej przez PiS;
  • Mariusz Siewiera - radny RM, KW Łowickie.pl;
  • Wojciech Gędek - szef Klubu Gazety Polskiej w Łowiczu;
  • Paweł Kolas - niezależny, wiceburmistrz Łowicza z 1998 roku;
  • Michał Sobczak - Porozumienie Łowickie, PSL.

Zobacz zapis spotkania: 

Od 12 lat Łowiczem rządzi burmistrz Krzysztof Kaliński. Teraz ubiegać będzie się o swoją czwartą kadencję. Od 2006 roku w kolejnych wyborach popierany był przez Prawo i Sprawiedliwość.

A teraz o codziennych problemach mieszkańców Łowicza.

Duże rozgoryczenie słychać w głosach właścicieli sklepików na ulicy Zduńskiej. Kiedyś najważniejszej, reprezentacyjnej ulicy miasta, dzisiaj już nie tak atrakcyjnej i nie tak chętnie odwiedzanej przez mieszkańców. Zduńska w Łowiczu kiedyś była jak Piotrkowska w Łodzi.

Łowicz jest miastem bardzo spokojnym - oceniają młodzi mieszkańcy Łowicza i dodają - młodzież stąd ucieka.

Plusy i minusy Łowicza - mieszkańcy zwracają uwagę, że przydałby się zalew albo basen, za mało jest miejsc w żłobku i w przedszkolach. Sytuacja na rynku pracy - tu jest jeszcze dużo do zrobienia.

Bardzo krytyczna ocena miasta, głównie pod względem gospodarczym - młode matki są po prostu uwięzione w Łowiczu.

Jak przedsiębiorcy oceniają miasto? Jednym z największych pracodawców jest firma Agros - mówi jej wiceprezes Jarek Samsel.

AUDYCJA "WYBORY SAMORZĄDOWE 2018" W RADIU ŁÓDŹ
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 17:45

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO I WIĘCEJ INFORMACJI ZWIĄZANYCH 
Z WYBORAMI SAMORZĄDOWYMI ZNAJDZIESZ W DZIALE "WYBORY SAMORZĄDOWE 2018.

Ze wszystkim co tu czytam o Kalinskim jest racja ,wiec nie pozwolmy mu wejsc tym razem .

Pamietam tamte wybory ,kto mial glosowac na Kalinskiego ,to i na Kuczynskiego z Osir i Tkacz na radna , pozwalal na taki bajzer w urzedzie miasta ,aby tylko byc przy korycie

Pazerny K mysle ,ze to koniec jego kadencji

Repatriantow sciagal dawal mieszkania z calym wyposazeniem jak na Kostce ,a nasze matki z dziecmi odsylal z kwitkiem ,nie dal mozliwosciu rozwoju naszym dzieciom na lepsze warunki do nauki ,niech te lizusy Ratusza glosuja na niego , ja nie !!!!!

Kalinski powinien odejsc i juz nie walczyc o ta kadencje , powinien wejsc mlody , ktory cos zrobi dla Lowicza

Lowiczanka

Jeszcze temat wpływów budżetowych.
1. Proszę komitety wyborcze aby zainteresowały się statystyką w zakresie liczby osób zamieszkujących Łowicz a pracujących poza nim, te dane można uzyskać z informacji Min. Finansów poprzez podległy Urząd Skarbowy z PIT 37 ,warunek: zamieszkanie Łowicz, podwyższone koszty uzyskania przychodów z tyt. dojazdów lub bilety imienne. System wyłoni takie dane i zobrazuje nam zjawisko ludzi żyjących w mieście ale zatrudnionych poza nim, niech się mylę ale mój szacunek kształtuje się w granicach 50 % ogółu zatrudnionych .
2. Ile pieniędzy nie trafia do Łowicza, bo firmy ( nie mówię o marketach) mimo, że tu prowadza działalność , rozliczają się w dużych ośrodkach miejskich typu Warszawa, proszę zadać pytanie dlaczego tak się dzieje.

