Skra Bełchatów Mistrzem Polski 2014

Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali w trzecim meczu z Asseco Resovią Rzeszów 3:0. Bełchatowianie dzięki temu zdobyli tytuł Mistrzów Polski 2014.

Skra Bełchatów Mistrzem Polski 2014 (Fot. mat. PGE Skra Bełchatów)

Tylko trzech meczów potrzebowali siatkarze PGE Skry Bełchatów, żeby rozstrzygnąć na swoją korzyść rywalizację w finale PlusLigi w sezonie 2013/2014. Podopieczni Miguela Angela alasci najpierw wygrali dwa spotkania w hali rywale, a w niedzielę (27 kwietnia) postawili "kropkę nad i" na własnym parkiecie. Spotkanie w Bełchatowie przebiegało wyłącznie pod dyktando gospodarzy. Pierwszy set: 25:17, drugi set: 25:20, trzeci set : 25:18.

Najlepszym zawodnikiem finałów był Mariusz Wlazły. Siatkarze Skry odzyskali tytuł po dwóch latach, kiedy to Mistrzem zostawała Resovia.