Logo Radio Łódź

Orędzie noworoczne prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda nazwał mijający 2017 rokiem dobrych zmian i czasem budowania Państwa służącego wszystkim bez wyjątku obywatelom. W orędziu noworocznym, wygłoszonym w Telewizji Polskiej, życzył Polakom, aby przyszły rok spajał naszą wspólnotę narodową.

(Fot. mat. prasowe KPRP)

Prezydent zachęcał, abyśmy rok 2018 uczynili rokiem narodowej dumy i poczucia wspólnoty obywatelskiej. "Świętujmy nasze dotychczasowe osiągnięcia i wspólnie pracujmy na nowe sukcesy. W ten wyjątkowy czas bądźmy razem - tu w kraju i w gronie rodaków mieszkających za granicą" - mówił prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że rok setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będzie czasem namysłu nad tym, jaką Polskę chcemy zostawić dzieciom i wnukom. Zaprosił do udziału w debacie nad kształtem naszej wspólnoty obywatelskiej. Zaapelował, żebyśmy razem zdecydowali o tym, jaka ma być nowa konstytucja. "Kształtujmy swoją przyszłość z nadzieją i ufnością w nasze możliwości tak, jak ci, którzy odważną walką i wytrwałą pracą odzyskali niepodległe Państwo polskie" - mówił Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił uwagę na wymowę faktu, że w roku świętowania odzyskania niepodległości Polska znajdzie się w gronie krajów, które stoją na straży pokoju i rozstrzygają najważniejsze problemy polityki międzynarodowej. Przypomniał, że od pierwszego stycznia Polska będzie jednym z 15 członków Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. "Wniesiemy tam nasze wartości, wielowiekowe doświadczenia w dążeniu do wolności, pokoju i współpracy między narodami" - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent życzył, aby nowy 2018 rok przyniósł nam i naszym bliskim pokój, rodzinne szczęście i dostatek oraz spełnienie wszystkich planów i marzeń. "Niech ten nowy rok będzie pomyślny dla naszej Ojczyzny, dla naszych rodzin, dla każdego z nas" - życzył Andrzej Duda.  IAR

Uwaga! Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu (przeglądarce internetowej) można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zgadzam się z polityką