Urzędnicy ratusza są po to aby realizować skuteczną politykę społeczno- gospodarczą dla jego mieszkańców a nie tworzyć fasadowości dla łowiczan , że coś niezwykłego, odkrywczego dla nich się robi. Przykład: zatrudnienie ostatnio w ratuszu na stanowisko d/s analiz i strategii niezwykle "kreatywnej" osoby jaka jest znana nam Kasia S, to bardzo poważne stanowisko i odpowiedzialne a osoba taka powinna mieć nie tylko wykształcenie kierunkowe w tym zakresie ale i doświadczenie. Chyba raczej chodziło włodarzom miasta nie o analizę, strategie tylko kampanie wyborczą zatrudniając te konferansjerkę.

Lowiczanka

Podsumowanie tych 3 kadencji rządów Burmistrza i jego ekipy to przede wszystkim pieniądze unijne , które wzbogaciły wygląd miasta, oświetlenie, chodniki, Starorzecze ale też były wykorzystane nieefektywnie, wydawane bez rozmysłu czego świadectwem jest plac zabaw dla dzieci na Błoniach, nie wspominając już o renowacji Kolegiaty ale postępujący upadek miasta w zakresie budownictwa mieszkaniowego, rynku pracy, wysokie ceny mieszkań, wysokie koszty utrzymania mieszkań, porównywalne do Łodzi czy ościennych miast Warszawy..zadłużenie kredytowe miasta, . czy jest się czym chwalić, nie nastraja optymistycznie jeśli chodzi o miasto z takimi tradycjami historycznymi.

Lowiczanka

Czy Burmistrz wie ile ludzi wyemigrowało z miasta , bo nie ma pracy, nadziei na mieszkanie, co Burmistrz zrobił aby z miasta nie uciekali przedsiębiorcy do innych miast, przecież to uciekające pieniądze z miasta. Ratusz i jego świta wiedzą tylko , że 23 każdego miesiąca wpłyną na ich konta pieniądze i to wcale niemałe, czy prawdą jest , że pracownicy ratusza dostali 6 % podwyżkę i to w roku przedwyborczym.
Niech ratusz wytłumaczy się przed wyborcami ze zlej polityki inwestycyjnej, zbędny zakup nieruchomości na kaliskiej, nieskorzystanie z prawa pierwokupu nieruchomości po byłej jednostce a co z zerwaną umową na wykonanie miejskiej oczyszczalni, przegrany proces w sadzie o 756 tys. zł a nie będzie zapowiadał kontynuację swych rządów : trwonienia, niekompetencji, niefrasobliwości.

Lowiczanka

Młode matki się skarzą bo mają rację, jest rodzina, dzieci, zarobki byle jakie, dojechać do innych miast może tylko mąż a matka jest zmuszona ekonomicznie do pozostania w domu.Żłobek, przedszkole - dostępne tylko na stronach internetowych a rzeczywistość porażająca.Znajomości, kolesiostwo decydują o przyjęciu dziecka do żłobka czy przedszkola a nie opublikowane internetowo czy w gablotach kryteria i zasady przyjęć. Posłużę się przykładem: przedszkole ul. Ulańska, dzieci rodziców pracujących ( ojcowie dojeżdżający do dużych miast) nie znalazły się na liście przyjęć, ale dzieci matek niepracujących jakimś trafem podostawały się. Dopiero interwencja u Burmistrza przyniosła nadzieje na przyjęcie dziecka i takich przykładów można podać więcej..
INWESTYCJA W OBYWATELA w RODZINĘ - puste, nierealne hasła.

Lowiczanka

Masowa ucieczka młodych ludzi do dużych miast, czy za granicę nie była podyktowana ich widzimisie czy chęcią poznania świata ale koniecznością bytową.Ratusz dba tylko o swoich, niedługo może znów przepchnie jakąś uchwalę Rady o dziedziczności posad w ratuszu, przecież każdy z urzędników ma swoje pociechy , co już jest zauważalne w pokojach urzędniczych Ratusza. Każda osoba powiązana z ratuszem ma jakieś profity jak nie diety radnych to udział w płatnych komisjach, czego przykładem jest wiele z tych osób z listy Łączy nas Łowicz..

Lowiczanka

Niskie obecne bezrobocie i wysokie w latach 90-tych to nie wina burmistrza Łowicza to skutek transformacji ustrojowej która dokonała się w 1989 roku. To , ze w Polsce mamy stosunków niskie bezrobocie to efekt wstąpienia Polski do UE. Ludzie młodzi i inni również masowo wyjechali za granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Skoro tak dobrze jest teraz w Łowiczu, to czemu ludzie się skarżą przed prowadzącymi wywiady. zadowoleni mogą być tylko mieszkańcy ratusza , ich rodziny i pochlebcy Burmistrza.

folklor Łowicza ponad wszystko a ludziom coraz trudniej funkcjonować w mieście :-(

dlaczego w Łowiczu nie powstaje osiedle domków komunalnych , średnio i wielorodzinnych ??

Co ogranicza władze miasta aby właczyc lasek miejski do miasta poprzez zagospodarowania terenów za laskiem miejskim

przypomne o planie zagospodarowania przestrzennego ( 2004 rok ) , dlaczego z tego programu władze miasta nie skorzystali ??

Paweł Kolas ubiega się dzisiaj o stanowisko burmistrza a co robił kiedy byl wi-ce burmistrz z 1998 roku , przypomnę zadłużenie szpitala za rządu tego pana oraz wysokie bezrobocie poczawszy od 2000 roku ( 28 % ) , gdzie byli wtedy rajcy Łowicza ??? :-(

o jakiej sitwie mówi Pan Gedek z Gazety Polskiej skoro w Łowiczu od 2006 roku rzadzi PiS , dlaczego Pan Gędek milczał do tej pory ?

kiedy Hanka będzie się kompromitować?

×
Dziś Wielki Piątek - drugi dzień Triduum Paschalnego, w którym Kościół katolicki przypomina zbawczą mękę i śmierć Jezusa na krzyżu. Wieczorem w kościołach sprawowana jest Liturgia ku czci Męki Pańskiej. Jej porządek obejmuje: liturgię Słowa Bożego, adorację Krzyża i Komunię świętą | Tylko w jednej szkole ponadgimnazjalnej w Skierniewicach uczniowie już wiedzą, że będą mogli przystąpić do matury. W żadnej ze szkół w Sieradzu młodzież tej pewności nie ma. W Piotrkowie Trybunalskim w części szkół odbyły się już klasyfikacyjne rady pedagogicznej | Spalony kościół w Mileszkach, po prawie czterech latach, zostanie odbudowany. Świątynia zostanie zrekonstruowana na wzór oryginału. Ze wstępnych szacunków wynika, że odbudowa samych ścian będzie kosztowała około 4 miliony złotych | Blisko 200 policjantów w Łodzi kontroluje kierowców. Trwa akcja Wielkanoc 2019 | Prezes Okręgu Łódzkie ZNP przyznał, że nie rozumie, dlaczego negocjacje rządu ze związkami rozpoczęły się tak późno. Marek Ćwiek na antenie Radia Łódź dodał również, że nauczyciele mogą zawiesić strajk, aby wystawić oceny maturzystom | 76 lat temu w warszawskim getcie wybuchło powstanie kierowane przez żydowskie podziemne formacje zbrojne. Było odpowiedzią na rozpoczęcie przez Niemców akcji ostatecznej likwidacji getta | Według ostatnich ekspertyz wiadukt przy ulicy Przybyszewskiego może być używany do końca czerwca. Konieczna będzie rozbiórka jego części. Stan techniczny budowli jest fatalny, a jego przebudowa ma kosztować 80 milionów złotych
Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką