Logo Radio Łódź

Miał być szpital, jak marzenie. Pro Familia przestaje działać

Działający od 2015 roku szpital szybko zdobył sympatię i popularność młodych matek, ale był solą w oku publicznych porodówek. Prywatna klinika jest dziś zamknięta na klucz, telefony milczą, a zdezorientowane matki, które miały zaplanowane wizyty, muszą szukać pomocy gdzie indziej.

(Fot. Sebastian Szwajkowski)

Placówka przestała działać i ma wielomilionowe długi, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia zakwestionował zasadność zwrotów pieniędzy za wiele kosztownych porodów, które szpital uznał za nagłe przypadki zagrażające zdrowiu rodzących kobiet.

Ratunkiem dla szpitala miała być ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej ze środków publicznych, jednak badania w zakresie ginekologii i położnictwa, nie zostały w pełni sfinansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia - wyjaśnia była rzecznik łódzkiej placówki Aneta Juśkiewicz. - Nie jestem w stanie wskazać jednej osoby odpowiedzialnej, czy jednego czynnika. Z pewnością głównym było to, że szpitalowi nie zostały wypłacone przez NFZ należne pieniądze. Żaden prywatny przedsiębiorstwo nie wytrzyma takich wierzytelności niewypłacanych przez lata...

Tylko w październiku 2015 roku do łódzkiego NFZ wpłynął wniosek o wypłatę ponad 140 tys. zł. - Część środków, czyli ponad 40 tys. zł, przekazano m.in w lipcu 2017 roku, w przypadku innych wycen szpitala były duże zastrzeżenia. NFZ działa w takich przepadkach według jasno określonych kryteriów - zauważa Magdalena Góralczyk z łódzkiego oddziału Funduszu. - Na ten moment bardzo duża część wniosków została zgłoszona do placówki z prośbą o uzupełnienie, ale to się nie stało, w związku z czym fundusz nie ma podstaw do tego, aby te wnioski rozpatrywać.

Szpital Pro Familia działał w Łodzi od 2015 roku. Placówka cieszyła się dużą popularnością wśród pacjentów.

ZDJĘCIA, NAGRANIA WIDEO, WIĘCEJ INFORMACJI Z ŁODZI I REGIONU 
ZNAJDZIESZ W DZIALE "WIADOMOŚCI". KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

No i dobrze

Jak to możliwe, że Salve dostała kontrakt mimo toczących się postępowań związanych z wyłudzeniem pieniędzy. Porody prywatne, czyli za które były pobierane pieniądze były wykazywane do NFZ, czyli Salve 2 razy dostawało pieniądze za jeden poród. Jak to możliwe?

Kontrakty dostają tylko znane łódzkie porodowka ktoremaja polityczne plecy niestety urodziłam w iczmp i to jest porażka niech nowy dyrektor się wstydzi za to ze na oddziałach jest 1 prysznic !!!!-

To jest kpina, że najlepszy w opinii pacjentek szpital w Łodzi zajął ostatnie miejsce w konkursie organizowanym przez NFZ. Konkurencja musiała nieźle posmarować w NFZ, by tego dokonać.
Czy wiadomo wam o jakiejś petycji do NFZ lub Ministerstwa Zdrowia w sprawie tego szpitala? Czy można się gdzieś podpisać, żeby jeszcze go uratować lub chociaż sprawić, by osoby odpowiedzialne za to poleciały ze stołków?

Wykonczyli a teraz odpowiednie osoby w Łodzi odkupią od syndyka za 10 % wartości.

To mi się w głowie po prostu nie mieści. To by najlepszy szpital w Łodzi. Mam nadzieję, że jednak na układy i zle siły rada się znajdzie!

Paranoja! Jak mozna rzucać kłody pod nogi takiemu szpitalowi? Łódź powinna być niego dumna i się nim chwalić! W końcu pojawiły się u nas standardy zachodnie. I co? Jak szybko się pojawily tak szybko znikaja. Polacy to dziwny narod. Mnie bylo zle to Tobie i innym tez bedzie.

W Pro-Familii urodził się mój syn. Pokuj w którym rodziła żona był, duży, komfortowy z własną łazienką. Spacerowaliśmy z żoną po korytarzu (położna zachęcała do ruchu i spacerów), w tym czasie na brzuchu żona miała cały czas podpięte bezprzewodowe KTG i była stale monitorowana. W którymś momencie dziecku zaczęło spadać tętno. Od tego momentu wszystko odbyło się błyskawicznie, jak w amerykańskich filmach. Niedługo potem miałem na rękach mojego synka, w tym czasie moja żona była zszywana po cesarskim cięciu, a my czekaliśmy na nią przytuleni "skóra do skóry" i owinięci kocem. Nigdy tego zapomnę. Opieka po porodzie na najwyższym poziomie. Personel, łącznie z obchodem lekarskim pukający do drzwi. Panie sprzątające dyskretnie pytające czy życzymy sobie posprzątania łazienki teraz czy może nieco później. Jedzenie bardzo dobre, łącznie z sałatkami owocowymi w środku zimy. No i czystość, można było jeść z podłogi. To było połączenie komfortu, wysokiego poziomu medycznego i przede wszystkim wysokiej kultury osobistej i wielkiego serca całego personelu. Nic równie dobrego Łodzi nie spotka przez najbliższe 30 lat.

Jak to możliwe że nie pomaga się takim miejscom istnieć tylko utrzymuje się stare komunistyczne budynki szpitali które są studnią bez dna. Wstyd żeby Państwo nie chciało finansować prosperowania placówki z przemiłym personelem świetnymi warunkami i wysokiej jakości sprzętem. Wstyd !!!

To jest państwo absurdów. Jak się w tym kraju nie ma znajomości jak w Salve to niczego nie można zdziałać. Pro Familia jesteśmy z Wami!!!

Niestety zwyciężyły znowu jakieś powiązania i kliki. Komuś musiało zależeć na tym, żeby szpital przestał działać - zbyt wysokie standardy odbierały pacjentów innym placówkom. Łatwiej jest coś lepszego zniszczyć niż próbować mu dorównać. Jak coś wystaje ponad przeciętność, to najłatwiej skrócić o głowę, niż spróbować wspiąć się wyżej.

Szkoda tak fajnego szpitala to fakt, coś poszło nie tak już na samym początku !! ale z drugiej strony jak czytam te wszystkie komentarze to wychodzi na to teraz to już nie ma gdzie rodzić. W Łodzi jest jeszcze 5 porodówek, czasy się zmieniają, szpitale remontują, bardzo dużo w łódzkim położnictwie ostatnio się zmienilo więc nie demonizujcie wszystkiego tak od razu, ten wspaniały personel jak mówicie skądś się wziął i gdzieś teraz pracuje, nie zniknął a i oprócz nich jest wiele wspaniałych położnych i lekarzy pracujących w ICZMP, Rydygierze czy Madurowiczu. Świat się nie skończył, uwierzcie!

Co za bzdury wypisujesz? Szpital w maju działał normalnie!!! A poradnie jeszcze w lipcu przyjmowały pacjentow! Sama bylam na wizycie pod koniec lipca u dr Kaczmarka!

Najlepsze jest to ze wiekszosc komentarzy jest inco gnito...czyli pracownicy pf sami wstawiaja i nagonkę robia.
Ciekawe też jest to ze coponiektore rodzily w pf w maju tego roku....🤔
Tylko szpital juz byl nieczynny niestety drogie panie. Wiec przestancie te swoje bzdury wypisywac !
Z powazaniem
Gosc 🤣

Pomagają w najtrudniejszych momentach życia . Proszę, żeby nadal mogli to robić.

Miałam szczęście urodzić moje dwie córeczki w szpitalu Profamilia. Pierwsza urodziła się w 2016, druga w 2018. Po pierwszym porodzie nie wyobrażałam sobie innego miejsca, w którym mogłabym urodzić moje drugie dziecko. Na szczęście się udało!!! Życzę każdej kobiecie takiej opieki i podejścia personelu podczas produ. Nigdy nie zapomnę zarcikow na rozluźnienie 😀 uspakajacego wzroku pielęgniarki anestezjologicznej, nie wspominając o Panu doktorze anestezjologu i jego komarzycy i wielu, wielu cudownych ludziach...mogłabym długo wymieniac...no ale musze wspomnieć jeszcze o najważniejszej dla mnie osobie w Profamili o Docencie Kaczmarku- Dziekuje!!!mam nadzieję, że to nie koniec tego miejsca!!!i jeszcze jakimś cudem uda się je uratowac!!!nadal trzymam kciuki!!!

Do goscia - z Twoich składek nie da. Ale da ze skladek kobiet, ktore tam rodziły i te skladki wiele lat placily. Ewentualnie jak sie bedzie jeszcze ociagal dluzej to z Twoich skladek zaplaci za odsetki.

Do Inki. Jeśli chcesz ukarać wszystkich, którzy się przyczynili do zamknięcia tego szpitala, to zacznij od właścicieli. Bo to oni bez podpisanego kontraktu z NFZ przyjmowali stany nagłe umówione wcześniej. Myśleli że NFZ głupi i to kupi. A jeśli chcesz ich ratować to przeprowadź zbiórkę pieniędzy od wszystkich tam rodzących, składka po 5 tyś. bo na tyle wycenili jeden poród. Wtedy będą uratowani. Bo ja nie wyrażam zgody żeby NFZ z moich składek dał choćby złotówkę, która im się nie należy.

Zniszczyli ten szpital żeby kobiety nie zobaczyly jak można rodzić w komfortowych warunkach. Wtedy nikt nie chciałaby leczyć się w innych szpitalach

Rodziłam w tym szpitalu w 2016 roku. Choć bardzo bałam się porodu to pozostaly mi jedynie mile wspomnienia. Przemiła, profesjonalna obsługa. Położne które dbają o pacjenta. Kompetentni lekarze. Czyste pokoje, przy każdym osobna łazienka.. A nie taki syf jak w innych łódzkich szpitalach.. Madu.. Jedna łazienka na cały oddział!! Albo CZMP.. panie położne, zmęczone życiem i pracą, opryskliewe.. To smutny czas dla łódzkiej ginekologii. Poki co nie mając szans na poród w ludzkich warunkach nie zdecyduje się na kolejne dziecko.

Tu urodziła się moja wnuczka. Jestem jeszcze dzisiaj, choć minęło już wiele miesięcy, pod ogromnie pozytywnym wrażeniem dotyczącym profesjonalizmu lekarzy i pielęgniarek oraz warunków panujących w szpitalu. Zamknięcie tej placówki to skandal. Jak wielu mieszkańców Łodzi oczekuję na wyjaśnienie od podstaw przyczyn tego stanu rzeczy oraz ukarania wszystkich, którzy się do tego przyczynili. Jak można pomóc szpitali? Może zorganizować publiczną zbiórkę pieniędzy?

Jak tak można traktować ciężarne kobiety chcące rodzić w cywilizowanych warunkach! To ma być polityka prorodzinna zachęcająca do powiëkszania rodziny??!! Przecież państwowe szpitale to syf, ciasnota i upalarzajaco obrzydliwe jedzenie!profamilia dawała szansę a liczba faktycznie chcących tam rodzić mówila sama za siebie! Trzeba być bez serca żeby odmawiać kobietom takiego komfortu podczas porodu!

Jezu co za kraj popitolony. Taki cudowny szpital z super warunkami i personelem. Ja nie mogę się pogodzić, że tak NFZ załatwiło ten szpital a przede wszystkim nas Pacjentki! Jestem wściekła! Rodziłam tam i nie wiem gdzie miałabym teraz rodzic gdybym zdecydowała się na drugie dziecko... ☹️

Rodzilam w Profamilii za swoje pieniądze w 2017, bo NFZ odmówił refundacji. Było to najlepsze co mogło mi się przydarzyć. Tylko dzięki personelowi Profamilii poród i karmienie piersią były naprawdę niezapomnianym doświadczeniem a ja i moje dziecko świetnie zaopiekowane.

To ja też tak chcę, otworzę sobie prywatną firmę, a jak mi interes nie będzie szedł to pójdę gdzieś po jakieś dofinansowanie. A jak nie dostanę to zwolam zadowolonych klientów, niech protestują w moim imieniu. Sam posiedzę cicho w domu. .... no niestety mnie, zwyklego przedsiębiorcę nikt nie wysłucha. Komornik zapuka szybko, zlicytuje mi firmę zanim się obejrzę. I do kogo pretensje? To jest ryzyko, ponosi je każdy kto otwiera firmę.

Ci wspaniali ludzie z pasją odmówili rodzącej pacjentce przyjęcia do szpitala, jedyne co zrobili to zadzwonili po karetkę żeby ją zawiozla do Matki Polki. Było to zagrożenie dla życia matki i dziecka. Cała sytuacja opisana na FB. Jest to dowód na to że ta cudowna opieka i empatia kończy się wtedy jak kończą się pieniądze. Dziewczyny, obudzcie się, oni nie są mili za darmo. Ci sami lekarze pracują lub pracowali w Madurowiczu i Matce Polce, dlaczego tam nie byli mili....? To jest prawda znana od lat, chcesz mieć dobrą opiekę, musisz zapłacić. NFZ Ci tego nie zafunduje.

Smutne, że tak przyjazny matce i dziecku szpital został zamknięty, że łódzka mafia dopięła swego. Miałam to szczęście rodzić u Was. Piękne miejsce z cudownymi ludźmi.Powtórzę...to ludzie pracujący tam tworzyli to miejsce, nie nowoczesne wnętrza...tylko wspaniali ludzie z pasją. Nadal trzymam za Was kciuki, wierzę, że uda Wam się obronić, by inne kobiety mogły doświadczyć wspaniałego porodu. Dziwi mnie tylko fakt, dlaczego Salve może dalej funkcjonować i jest finansowane z publicznych środków, skoro oszukiwało pobierając pieniądze od nfz i pacjentów...dlaczego bez problemu dostało kontrakt mimo takich przekrętów??? Może powinni stracić kontrakt na jakiś czas...W głowie się nie mieści, kto zarządza naszymi pieniędzmi....

,,Narodowy Fundusz Zdrowia zakwestionował zasadność zwrotów pieniędzy za wiele kosztownych porodów, które szpital uznał za nagłe przypadki zagrażające zdrowiu rodzących kobiet". To oburzające. Kto doprowadził do takiego stanu? Konkretnie, niech pokaże się wszystkim Polakom. Kiedy po raz pierwszy przeczytałam o możliwości zamknięcia tego szpitala, myślałam, że to kiepski żart! Niestety, jak się okazuje po raz kolejny ,,życie przerosło kabaret". To kpina. Tylu wspaniałych lekarzy, pielęgniarek, tak fachowa opieka medyczna i takie wspaniałe miejsce. I co? Jak można nie dofinansowywać szpitala? Przecież żaden szpital nigdy nie będzie rentowny! To nie fabryka! Szkoda, że nie rozumieją tego rządzący. Z drugiej strony kiedy ,,oni" chorują, od razu z ochotą zamykają się w szpitalu i próbują ratować własne życie. Czyżby życie ,,zwykłych" Polek był mniej warte? Dlaczego tak jest? To obrzydliwe i mało profesjonalne. Niech rządzący to naprawią jak najszybciej, bo w przeciwnym razie Narodowy Fundusz Zdrowia stanie się NARODOWYM SYMBOLEM HAŃBY!!!

Ile jest tu kobiet, które faktycznie miały "nagłe porody", a nie chodziły prywatnie na wizyty i mogą się podpisać, że nie były umówione ... Zapewne jest was sporo! Skoro było tak cudownie to trzeba zapłacić za komfort i sale 1osobową. Już nie daje się tego czytać. Rodzić po ludzku. ... NFZ niech odda moje składki. .... Czy jakikolwiek lekarz przyjmując tylko prywatnie zgodzi się przyjąć na NFZ?!!! Oczywiście, że nie. Nie ma kontraktu to nie ma przyjęć. Jeśli rodzisz w prywatnym szpitalu, bo do państwowego nie zdążysz, albo po prostu nie chcesz zdazyć to niestety powinnaś droga mamo zapłacić rachunek, Czyż nie?

Magdalena

Bardzo smutne...

Dla mnie to jest niesamowite, że NFZ nie zadaje sobie podstawowego pytania. Dlaczego kobiety czekały na ostatni moment tylko po to aby urodzić w Pro-Familii? Dlaczego wolały ryzykować niż skorzystać z oferty, którą przygotował dla nich NFZ? O to powinni się martwić, bo po to ich zatrudniamy!!! To za nasze pieniądze i na nasze zlecenie kontraktują usługi medyczne! Skoro kobiety hurtem wybrały kogoś innego to jest dla nich żółta kartka, a ich szefostwo w Centrali powinno wyciągnąć z tego konsekwencje, a ze sprawy odpowiednie wnioski. Powinny być zmiany kadrowe i wprowadzanie nowych standardów w mieście. Tymczasem, mordowany jest szpital, który pokazał, że można dobrze traktować kobiety. Ot i całe wnioski NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

Anka z wpisu poniżej. Jesteś w dużym błędzie. NFZ rozpatrzył za dwa miesiące (jedynie dwa!) wnioski pod względem medycznym i 80% z nich uznał za zasadne, jako stany nagłe. W tym miejscu nie ma konfliktu. Za te 80% porodów będą musieli wypłacić. Rzeczywiście konflikt jest co do kwoty. Pro-Familia godziła się na stawkę, jaką biorą inne szpitale za poród, czyli liczone z tzw. Jednolitej Grupy Pacjentów czyli jak piszesz ok 2.5 tyś. NFZ chciał jednak aby rozliczali się z rzeczywistych kosztów czyli również amortyzacji szpitala, sprzętu itp. Co ciekawe Mazowiecki oddział oddał pieniądze za pacjentki ze swojego rejonu, nie negując ani wniosków ani kwot. Natomiast Łódzki oddział ma inne tabele i wymaga absurdalnych informacji( długość nici chirurgicznej na pacjenta w centymetrach). To bardzo przykre, że jak piszesz kobiety nie mają wyboru i z przymusu rodzą w ICZMP, bo Pro-Familia kontakt chciała i wszystkie te luksusy mogłybyśmy mieć za nasze składki. Więc walczymy nie tak o nich jak o siebie i przyszłe pokolenia matek.

Anka Gość

Całym sercem jestem za rodzeniem po ludzku, ale w tym przypadku NFZ ma rację. PF doskonale wiedziała, że nie ma kontraktu, a mimo to przyjmowała porody za darmo, licząc na to, że przechytrzy system. Najpierw kontrakt, potem bezpłatne porody, nigdy odwrotnie. Przy takim nagłośnieniu sprawy, nie ma mowy o tym, aby NFZ popełnił jakieś zaniechanie - ilość nagłych porodów konsultowali z krajowym konsultantem medycznym. W szpitalach państwowych NFZ płaci za poród 2.5 tyś. Profamilia chciała 5 tyś. - wiadomo, komfort kosztuje. Dlaczego z mojej składki jako podatnika mam dopłacać do tego komfortu, skoro inne kobiety nie mają wyboru i rodzą w Matce Polce, bo nie miały wcześniej na prywatne wizyty? Sorry, chcesz komfortu to idź do prywatnego szpitala, zapłać 5 tyś. i wymagaj. Jeśli NFZ zapłaciloby za te naciągane nagle porody, umówione z 3 tyg. wyprzedzeniem, to ja jako podatnik, składam doniesienie do prokuratury na wyludzenie moich pieniędzy.

Dla mnie nieporozumieniem jest to ze KOBIETA- MATKA nie może sama decydować gdzie i w jakich warunkach chce rodzic dziecko. W końcu płacimy składki przez lata i powinnyśmy RODZIĆ PO LUDZKU. Płakać mi się chce i ogarnia mnie ogromna złość na to co wyprawia NFZ.

Gościłam w Pro-Familii dwa razy. Pierwszy raz trafiłam tam w środku nocy, bo czułam że coś niedobrego dzieje się z dzieckiem. Mieszkam bardzo blisko. Okazało się, że 6 miesiącu ciąży zaczynał się poród. Szybko się mną zajęto i udało się utrzymać ciążę. Kilka miesięcy wcześniej leżałam kilka dni z Rydygierze, więc miałam porównanie....Nie będę tutaj pisać o różnicy w komforcie, jedzeniu itp. Pamiętam, że poraziła mnie różnica w podejściu do pacjenta. W Rydygierze byłam traktowana z góry jak petent i człowiek generalnie mało inteligentny. W Pro-Familii wszyscy byli mili, serdeczni troskliwi. Lekarze spokojnie tłumaczyli, nawet zawiłe kwestie i robili to na luzie bez nadęcia. Było mi przykro, że mnie wypisują. Tym bardziej, że mąż wtedy był często w delegacji i wolałabym zostać u nich, żeby tak na mnie chuchali i dmuchali do końca ciąży... Później moim największym lękiem było, że zemdleje gdzieś na mieście i obudzę się w drodze do ICZMP. Autentycznie miałam plan wyskoczenia w takiej sytuacji z karetki, łapanie taksówki i ucieczkę do Pro-Familii.... Nie zawiodłam się samym porodem u nich. Był cudowny. Nie ufam nikomu innemu, ze strachem zaczęłam myśleć o kolejnej ciąży...

Widać komuś bardzo przeszkadzało że w końcu w Łodzi powstała placówka na miedzynarodowym poziomie. Dla mnie niezrozumiałe jest jak politycy mogą manipulować prawem i wykończyć przedsiębiorcę. A standardowo ucierpiał wyborca i szary człowiek. Widać ciężarne też są "gorszym sortem" tylko kto wtedy zadba o nasza wspólna przyszłość. Pro Familie zamknęli a co gorsza inne placówki pogorszyły swoje usługi bo przecież ilość porodów nie spadła. Łódzki NFZ widać ma wielkie "plecy" w Warszawce.

Teraz rodzące szturmują Salve tak bardzo, że szpital je często odsyła z braku miejsc. Ale wg NFZ porodówek o dobrym standardzie wystarcza...

Był szpital jak marzenie...

Ja miałam poród nagły. Cieszę się, że trafiłam do ProFamilii. Dzięki tak wysokiej jakości opieki medycznej w tym szpitalu poród odbył się mniej więcej bezstresowo. Przykro słyszeć, że tak wyposażony szpital nie może uzyskać kontrakt z NFZ!!! Nie wyobrażam sobie rodzić w żadnym innym szpitalu w Łodzi. Szczególnie, że tak ważny Oddział Neonatologii mają daleko nie wszystkie szpitale, posiadające kontrakty z NFZ :-(

tfu państwo

To "państwo"nie pierwszy raz dobija prywatną inicjatywę. Socjaliści zawsze będą przeciw naszej własności.

ProFamila był szpitalem prywatnym i jeśli by tak zostało to nie byłoby problemu. Jeśli nagłym przypadkiem do porodu jest "zaplanowana wizyta" to tego nie rozumiem. Wiele z "nagłych" porodów było ZAPLANOWANE. Dlaczego NFZ ma płacić za czyjeś przekręty. Ja rodziłam 2 krotnie w CZMP. Nie przyszło mi do głowy jechać do Profamili . Bo wiedziałam że to prywatny szpital. A drodzy czytelnicy... Czemu nie robicie afery, że lekarz ginekolog czy inny specjalista termin prywatny ma prawie na dziś, a NFZ za miesiąc, albo jak w przypadku endokrynologa za rok !!! To jest dokładnie to samo. Jak nie wiadomo o co chodzi to o pieniądze.

Ja i moja corka zyjemy dzieki tej placowce! Po ratunek musialysmy przyjechac z Poznania. Przerazajace, ze tak dobre miejsce znika przez ukladziki...

Miałam niezwykłą przyjemność rodzić w tym szpitalu w maju tego roku. To miejsce jest fantastyczne!!! Życzę każdej młodej mamie aby jej dziecko przychodziło na świat w tak wspaniałej atmosferze, pod świetną opieką medyczną i w cudownych warunkach. Walczmy o ten szpital cały czas bo gdzie urodzę kolejnego bobasa? 😁

Powinno byc tak, że skoro jesteśmy ubezpieczone, to same powinniśmy mieć prawo wyboru placówki bez wzgledu czy to państwowa czy prywatna, powinien być cennik stały NFZ na dane usługi i jeżeli koszt byłby ten sam lub niższy to NFZ reguluje rachunek, jeżeli koszt byłby wyższy to pacjent dopłacałby różnicę. A tak mamy z góry narzucone, gdzie się leczyć i zero wyboru. Wtedy wszystkie placówki zabiegałyby o pacjentów! I przetrwaliby najlepsi i najsilniejsi, a miernoty i słabeusze by się pozamykały. Ech...ale by było pięknie... My powinniśmy wybierać placówkę, rachunek byłby przekazywany do NFZ i NFZ płaciłby za usługę zgodnie z cennikiem, a my ewentualnie różnicę, jeżeli zdecydowaliśmy się na droższą usługę niż w cenniku NFZ!

Celowe działanie na wyniszczenie konkurencji 😢 wielka szkoda, bo była to najlepsza łódzka placówka...

Przykro mi bo jestem w ciąży i bardzo bym chciała urodzić w profamilii. Zawsze jak ja muszę wybrać to tak naprawdę nie mam wyboru. W Salve mojej koleżance powiedziano ostatnio ze nie ma miejsca. Więc ja nie widzę alternatywy. Jestem strasznie zła że zostają nam stare molochy w których człowiek nie jest traktowany jak człowiek.

Ale jaki jest problem z zapłatą? Wykonali usługi? Tak! Chcą więcej niz nfz placi zakontraktowanym szpitalom? Nie! Wiec o co chodzi??? Te skladki i tak zostałyby wydane gdyby kobiety urodzily w matce Polce lub madurowiczu! Nie zaplaca, bo co?

Dlaczego nfz nie respektuje wyroku sądu i nie zwraca należnych (zgodnie z wyrokiem) pieniędzy? Co się dzieje w tym kraju???

Dziękuję Bogu, że miałam możliwość urodzić dziecko w Profamilii pod tak fantastyczną opieką! Mimo, że musiałam za to zapłacić,i nfz nie dołożył nawet złotówki! Dzięki lekarzom i położnym z Profamilii mamy cudowne wspomnienia, których nikt nam nie zabierze. A na drugie dziecko chyba w takim razie się nie zdecyduję.

Gość 1

Jak się ma znajomości w NFZ to się ma kontrakt . Bierze się podwójnie pieniądze za poród i w nagrodę dostaje się od NFZ dodatkowe kontrakty . Taka sytuacja była w szpitalu SALVE. Dalej układy i układziki.Może ktoś wreszcie zacznie się liczyć z tymi którzy utrzymują NFZ i całą tą zakłamaną machinę . A może by zlikwidować NFZ a nasze składki wpłacać na osobiste konta wtedy nikt nie narzuci mi gdzie mam rodzić , bo ta(dobra zmiana ) jest dobra ale tylko dla tych przy korycie nie dla Nas szaraków!!!!!!!!

Płakać się chce. Jedno z nielicznych miejsc , w którym naprawdę można było rodzic po ludzku. Do czego ten kraj zmierza?

Jak wiele rzeczy w tym kraju to są jakieś jaja. Jest to świetne miejsce byłam tam na szkoleniu dla przyszłych matek i stwierdziłam od razu ze jest to miejsce przyjazne kobietom i można tu godnie rodzic. Nie to co w szpitalach typu matka polka gdzie by wyjść na zewnątrz trzeba ganiac przez korytarze wyglądające jak prosektorium, gdzie pewne pielęgniarki zamiast pomoc każą się przyzwyczaić do bólu bo przecież to ciąża to będzie boleć. Ten szpital był miejscem gdzie kobiety mogły czuć się jak w domu a nie jak w szpitalu.

Takie absurdy tylko w Polsce... 😣

Brak słów!!!! Jak tak można, w końcu trafił się szpital, gdzie szanowano pacjentki! Super opieka, piękne warunki - wszystko na najwyższym poziomie! Rodziłam w Szpitalu Wojewódzkim w Zgierzu- czułam się jak na sali porodowej rodem z horroru! Rzeźni !

Miałam tak wspaniały szpital pod nosem, dosłownie 3 minuty od domu ale przez głupotę ludzi na wyższych szczeblach musiałam jechać przez pół miasta żeby rodzić w miarę godnych warunkach a później 2 doby męczyć się w sali 2-osobowej w 4 kobiety +4noworodki! Niestety płacę składki i nic z tego nie mam. Wszystko lecze prywatnie. Raz na rok może odwiedzę rodzinnego. Współczuję kobietom, które muszą chodzić do ginekologów na NFZ. Kasa sie leje a pacjentów coraz mniej. Brawo...🤑😐

Genialny szpital i personel na najwyższym poziomie. Tam czuło się, że ktoś chce się opiekować matką i dzieckiem, a nie robi tego bo musi i traktuje wszystkich z góry. Rodziłam 3 - krotnie, w tym raz w Pro - Familii i poród ten był niesamowitym i bardzo pozytywnym przeżyciem. Wszyscy byli mili, o wszystkim mnie informowali i o wszystkie ważne rzeczy się szczegółowo wypytywali. Przykro, że NFZ nie chce podpisać kontraktu, bo na prawdę warto.

Oj będą się tłumaczyć przed nami kandydaci na prezydenta miasta. Wszyscy!!!! Co zrobili, gdzie pomogli jak się zachowali. Wszyscy!!! W świetle kamer!!! Szykujcie się na piekło!!!!!!!!!!!!!!

Łódzcy profesorowie i dyrektorzy, tak się boją o swoje stołki, ze nie mogą się pogodzić z istnieniem nowej placówki. Wszechobecne chamstwo, brud, gowienne jedzenie, to wszystko się liczy. Trzeba upodlic rodzące, żeby były posłuszne i nie przeszkadzały personelowi. Kto by chciał rodzic w matce Polce albo w madurowiczu, mając do dyspozycji przyjazne, piękne i profesjonalne miejsce.

Kolesiostwo jest tutaj straszne. Swoje własne interesy cenią bardziej niż dobro kobiet. Obecnie rządzący trzymają się stołków i odrzucają wszystko co może im zagrozić. Nie ważny jest człowiek, ważne są ich d..y poprzykrecane do stołków. Gdzie my żyjemy... Szpital na najwyższym poziomie światowym... kosztuje NFZ tyle samo (albo nawet mniej) niż te zagrzybiale szpitale, relikty komuny ... Ale lepiej nie dopuścić prywatnych szpitali bo mogą zagrozić starym układom. Przerażające jest to że zarzneli tak wspaniałą inicjatywę. Na szczęście w Rzeszowie Profamilia ma się świetnie i nikt o zdrowych zmysłach nie chce rodzić gdzie indziej ...

Rodziłam w szpitalu w 2016 roku. To wspaniały szpital i nie mówię o budynku ale o personelu który tam pracowali. Urodziłam zdrowego synka. Gdyby nie szybką interwencja personelu nie wiadomo jaki by był w tej chwili mój syn.
Mam nadzieję że NFZ się opamięta i zwróci pieniądze, które się należą.

Rodziłam w państwowym szpitalu. Nie byłam zadowolona. Personel jest na bakier ze szkoleniami. Nie mam złudzeń co do porodu w państwowym szpitalu. Przy drugiej ciąży będę musiała zastanowić się gdzie zrobią mi najmniejszą krzywdę i tak dokonać wyboru.

Czy ja mogę jakoś odzyskać moje składki z nfz??? To jest paranoja, że płace i nie mogę z nich skorzystać jak chce! Ba, nie mogę w ogole z nich skorzystać, bo nfz polozyl lapę i trzyma na premie dla siebie :-/

Gość aga

cudowny szpital. każda kobieta w tym kraju płaci składki i ma prawo wybrać czy chce rodzić po ludzku w profamili czy iść do szpitala nfz na żeś. ja za drugim razem wybrałam bezpieczeństwo dziecka i swoją i wolałam zapłacić ZA poród niż męczyć dziecko i siebie . bo pierwszy poród to trauma a drugi cudowne przeżycie . i dlaczego teraz nawet nie można zapłacić i rodzić godnie ?! Bo NFZ ma swoje widzi mi się. włącznie o ten szpital . niech władza się wypowie czy sama z chęcią by nie skorzystała z tego szpitala . powodzenia

Lezalam w ciazy w Matce Polce... tragedia! Grzyb na ścianach, w lazienkach, lazienka na korytarzu na pol oddzialu. Opieka tragiczna, zaden lekarz nie potrafi udzielić informacji o stanie moim i dziecka, polozne traktujace cie jak worek kartofli. Codziennie chcialo sie plakac. Wyjscie stamtad bylo jak wyjscie z wiezienia. Nigdy nie zdecyduje sie na porod w tym szpitalu! Z tak funkcjinujacymi szpitalami polozniczymi raczej nie ma co liczyc na wzrost demograficzny.

Grażyna

Rodziłam w tym cudownym szpitalu córkę, drugie dziecko również planowałam. Niestety niedługo przed moim terminem wstrzymano przyjęcia. Urodziłam w innym szpitalu, gdzie opieka poporodowa po prostu nie istnieje, traktowanie pacjentek również pozostawia wiele do życzenia. Więcej dzieci nie planuję, ale mam nadzieję że Pro Familia będzie jeszcze kiedyś działać i inne kobiety będą miały szansę na godny poród i opiekę na najwyższym poziomie.

Za niecałe dwa miesiące mam rodzić. Coraz poważniej zastanawiam się nad wyborem szpitala (na pewno nie będzie to żaden z tych państwowych, ani Salve z zarzutami prokuratorskimi) i zaczynam się coraz mocniej skłaniać ku innemu miastu. Trochę szkoda, że w rodzinnym mieście nie mogę wybrać szpitala, który chcę. Nawet w opcji płatnej jak poprzednio. Profamilia to był zupełnie nowy standard, którym można było się chwalić na zewnątrz i przyciągać do Łodzi pacjentki z innych regionów. A teraz wracamy do tego co było. Ciekawe z Gajuszem...

Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży najbardziej bałam się porodu, wiedziałam, że różne opinie krążą na temat łódzkich szpitali i nie miałam absolutnie pomysłu gdzie urodzić "po ludzku"... Termin porodu był bliski terminowi otwarcia Pro-Familii, więc modlilam się, żeby szpital ruszył przed moim porodem. Na szczęście zdążyłam urodzić w tym cudownym szpitalu i nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Kiedy weszliśmy z mężem do budynku, już w recepcji ogarnął mnie spokój, mimo, że poród się już zaczął. Tam pacjentki czuły się po prostu bezpiecznie i były traktowane jak ludzie, z szacunkiem. Opieka lekarzy, położnych i innych pracowników doskonała, trudno było uwierzyć, że jesteśmy w polskim szpitalu... Wszędzie czyściutko, pachnąco, jedzenie doskonałe, wygodne łóżka, a personel zawsze uśmiechnięty, gotowy do pomocy. Lekarze nie bagatelizowali niczego, woleli sprawdzić wszystko dokładnie, jeśli tylko rodziła się jakąś wątpliwość. Uważam, za skandal działanie NFZ w tej sprawie i nie dopuszczam myśli, że Pro- Familia może przestać istnieć. Czy my - kobiety, matki nie mamy prawa wybierać tego co dla nas najlepsze? Przecież płacimy tę cholerne podatki, a teraz zabierają nam prawo do godnego porodu! Nie zgadzam się z decyzją NFZ!

Szok i żal. To była jedyną łódzka porodówka w której szanowano kobiety. Przemiły personel, śliczne wnętrza. Żal i złość
I bezradność.

To jest jakaś totalna porażka łódzkiego NFZ...liczą się tylko śmierdzące pieniądze a nie dobro pacjentek. Jesteście Mistrzami nieudolności!

rodziłam tam

Zazdrość, układy, brak słów:/// taka demokracja? kobiety chcą dobrych warunków, wsparcia i opieki na miarę XXI wieku.. a ci co zarządzają nie swoimi pieniędzmi kombinują jak się da żeby obracać nimi tylko na swoją korzyść. Dlatego taki wspanialy szpital upadl. Nikomu w Funduszu.. nie zalezy na dobru kobiet, ich zdaniu. . Liczy się kasa. Przekręt jeden wielki, zrobili wszystko żeby ten szpital nie udźwignął ciężaru. Porażka.

NFZ już dawno powinien przestać istnieć. To współczesne niewolnictwo. Płać ale nie wymagaj. Żeby chociaż była możliwość zamiast składek do NFZ wybrać sobie prywatnego ubezpieczyciela ale wtedy braklo by środków na nowe placówki NFZ. Jednak nadal im mało i nawet prywatna konkurencję niszczą bo wiedzą że nigdy takiego poziomu nie osiągnom. Żeby jeszcze niszczyciel uczciwą konkurencją podnosząc swoj poziom... eh szkoda słów....

Może trzeba rodzić poza Łodzią, żeby pieniążki uciekały z Łodzi, może wtedy chwilkę pomyślą Ci, którzy decydują gdzie mamy rodzić, zrobią swoje wspaniałe tabelki i wykresy, za które dostają kilka tysięcy miesięcznie, i zaczną swoje analizy. Może jednak to My zadecydujemy gdzie chcemy rodzić, chcemy rodzić w Pro Familii.

Jaki kraj takie standardy.... Tu cały czas śmierdzi komuna i układami.... A zachodnio-europejski standard niestety nie miał szans, żeby przetrwać. Smutne, wszyscy o tym wiedzą, mówią głośno i tak to nic nie zmienia ....

Jak NFZ taki mądry niech w każdym szpitali w łódzkim zrobi taka możliwość porodu i opieki o co najważniejsze pokój dla GAJUSZA !!! NFZ wstyd wstyd wstyd !!!! DRAMAT CO W TYM KRAJU WYPRAWIAJA DURNI LUDZIE NA STANOWISKACH

JESTEM BARDZO ZAWIEDZIONA, ROZWAŻAM NAWET WYJAZD DO RZESZOWA, ŻEBY RODZIĆ W TAMTEJ PRO FAMILII, LUDZIE, WŁADZO! POMYŚLCIE O NAS, A NIE SWOICH KOLEGACH, KTÓRYM TRZEBA DORZUCIĆ KONTRAKT! URZĘDNICY SĄ PRZECIEŻ PO TO, ABY MĄDRZE DYSPONOWAĆ ŚRODKAMI, PIENIĘDZMI, SKORO PACJENTKI CHCIAŁYBY RODZIĆ WŁAŚNIE W PRO FAMILII, TO CHYBA WASZYM .... OBOWIĄZKIEM, JEST ODŁOŻENIE NA 10 min. PLOTECZEK I WŁĄCZENIE MYŚLENIA I ZROBIENIE WSZYSTKIEGO, ABY TEN KONTRAKT PRZYDZIELAĆ TAM, GDZIE IDZIE PACJENT, DO PRO FAMILII, A NIE TAM GDZIE MARSZAŁKI I INNE BAMBARYŁY BY SOBIE TEGO ŻYCZYŁY.

Jak w XXI wieku, w "rozwijającym się" mieście można zamknąć jedyny szpital na miarę swoich czasów. Dlaczego łodzianki nie mają prawa rodzić godnie? Dlaczego szpital Salve, który robił machloje, miał przyzaną refundację z NFZ, a ProFamilia nie? I co na to polski rząd, który miał walczyć z układami I wspierać polskich przedsiębiorców?????????To jest skandal, który trzeba nagłośnić.

Planowałam poród w tym niesamowitym szpitalu, jak z amerykańskiego snu, gdy dowiedziałam się, że nie będę mogła skorzystać z dofinansowania NFZ, to zaczęłam odkładać pieniądze na poród prywatny. NFZ ma zbyt dużą władzę, rządzi NASZYMI pieniędzmi, niestety urzędnicy bardzo często zapominają, że rządzą NASZYMI pieniędzmi, NASZYMI pieniędzmi, NASZYMI pieniędzmi. Rano z uśmiechem piją kawę i zasiadają do komputera, sprawdzając nowinki w internecie, popracują jak wejdzie jakiś petent, żeby było widać, jak ciężko są zapracowani rządząc NASZYMI pieniędzmi, NASZYMI pieniędzmi. Ja proponuję aby zainstalować kamery w urzędach, w NFZ również i popatrzeć na pracę tych SPECJALISTÓW, którzy wiedzą NAJLEPIEJ jak rozdzielać NASZE pieniążki, cudze pieniążki najlepiej rozdzielać. Jedyny taki szpital, jak Pro Familia,na poziomie, z kulturalną obsługą, świetnym personelem jest dla nich BE, ale rzeźnia Matka Polka jak najbardziej, ciekawe dlaczego? Marzę tylko o tym, żeby ktoś brał odpowiedzialność za to co robi NFZ, może jakieś kontrole?

Marta Jurdziak

Jak widać na układy nie ma rady, najlepszy szpital w województwie łódzkim pod każdym względem, wspaniałe warunki lokalowe, najlepszy, serdeczny i cudowny personel, najlepszy sprzęt do opieki nad maluchami, nikt nie słucha głosu pacjentek, które chciałyby wybierać właśnie ten szpital, który standardem dorównuje szpitalom zagranicznym, a nie trafiać do szpitali gdzie nie ma dobrych specjalistów a pacjent traktowany jest jak zło konieczne, ktoś powinien zająć się wreszcie tym bałaganem, który panuje w łódzkim NFZ i sprawdzić jak pożytkowane są pieniądze wszystkich pacjentów, to my powinniśmy decydować o wyborze szpitala a nie urzędnicy. Trzymam kciuki aby ProFamilia mogła wznowić działalność !!!

Rodziłam dwie córeczki w Pro-Familii. Pierwszą rodziłam na "NFZ", za drugi poród płaciłam. W drugiej ciąży leżałam kilka dni w szpitalu w Madurowiczu ... nie wyobrażałam sobie porodu w Madurowiczu - położne bez serca, warunki straszne - można się grzyba nabawić pod prysznicem (co w ciąży raczej nie jest wskazane), jedzenie okropne - chyba więźniowie dostają lepsze ! A chyba kobieta ciężarna powinna mieć zdrową dietę ? W Pro-Familii natomiast wspaniała opieka lekarska, kobiety rodziły w godnych warunkach, jedzenie przepyszne ! Przy rejestracji dziecka w Łodzi otrzymaliśmy list gratulacyjny od Pani Prezydent ! Szkoda, że Pani Prezydent dopuściła do zamknięcia tak wspaniałego szpitala ! Nie wierzę, że nie mogła nic z tym zrobić ... Przykre to, że nie pozwala się kobietom rodzić "po ludzku" w ramach NFZ!!!

Tam rodziło się po ludzku. Bez strachu. Bez wstydu. Bezpiecznie. Z poszanowaniem praw człowieka i pacjenta (dla niektórych szpitali to wciąż obcy temat). Bez obawy o życie i zdrowie. W otoczeniu opieki i życzliwości. To jedyne miejsce w którym nie bałam się urodzić. Dokąd zmierza Łódź?

Nie wierzę, że to się dzieję!! W jakim kraju my żyjemy....:(
Rodziłam tam córkę i wiem, że lepszego miejsca na świecie nie znajdę by powtórzyć tą cudowną chwilę :((((
Madurowicz, Matka Polka to szpitale w których czas zatrzymał się jak ja się tam urodziłam...:/

Gość Monika

Przez opiekę z czmp straciłam dziecko przerażona pojechałam do najbliższej placówki jaka była profamilia . Potraktowali mnie z szacunkiem i współczuciem nie rozumiem dlaczego taka placówka musi być zamknięta. Szpitale położnicze są przeciążone na Widzewie jest to jedyna placówka położnicza . Wspaniali ludzie najlepsi lekarze . Niestety w Łodzi nie liczy się pacjent a koleżeńskie układy. Przykre jest to co się stało

Skandal!! Ten szpital to nie były tylko fantastyczne warunki bytowe ale przede wszystkim wyśmienitym personel, który traktował pacjentów z ogromną empatią. Powszechnie składanie nieprawdziwych wyjaśnień jest karalne, co NFZ czyni od dłuższego czasu, zatem dlaczego w Polsce niektórzy są ponad prawem? Ponieważ w instytucjach państwowych nadal większość osób decyzyjnych cierpi na 'kompleks trabanta' (znajomy ma trabanta ale ja nie zrobię nic żeby też go nabyć a zrobię wszystko żeby znajomy go stracił). Teraz syndyk sprzeda cudowny sprzęt do MP i stanie się to o czym marzy NFZ.

Nieprawdopodobne ! Zawsze chodzi o hajs przecież! Są w Łodzi szpitale działające na podobnych zasadach. Profamilia niewątpliwie był szpitalem najlepszym z najlepszą kadrą, wiem co pisze, sama jestem z brwnży, wszystko w szpitalach zwleży od mądrości ludzi w nich pracujących. Bardzo przykre. Profamilia nie miała konkurencji, była najlepsza ale nie przebije się jeśli inni trzymają łapę na prywacie w Łodzi. Życzę powodzenia panu Profesorowi Borowskiemu i wszystkim którzy tam tworzyli zespół.

Zawsze jak jest coś porządnego i zrobionego jak należy to Państwo czyt. rządzący tym państwem jak i miastem muszą to spier...........

Joanna Krajewska

Rodziłam w Profamilii i nie wyobrażam sobie lepszych warunków i nie chodzi mi o mury tylko podejście lekarzy, pielęgniarek oraz ludzi którzy chcieli mi pomagać. Nie byłam tam "po znajomości " tylko jako zwykła ciężarna kobieta która boi się porodu a w innych placówkach spotykała mnie okropna postawa od lekarzy np na rozmowie w Save dr. Lech był dla mnie bardzo nie miły. Podejrzewam że dlatego że chciałam tam rodzic na NFZ!!!!!!!!
Bo koleżanka idąc o chcąc rodzic komercyjnie była traktowana cudownie.
Profamilia w Łodzi nie tylko była dla mnie dobra ale moje dziecko po pewnym czasie również potrzebowalo pomocy przy laseroterapia po oparzeniu i również miałam zabiegi dla niej i spokój że jest w dobrych rękach. Przy czym w szpitalu na Spornej lekarz był nie miły, opryskliwy i kazał nam wręcz być w szpitalu 4 dni.
Gdzie moje dziecko się go balo.
A w Profamilia czuło się jak w domu
Żal, ból i wstyd dla Nfztu
Jeszcze pozaluja straty takiego miejsca!!!!!!

Bardzo szkoda, super szpital

Żal, złość, niedowierzanie... Jak jest możliwe by NFZ nie skorzystał z czegoś co dostaje na tacy? Nie musiał wkładać pieniędzy w ziemię, budynek, sprzęt... To wszytko już było, stało, działało! Wystarczyło z tego skorzystać :( Już nie jest po ludzku, nie dano kobietom wyboru gdzie rodzić. Odebrano nam prawa!

Cudowne miejsce z wykwalifikowanym personelem, któremu chciało się traktować ludzi jak ludzi. Myślę, że jest to wstyd dla NFZ i Ministerstwa Zdowia, że nie dość, że nie pomogli utrzymać się takiej placówce, a tym samym podnieść standard opieki medycznej; to jeszcze jawnie zrobili wszystko żeby ją zniszczyć! Kto konkretnie dostał za mało pieniędzy pod stołem?

NFZ - zajmijcie się w końcu skandalicznych warunkami w MEDEORZE przy Ciesielskiej! Z publicznych środków płacicie za to, że Pacjentki leżą na wyjątkowo ciasnych salach (trzeba przedstawiać łóżka, by wjechał sprzęt do niezbędnych badań) i są wysyłane do domu najlepiej przed upływem 12-24 godzin od porodu. A jak później okaże się, że pojawiają się jakieś problemy z noworodkiem (np.ujawnia się żółtaczka) rodzice sami muszą szukać pomocy w innych placówkach!
Madurowicz, Matka Polka - kobiety po poronieniu czy z ciążami terminalnymi czesto leżą razem z pacjentkami w "normalnych" ciążach (co nie wpływa doborze ma psychikę żadnej z tych kobiet)... :-(
W Pro-Familii nie było takich cykrów !
Pro-Familia za wysoko podniosła poprzeczkę konkurencji, więc łatwiej było ją zniszczyć, niż podnieść standardy opieki w innych szpitalach :-(

GośćEve

W listopadzie 2015 rodziłam w tym szpitalu synka (tryb nagły - przedwczesne odejście wód płodowych). Lekarze, położne.. cudowny zespół. NFZ i inne szpitale łódzkie ewidentnie nie chcą konkurencji. Wyrok sądu jest jednoznaczny. Dlaczego NFZ nie chce zwrócić naleznych pieniędzy ProFamilii?

Większość moic kolezanek ma dzieci po wielu latach po pierwszym bo kazda przezywala traume po porodzie. A to w CZMP a to Madurowicz czy Rydygier. Kadza zostawiona sama sobie ale traktowana jak inkubator. Nacinana bez pytania. Traktowana z gory. A jak w Pro famili ktos naprawde chce zeby dzieci sie rodzily i porody sa jak "z bajek" to trzeba takich usupic co by sie na tle tych molochów nie wyroznialo... To jest skandaliczne

Nigdy nie zrozumiem mentalności polskich urzędników..... najlepszy szpital, najlepsza opieka a tu cyk i zamknięte ...

Patrycja

Łódź zasługuje na to,aby rodzic po ludzku, Kowalska, Nowak, Wiśniewska zasługuje rodzic po ludzku. Ja tez na to zasługuje!

Urzednicy maja klapkina oczach. Rodzilam nagle w nocy i najblizej mialam Pro familie. Jak Salve pobierala niezgodnie z prawem kase od pacjentek podwajajac pieniadze od nfz to bylo ok. Klopoty klpotami i salve dziala. A pro familia chce tyle samo za porody co inne placówki, nie jakies dziwne wysokie kwoty. Swiat oszalal a polityka niszczy wszystko co dobre. To nfz powinno sie zamknąć. Rozdzielaja pieniadze na placowki stare i zapuszczone bo co? Bo sa stare i znane? CHORE ......

Niestety, ale nfz klamie. Sledzilem od wielu miesiecy te historie. Prosze dodac, ze jest wyrok sadu na korzysc profamilii, ktorego lodzki nfz nie respektuje! Sa rowni i rowniejsi. Jesli szpital jest spoza ukladu, to.sie go uwala :)

Rodzilam tam swoje pierwsze dziecko,szpital oferowal fantastczne nowoczesne warunki ale przede wszystkim bardzo mily i pomocny zespol lekarzy i pielegniarek.W glowie mi sie nie miesci ze zamiast wspierac i pomagac w dzialalnosci tak dobrej placowki,ktora sluzy naszemu regionowi i kobietom,to NFZ chce wszystko celowo zatopic i zniszczyc.Nigdy w Polsce nie bedzie dobrze skoro sa takie dzialania!!Wstyd i hanba!

Skandal! jedyna ludzka alternatywa dla kobiet w ciąży i rodzacych zmieciona z powierzchni ziemi w imię kolesiostwa, układów i zasady nie wychodź przed szereg bo Cię zniszczymy... Brawo!

Gość Julita

Cudowny szpital. Rodziłam tam synka. My matki prosimy i prosimy o kontrakt z NFZ. Kiedy głos łódzkich kobiet będzie miał znaczenie? :(

To skandal! Najlepszy szpital z najlepszą kadrą wykończony przez jakieś polityczne rozgrywki! Po porodzie w Madurowiczu poważnie zastanawiam się nad drugim dzieckiem. Nie chcę ponownie przeżywać tego koszmaru "opieki okoloporodowej".

Bardzo szkodliwa postawa nfz. Wielka strata dla Łodzi.

Taki to mamy „wolny rynek” ze to co ma jakość i jest dobre dla klienta przegrywa z Państwowym badziewiem i bylejakością vide Matka Polska, Rydygier i najgorszy Madurowicz. Moja żona leżała podczas ciąży w3 dni w matce Polce i po tym czasie juz wiedzieliśmy ze ile by to nie kosztowało to na pewno rodzimy prywatnie. Pielęgniarki i lekarze w CZMP byli niemili, na korytarzu stało łóżko na którym stało wiadro które ziebralo wodę podczas opadów sic! I to ma być lepsze niż pro familia ? Serio NFZ chce refundować zabiegi w takich warunkach?

Agnieszka

BRAWO NFZ!!!! Zamknięty najlepszy szpital w województwie. Teraz pozostaja nam same patologie - inne placówki takie jak CZMP nie mają się czego obawiać tak więc standard opieki okokoporodowej będzie coraz gorszy. Aż mi się włos na głowie jeży jak sobie myślę że miałabym urodzić w CZMP czy Madurowiczu. Widać że korupcja i układy żądza w Łodzi.!!!!!!

I przede wszystkim ma warunki do tego... NFZ powinien w pierwszej kolejności zafundować porody w takim szpitalu

Jak można pozwolić taki szpital?! Czemu nie zamykacie innych szpitali które mają np złe warunki? Pro-familia to jedyny szpital godny tego aby móc rodzić w dobrych rękach i przede

To było najlepsze miejsce na świecie dla mam, dla rodzin, którzy spodziewali się narodzin bardzo chorego dziecka. Pro-Familia przyjmowała na świat maleństwa, które żyły tylko chwilę i potrafiła to zrobić profesjonalnie, empatycznie, razem stworzyliśmy pokój dla ludzi, którzy przeżywali największą tragedię swojego życia.
Nie pojmuję, że pozwolono, dopuszczono do tego, że nie przyjmują pacjentów.
Gdzie my żyjemy?
Wolno skrzywdzić już skrzywdzonych pacjentów?

Słów brak by skomentować. To ogromna tragedia dla kobiet w Łodzi. Każdej życzyła bym aby mogła skorzystać z usług tej placówki. Zamknąć i nie płacić powinni porodówkom CZMP. To rzeźnia finansowana z budżetu. A ludziom którzy stworzyli PF wielki szacunek i podziękowania, za dbałość o pacjentki której nigdzie indziej nie ma i nie było na tym poziomie. Pro Familia to nie tylko szczęśliwe zakończenia. Tam straciłam ciążę. Ale tylko dzięki wspaniałej opiece nie skończyło się traumą jak kilka lat wcześniej w CZMP, gdzie z kolei potraktowano mnie jak zwierzę. Współczuję kobietom, które z takimi dramatami nie będą miały takich miejsc, by przeżyć stratę w empatycznym otoczeniu. PF współpracowała z Gajuszem i pomagała rodzicom którzy decydowali się na urodzenie śmiertelnie chorych dzieci. Tam z szacunkiem, cierpliwością, taktem
i ogromną empatią podchodziło się do tragedii ludzi. Nigdzie nie spotkałam tak oddanego personelu. O tym też się zapomina.:(

JUSTYNA .

Dajcie rodzić kobietą w dobrych warunkach. Szpitale państwowe sa przepełnione. Jest za mało personelu,aby spełnić oczekiwania nowej mamy. Profamilia odciążyłaby choć w jakimś procencie np. CZMP . Kobiety rodziły i będą rodzić. A profamilia nie zabierze wszystkich kobiet z Łodzi tez ma ograniczoną ilość miejsc ! NFZ ma za duzy dług wobec tego szpitala i robi wszystko aby nie wyplacic pieniedzy. Dajcie choć godnie przychodzic na ten zwariowany swiat nowemu pokoleniu !

Masakra!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zamkąć tak wspaniały szpital.

Nie rozumiem jak można coś takiego robić? Wybiera się placówkę, ktora proponuje najlepsze warunki,a umówmy się ,nikt inny w lodzi lepszych nie ma. Miałam przyjemność rodzić w 3 łódzkich szpitalach :matce polce, medeorze i profamilii. Gdzie było najlepiej to oczywiste. Oczywiście opieka lekarską A przede wszystkim poloznych jest najważniejsza i w pro familia taka jest. Ale nie dajmy sobie wcisnąć kitu ze nie mamy prawa do osobnych wygodnych Sal porodowych i poporodowych. Do ludzi z obsługi którzy nie napierdalaja drzwiami o 5 w nocy tylko grzecznie i cicho pukaja. Do godnej opieki po porodzie,pomocy przy maluszku a nie naburmuszonych min pieleginarek. Łazienka to chyba powinien być standard. Robimy wielkie halo dla zwierząt i mniejszości A kobieta rosnąca,cud w samej postaci dający życie innemu człowiekowi, traktowana jest jak gorsza kategoria. Mamy prawo do rodzenia w godnych warunkach i dziwie się,że kobiety są sobie wilkiem!

Wielka szkoda 😥
Rodziłam w tym szpitalu.... Świetna ekipa medyczna: znakomici specjaliści, cudowne pielęgniarki, położne. Chciałabym by kazda rodzina mogła skorzystać z tak wysokiej jakości usług medycznych, bo każda kobieta po tyłku trudach ciąży zasługuje na tak cudowny poród jak w Pro Familii. Szpital ten powinien być stawiany za wzór innym szpitalom za wzór, zamiast być zamykany.

Jest mi po prostu przykro ze odebrano kobietom szansę rodzenia w tak dobrych warunkach z tak wspaniałą opieką. sama urodziłam dwie córeczki i wiem jak ważny jest komfort psychiczny kobiety rodzącej czego "cudowne" CZMP nie daje

To jest jakaś masakra. Łódzki NFZ to jakaś mafia, doświadczyłam to już podczas składania wniosku do sanatorium. A szpital z prawdziwego zdarzenia został zamknięty. Gdzie tu się liczy dobro rodzącej i dziecka.

Łódzka mafia wykończyła szpital, który przecież miał być dla ludzi!!! Miałyśmy rodzic po ludzku... a będziemy nadal po łódzku ! Wstyd.

Gośćmonika

Jak tak mozna! To prawdziwy skandal. Najlepszy szpital w regionie zamkniety bo mafijne uklady w nfz zdecydoealy ze nie beda z Nim wspolpracowac. A dlaczego? Dlatego ze byl za dobry! Dlatego ze wyroznial sie na tle innych.. To naprawde chore! To jest tragedia tego kraju!

Układ chciał, Układ zamknął! Nie można pozwolić żeby wygrał!

Smutne to gdy układy sa wazniejsze od zdrowia i zycia ludzi. W Łodzi potrzeba kolejnej porodówki- szczegolnie z 3 stopniem referencyjnosci. Potrzeba miejsca gdzie kobieta poczuje sie godnie a nie jak śmieć.
Byc może właściciele Pro Famili zapomnieli ze trzeba dobrze posmarować przed rozpoczeciem takiej dzialalnosci... wynika z tego ze uczciwie nie da sie pracowac

Agnieszka

Tak powinny wyglądać szpitale, taka powinna być w nich atmosfera i opieka. Pokazali, że można! Że pacjent może się czuć komfortowo. To bardzo ważne.
Szkoda, że komuś tak bardzo zależało by go wykończyć, ale wierzę, że mimo wszystko ludzie, którzy stworzyli i prowadzili ten szpital wyłamali dziurę w betonowym murze. I wierzę mimo wszystko, że to nie koniec historii, tylko przykry epizod o którym się będzie kiedyś opowiadać, jako o niechlubnych końcach urzędniczej mafii.

Widać jak władza dba o obywateli doprowadzając do zamknięcia najlepszego szpitala położniczego w Łodzi. Ważniejsze jest finansowanie molochów tj. Matka Polka gdzie warunki są uwłaczające pacjentkom,a kompetencje kadry lekarskiej pozostawiaja wiele do życzenia.

Nfz to hańba w tym kraju. Łódzki żyje swoim życiem kieruje się swoimi zasadami miesza sobie jak mu pasuje i co? I nic. Świetna placówka zamknięta bo ktoś za to zapłacił dużo pieniędzy.. Mafia. Czy to ważne dla nas pacjentów kto co i komu? Nie! Dla nas istotne jest żeby rodzić po ludzku dać się leczyć po ludzku. Mój pierwszy poród dość niefajny choć też w prywatnej placówce więc nie o to chodzi! A drugi Marzenie. Opieka przed opieka po. Podejście. Profesjonalizm. Wsparcie laktacyjne. Wsparcie a nie - odhaczyc i wypuścić. Ech. I gdzie teraz rodzić w tym mieście?

Smutne, to co NFZ postanowił zrobić z placówką,która mogła zagwarantować opiekę ciężarnym, noworodkom i młodym matkom na poziomie europejskim. Komuś mocno przeszkadzało,to że wreszcie mógłby by być godne warunki i wspaniałą atmosfera do rodzenia. Nie miałam okazji tam rodzić, ale przyjeżdżałam choćbym na ktg i czułam się bezpiecznie.
NFZ wypłaćcie zaległe pieniądze i nie manipulujcie już tą sprawą!

Państwowe szpitale i NFZ nie mogły znieść konkurencji... chociaż ten szpital był bezkonkurencyjny. Każdy a raczej każda kobieta która miała przyjemność korzystać z uslug Profamilii wie o jakim standardzie jest mowa. Szkoda że niszczy się placówki w których człowiek ma tak dobra opiekę i komfort fizyczny i psychiczny! Widać dla NFZ nie liczy się człowiek tylko pieniądze!! Miałam nie przyjemność przebywać i w szpitalu państwowym i przyjemność przebywać w Profamilii i nie wierzę że rzetelnie przeprowadzona kontrola z NFZ nie zauważyła że w naszym województwie brakuje takich szpitali! Zależało im żeby ten szpital zniszczyć i można im pogratulować!! Współczuję nam kobietom które mimo szczerych chęci skazane są przez NFZ na szpitale do których nie mają zaufania! To my powinnyśmy wybrać miejsce do porodu a NFZ powinno za to zapłacić zamiast podpisywać kontrakty ze szpitalami które najzwyczajniej na to nie zasługują!

Znam doskonale szpital Profamilia i mogę powiedzieć że opieka jest na doskonałym poziomie a wysoki standard wyposażenia zapewnia komfort każdej pacjentce. Moim zdaniem niestety zachowanie NFZ w Łodzi mialo na celu szybko wyeliminować z rynku konkurenta dla innych placówek. Dziwi mnie fakt że przez 3 lata Ministerstwo Zdrowia nie potrafiło podjąć pozytywnej decyzji odnośnie finansowania porodów i coraz bardziej przypomina to mafie i pokazuje jakie układy panują w rządzie.

Czyli co mamy rodzić, byle jak byle gdzie byle dużo? W momencie upadku Pro-Famili wszystkie inne szpitale zaczną nas traktować tak jak dawniej. Czyli jako zło konieczne.

Moja corka sie tam urodzila, porod byl baaaaardzo nagly. Swidczenia na najwyzszym poziomie, ktorych nikt gdzir indziej by nie zagwarantowal w tak komfortowych dla matki oraz ojca warunkach. NFZ oddajcie poeniadze za porod mojej corki!!!

Wstyd i hańba dla Polski żeby taki wspaniały i nowoczesny szpital zamknąć! A potem kombinują jak kobiety nakłonić żeby dzieci rodziły...

To najlepszy szpital w jakim byłam. Miałam ogromne szczęście tam urodzić i każdej ciężarnej życzę, by mogla rodzić w intymnych warunkach otoczona tak cudownym personelem. To, że ta placówka została zamknięta, to ogromne oszustwo i działanie nieludzkie, na szkodę wszystkich rodzących. Drugie dziecko planuję urodzić w domu, skoro nie ma gdzie, bo poród to nie "taśmowa robota". Ludzie z Łódzkiego NFZ opamietajcie się... chciwość Was zeżre.

NFZcie przestańcie w końcu kłamać i oszukiwać ludzi! NFZ rozpatrzył już cześć wniosków pod względem medycznym o ponad 80% z nich uznano za zasadne!!!!! Kasy za nie, nie chcą wypłacić bo czekają na ostateczny upadek szpitala! Pani z NFZ bredzi, że szpital nie ma gotowości na to aby ubiegać się o swoje pieniądze. To jest ABSURD proszę pani!!!!!!

Nfz! Oddajcie pieniadze za porody!

Niestety w Polsce porządne szpitale na europejskim poziomie nie mają racji bytu.
Jestem przerażona polską służbą zdrowia, to katastrofa!!!

A miało być tak pięknie dla rodzin, kobiet rodzących i przedsiębiorców. Historia tego szpitala pokazuje w pigułce jak jest naprawdę. Instytucja państwowa morduje na naszych oczach prywatnego przedsiębiorcę, jednocześnie mając w nosie ciężarne i noworodki! Gratulacje, wasz BYŁY wyborca!!!!!!

Granda w biały dzień! To, że NFZ nie wypłaca pieniędzy celowo jest raczej oczywiste. Pytanie tylko na czyje zlecenie.

Rodzić po łódzku

Łódzki NFZ jak zwykle, kłamie i manipuluje faktami. Co ciekawe Mazowiecki oddział NFZ, za pacjentki z Warszawy które rodziły w Pro-Famili rozliczył się już dawno. Tymczasem Łódzki oddział NFZ celowo przeciąga wypłatę, żądając absurdalnych informacji typu "czas pracy urządzenia, na każdego pacjenta w minutach", czyli lekarz wkładając dziecko do inkubatora powinien odpalać stoper, to samo przy operacji czy padaniu USG. Chcą znać ilość nici chirurgicznej co do centymetra i ilość soli fizjologicznej wylanej na każde dziecko...Sąd Najwyższy, wypowiedział się w tej kwestii i orzekł, że NFZ nie powinien używać takich absurdalnych formularzy, które prowadzą do tego, że pieniędzy w praktyce nie da się odzyskać a pozostaje jedynie droga sądowa. Łódzki NFZ nic sobie z tego nie robi, jednocześnie narażając nas podatników na przyszłe odsetki. Jak dotychczas wynoszą one ponad 700 tyś zł, a każdy kolejny miesiąc opieszałości urzędu, to kolejne 67 tysięcy. My pacjenci tracimy właśnie szpital i stracimy również pieniądze. W taki właśnie sposób NFZ, traktuje pacjenta i podatnika.

To nie "dobra zmiana" winna. Szpital funkcjonował już za czasów PO. To konkurencja ich zniszczyła. Kontraktu nie dostali z NFZ. GAMETA też już dawno zamknęła porodowke. Szkoda bo wreszcie można było rodzić po ludzku.

dobra zmiana zrobiła porządki, ciekawe co im przeszkadzał najbardziej nowoczesny szpital w regionie łódzkim,
a w Rzeszowie działa?

Szpital od maja nie wypłaca pracownikom wynagrodzeń. Nikt z kadry kierowniczej nie jest w stanie podać informacji czy i kiedy zaległe wynagrodzenia zostaną wypłacone. A ze szpitala został jedynie budynek bo cały sprzęt medyczny wywieziono już na początku lipca.

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką